Elementet e seo! - Marketing Online

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Elementet e seo!

Elementet e seo!

· 9 · 1512

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

ne: 28-09-2011, 15:21:03
Te gjithe keni degjuar per seo por cilet jane faktoret qe ndihkojne ne seo?
Cilet elemente perdoren per tu indeksuar sa me mire ne Google?

Kini parasysh qe kur te ndertoni nje faqe interneti ti jepni rendesi te madhe SEO.

ketu do tju pershkruaj te gjithe faktoret dhe rendesia e tyre per Google

1 ] «Title Tag» rendesia 66%
2] Fjala qe duhet te indeksohemi pshm "Ekspert seo" ndodhet ne fillim te titullit. rendesia  63%
3] Fjale qe te indeksohemi ndodhet ne domain pshm: www.ekspert-seo.al. rendesia 60%
4] «Headline Tag» , h1,h2,h3 etj. h1 eshte me e rendesishme dhe vleresimi i tij eshte 49% . Kujdes ne cdo faqe te brendeshme duhet te kini vetem nje <h1> dhe te mos kete Headline Tag me te vogel perpara saj.. Headline Tag e tjera jane te pa kufizuara ne numer.
5] «anchor text» ose sic e themi ne shqip, link aktiv siper nje fjale te caktuar. “<a href=””>Fjala kyce[/url]” rendesia 47%
6] «H1 Headline Tag» te ndodhet ne fillim te cdo faqe te brendeshme , rendesia 45%
7] fjale kyce qe duam te indeksojme te ndodhet ne 50 deri ne 100 fjalet e para te shkrimit tone. Rendesia 45%
8] fjale kyce te ndodhet ne subdomain. pshm: www.seo.faqejone.com rendesia 42%
9] fjala kyce te ndodhet ne url te faqes sone pshm www.faqejuaj.com/seo rendesia 38%
10] fjale kyce te ndodhet ne «Headline Tags (h2,h3…h6)» rendesia 35%
11]perdorimi i «Image Alt Text» pshm: <img src="ikona.png" alt="seo ekspert" title="seo ne shqip"/> rendesia 33%
12] fjala kyce qe duam te indeksojme te mos perseritet brenda shkrimit me teper se 2-3% te ketij shkrimi . rendesia 33%
13] fjale kyce te ndodhet ne emrin e ikonave qe ndodhen brenda faqes sone. pshm: faqejone.com/seo-ekspert.jpg .png ose .gif . rendesia 33%
14] fjala kyce te ndodhet ne bold pshm Seo ekspert rendesia 26%
15] Fjala kyce te ndodhet ne «Meta description» rendesia 19%
16] «Meta Keywords Tag» rendesia 5% per te gjithe motorret e kerkimit 0 % per Google pasi nuk i llogarit .
17]  me thuaj nje faleminderit qe tashme nuk do e mbushesh faqen tende me kode te kota qe nuk llogariten nga motorret e kerkimit.

Te gjithe keto faktore qe permenda me siper ne kombinim duhet te mos mungojne nga asnje faqe qe google te marri parasysh fjalen tuaj kyce.

nje shembull i mire qe ploteson 100% keto kushte eshte vet faqe ime www.nipastudio.com
Burimi http://nipastudio.com/sq/3203/NIPA-web-design/permiresimi-i-faqes-se-internetit-per-indekim-ne-motorret-e-kerkimit.html

 • Postime: 168
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 28-09-2011, 17:05:49
Faktoret qendrojne kyresisht, por perqindjet nga i nxore? 634%??? :D

 • Postime: 376
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 28-09-2011, 19:20:36
Faktoret qendrojne kyresisht, por perqindjet nga i nxore? 634%??? :D
seomoz.org cdo 2 vjet e ben kete pune

 • Postime: 116
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 28-09-2011, 19:59:25
3] Fjale qe te indeksohemi ndodhet ne domain pshm: www.ekspert-seo.al. rendesia 60%

Duke lexuar kete mu kujtua nje postim i meparshem ne forum dhe debati qe lindi per domainet me - ne mest kjo e perforcon mendimin se domainet qe kan fjalkyqet te ndara me vize ne mast kane perparsi pasi google vizen e shikon si hapsir.Per mendimin time (jo si ekspert por nga eksperianca) nje domain i till e ka shume te leht te ket nje  renditje te mire  ne motorret e kerkimit.Po mar nje shembull shtepi-pushimi.al  ne kete nuk eshte web nuk eshte ber ndonje pune shume e madhe me fjalkycet <shtepi pushimi> por ne motorret e kerkimit ajo renditet e para dhe pse ka disa faqe te tjera qe fjalkycin shtepi pushimi e kan si kryesor dhe ne to eshte punuar me teper ne seo se sa ne kete web

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 28-09-2011, 20:42:36
Faktoret qendrojne kyresisht, por perqindjet nga i nxore? 634%??? :D

% nuk llogaritet me shumen totale te faktorve por rendesine qe i jep google ketyre elementeve per tu indeksuar. Nuk qendojne kryesisht por qendrojne te gjitha pa perjashtim + te tjera si pshm:
Canonical Tags, RSS Feed, permbajtja (e dyfishte, e kopjuar rel="author")
, Adsense Groups,Chrome block,101 ΚB etj.

Por une desha te permend vetem faktoret jo taktikat.


FloriVL,keto qe tregova me siper janevetem pjesa e permiresimit te faqes onpage, por radhitja ne listen e google nuk varet vetem nga keto por puna me e madhe eshte jashte faqes.

Normal qe domaini ndihmon dhe ka nje rol primar por nese nje faqe punohet mire dhe krijohen backlinks te vlefshem nuk ka rendesi emri i faqes . Pshm faqe ime eshte nipastudio kjo ska te bej fare me permbajen e saj. Por nese kerkon fjalen κατασκευη ιστοσελιδας qe do te thote ndertim faqe interneti faqe radhitet ne faqe te pare ne vend te pare te google.com dhe .gr

ose kerko ne google per fjalen "kursi valutor" ne faqe te pare do te gjesh currency-exchange-calculator.com . Kjo faqe eshte vetem 1 mujorshe dhe puna qe kam bere aty eshte teper e vogel megjithate ajo arriti u indeksua ne google kaq shpejt. Pra sic e permenda me siper nuk eshte vetem domain por duhet te kombinohen te gjithe faktoret qe ndihmojne per indeksim.

 • Postime: 168
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 28-09-2011, 21:40:53
% nuk llogaritet me shumen totale te faktorve por rendesine qe i jep google ketyre elementeve per tu indeksuar.
Rankuar, jo indeksuar. Ne gjithe postimin kur flet per indeksim, duhet ti referohesh rankimit/renditjes. N.q.s po flet per indeksim, links jan ato qe drejtojne robotet ne faqe, por asnjehere nuk ke siguri indeksimi. Perseri, edhe nqs flitet per rankim, statistika te tilla nuk kan sens. Nuk e kam iden se nga cili ekspert i SEO i ke mare keto statistika, por gjithmone jan gjera hipotetike/subjektive. Gjithesesi pune e bukur qe e ke shperndare me te tjeret. :)

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 28-09-2011, 22:05:13
Rankuar, jo indeksuar. Ne gjithe postimin kur flet per indeksim, duhet ti referohesh rankimit/renditjes. N.q.s po flet per indeksim, links jan ato qe drejtojne robotet ne faqe, por asnjehere nuk ke siguri indeksimi. Perseri, edhe nqs flitet per rankim, statistika te tilla nuk kan sens. Nuk e kam iden se nga cili ekspert i SEO i ke mare keto statistika, por gjithmone jan gjera hipotetike/subjektive. Gjithesesi pune e bukur qe e ke shperndare me te tjeret. :)

I nderuar Shefqet, perpara renditjes te nje faqe ne motorr te kerkimit duhet me pare te indeksohet. Dmth Google Bot te lexoj fjalet qe i interesojne nje bisnesi .

Renditja eshte dicka tjeter te cilen e kam permendur nese e lexon postimin pa nxitim
Clidhje ka linku ne kete mes?Si e indekson linku faqen ne google dhe nuk siguron renditje ? Ketu je plotesisht gabim , backlinks e renditin faqen ne google.

Keto statistika kane dale nga ekspertet e google dhe ska lidhje sens.

Nese lexon per"Google Panda" ose "Big Panda" update e re qe beri google do shohesh se keto faktor luane rol , keto edhe te tjera.

Kur dikush informohet meson... nuk eshte turp te mesosh !! Ke kohe akoma :)

Qe te mos ngaterrohemi le te flasim shqip.
Kur them indeksim nenkuptoj 'Vendosje' te fjales ne google.
Dhe kur themi Ranking nenkuptojme "Radhitje" , "Renditje" dhe sinonime te tjera

Dhe une me siper po flas per Vendosje jo per renditje

 • Postime: 168
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 29-09-2011, 09:27:35
hahahaha! :D
O miku ime, une i vogel jam, edhe kam kohe per te mesuar. Ke te drejt une e kam gabim, sepse fjala indeksim ne My site isn&#39;t indexed yet! flaska per rankim, dhe keto karakteristikat ne kete guiden Search Engine Optimization - Starter Guide e Matt Cutts flaskan per indeksim. Have fun catching up! ;)

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 29-09-2011, 11:22:06
hahahaha! :D
O miku ime, une i vogel jam, edhe kam kohe per te mesuar. Ke te drejt une e kam gabim, sepse fjala indeksim ne My site isn&#39;t indexed yet! flaska per rankim, dhe keto karakteristikat ne kete guiden Search Engine Optimization - Starter Guide e Matt Cutts flaskan per indeksim. Have fun catching up! ;)

Aman me qafsh re Shefqet se po na bjen floket duke u marr me keto pune. Une nuk shkruajta ketu per te bere te zgjuarin sepse nese jam apo jo e tregojne punet e mija ne zhvillim te faqeve.

Une me keto elemente qe permenda dhe ne kombinim me backlinks qe u krijoj faqeve te klienteve te mij arrij ti nxjerr sh larte.

Thote diku  Matt Cutts se Google vlerson faqet qe bllokojne Chrome? Nese e teston do shohesh renditje me te mire ne Google !

Une respektoj mendimin e ndryshem tendin por kjo sdo te thote se je i sakte .

Sic ta kam permendur dhe po ta perseris te gjitha keto qe permenda flasin per Permiresim te faqes dhe jo per Zhvillim.

Per tu zvilluar nje faqe rol primar luajne backlinks.

Temat e fundit