Albaniaonline.Net me PR7 - Marketing Online

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Albaniaonline.Net me PR7

Albaniaonline.Net me PR7

· 9 · 1496

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 04-04-2009, 15:48:03
Teksa po vizitoja faqen e Albania Online SP vura re qe kishte marre PR7.
Me habiti pak ky fakt sepse faqja nuk eshte se ka ndonje perhapje te madhe ne internet sepse eshte thjeshte per sherbimet qe ofron kompania AOLSP.
Ndoshta ka te beje dhe fakti qe eshte domen i rregjistruar dhe online prej 10 vjetesh, qe i ka dhene PR kaq te larte.
Deri tani kam pare qe vetem faqet zyrtare, si psh Presient.al qe kane PR kaq te larte, por te tilla faqe kane backlins shume autoritativ nga faqe te tjera zyrtare apo direktori te medha dhe prestigjoze. Urime AOLSP qe ka marre autoritet te mire nga Google.

http://albaniaonline.net/

 • Postime: 556
 • Karma: +4/-2
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 04-04-2009, 21:14:33
PR7  hipno))

Hera e pare qe e shikoj kete webfaqe, vertet e habitshme PR e saj por me siguri qe ndikojne 10 vitet qe ka kaluar si domen + mund te ndikoje per faktin e sherbimit qe ofron ose kan paguar ndonje sherbim per pozicionim te mir ne motoret e kerkimit dhe direktori te medha.

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 05-04-2009, 00:23:47
Vetem fakti qe kane PR7 e ben domenin e tyre te kete vlere prej te pakten 20 mije dollareve. Lexoni ketu http://forums.digitalpoint.com/showthread.php?t=1294306

 • Postime: 71
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 05-04-2009, 13:27:15
hmm..

PageRank nuk shikon shume permbajtjen por thjesht sa linke IN ke ti. Dmth. aq me shume persona e kan webfaqen tuaj ne webfaqen tende aq me shume vler faqja juaj do te kete ne Page Rank.

Per vit para 2 viteve morra nje klient te ri www.noas.no dhe ateher faqja kishte PR2 ose 3 sjam bash i sigurt por tash ka nje PR6. Ne fakt une nuk jam webmaster aty por ju kam shit CMS-in tim. Por me disa trike te vogla dhe me disa mesime per webmasterin e asaj webfaqe arriti kete PR kaq te lart! Prandaj dhe nje her po them PR vlersohet se sa linke ke IN nga webfaqe te njohura e jo nga permbajtja dhe shume.

Flamur Mavraj

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 05-04-2009, 13:58:52
Referencat qe japin faqet e tjera eshte faktori kryesor por ka dhe te tjere qe merren parasysh. Une nuk di qe AOLSP te kete shume lidhje nga faqe te tjera (edhe do kete, por une nuk di) prandaj dhe habia ime, por sic thashe ka dhe faktore te tjere, ku futet dhe mosha dhe koha online e nje domeni, qe ndikojne ne pasjen e nje PR te larte.

 • Postime: 4
 • Karma: +0/-0

#5 ne: 07-10-2009, 08:10:16
Kjo është e rëndësishme dhe moshës dhe zonës dhe mikpritës, por gjëja më e rëndësishme për mendimin tim janë kthyer lidhje

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 08-10-2009, 19:17:35
Albaniaonline.net qenka kthyer ne primo.al
Nga logo e njejte me Ipko.com dhe shpjegimi ne fund te faqes duket se jane blere nga nje firme sllovene.
Besoj se ky eshte rasti i pare qe nje firme shqiptare qe ka aktivitet ne fushen e IT blihet nga nje firme e huaj.

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 08-10-2009, 23:27:25
Albaniaonline.net qenka kthyer ne primo.al
Nga logo e njejte me Ipko.com dhe shpjegimi ne fund te faqes duket se jane blere nga nje firme sllovene.
Besoj se ky eshte rasti i pare qe nje firme shqiptare qe ka aktivitet ne fushen e IT blihet nga nje firme e huaj.

Cdo gje ka te njejte me Ipkon me duket, Primo .Al me duket njejte gati si ipko.com..

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 09-07-2011, 13:34:29
Albaniaonline.net qenka kthyer ne primo.al
Nga logo e njejte me Ipko.com dhe shpjegimi ne fund te faqes duket se jane blere nga nje firme sllovene.
Besoj se ky eshte rasti i pare qe nje firme shqiptare qe ka aktivitet ne fushen e IT blihet nga nje firme e huaj.

Duket se pronaret e primo.al as qe e vrasin menjen per vleren qe ka domeni i vjeter albaniaonline.net, sepse po te shohesh http://albaniaonline.net/ nuk dergon gjekundi.

Cdo gje ka te njejte me Ipkon me duket, Primo .Al me duket njejte gati si ipko.com..

Sepse te dyja jane prone e Telekom Slovenija.

Temat e fundit