Cila nga kete eshte me efikas - Marketing Online

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Cila nga kete eshte me efikas

Cila nga kete eshte me efikas

· 5 · 944

 • Postime: 118
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

ne: 30-06-2011, 02:33:35
Kam fjalen per plugin ne Wordpress, un perdori plugin SEO ultimate dhe tani kam instaluar edhe SEO all in One Pack, por nje lajmerimme del kshtu :
Citim
"SEO Ultimate includes the functionality of All in One SEO Pack. You may want to deactivate All in One SEO Pack to avoid plugin conflicts."

Tani desha te ju pyes se cilin ta le e cilen ta shlyj ?

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 30-06-2011, 09:52:21
Zgjidhe ti ke deshiro te perdoresh. Per mua jane te dy njesoj. Edhe se personalisht nuk perdor fare shtojca te tilla, sepse WP vjen vete e optimizuar per makinat e kerkimit.

 • Postime: 118
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 30-06-2011, 19:31:27
Faliminderit MAX ; )

 • Postime: 211
 • Karma: +0/-4
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 01-07-2011, 10:21:05
Zgjidhe ti ke deshiro te perdoresh. Per mua jane te dy njesoj. Edhe se personalisht nuk perdor fare shtojca te tilla, sepse WP vjen vete e optimizuar per makinat e kerkimit.

Wordpress pa ndonjeren e ketyre shtojcave ose tjeter mua nuk me duket dhe aq i optimalizuar!

- Si e gjeneron meta pershkrimin ti?
- Si i thua Googles, qe te mos indeksoj kategorite, arkivat dhe ose tags, ne menyre qe te mos krijoj faqja permbajtje duplikat?
- Cfare nese ndonje faqe e blogut nuk deshiron te indeksohet fare nga Google?

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 12-07-2011, 22:57:40
Citim
- Si e gjeneron meta pershkrimin ti?
- Si i thua Googles, qe te mos indeksoj kategorite, arkivat dhe ose tags, ne menyre qe te mos krijoj faqja permbajtje duplikat?
- Cfare nese ndonje faqe e blogut nuk deshiron te indeksohet fare nga Google?

Me kishte shpetuar ky postim.

Po, eshte e keshillueshme dhe mire qe te nje faqe te kete Meta Tags, por per SEO ato jane gati KOT. Meta tags per Google kane nje rol teper te vogel dhe kjo per shkak te keqperdorimit te madh te tyre.

Ku qendron problemi ne indeksimin e kategorive, etiketave dhe arkivave? URL te shumefishta kemi kur per te njejtin artikull kemi disa URL te ndryshme. Ndersa kategorite, etiketat dhe arkivat ne Wordpress jane vetem 'grupues' te postimeve, gje qe ndihmon Google ne indeksimin e shkrimeve. Besoj se nuk eshte e nevojshme te jap dhe shembuj konkrete per secilin rast.

Keto jane dy pikat krysore per te cilat doja te sqaroje qendrimin tim.
Gjithesesi, pasja e shtojcave qe flasim sigurisht qe eshte pozitive, por jo e domosdoshme.

Temat e fundit