Google behet 12 vjec - Marketing Online

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Google behet 12 vjec

Google behet 12 vjec

· 5 · 749

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 27-09-2010, 12:40:36
Sot është ditëlindja e kompanisë Google. Dhe, si zakonisht, Google e ka ndryshuar logon e saj të zakonshme me një logo festive. Kësaj radhe, ditëlindja e Google paraqitet në një tortë e pikturuar nga piktori amerikan Wayne Thiebaud.Thiebaud është bërë një njeri i famshëm, me pikturat e tij të ëmbëlsirave dhe objekteve tjera që ai i pikturon çdo ditë, si pjesë e lëvizjës Pop Art në të cilin ai merr pjesë.

Sa i përket ditëlindjes së gjigantit softuerik Google, ndryshimi i sotëm i logos nënkupton që Google ditëlindjen e saj e ka pikërisht më 27 shtator.

Në të kaluarën, Google ishte pak e paqartë rreth ditës kur është krijuar kompania, pasi që dikur kjo kompani festonte më 7 shtator, edhe pse domaini i motorit më të madh të kërkimit në botë ishte regjistruar më 15 shtator 1997.

Edhe pse 12 vjet mund të jenë të gjata dhe të mjaftueshme për zhvillim, rritja të cilën e ka pasur Google është dhe do të mbetet e mahnitshme. Prandaj, ne vetëm se mund të themi: Urime Ditëlindjen Google. / Telegrafi /

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 29-09-2010, 23:09:43
Urime  Meqe tani ka bere 12 vjet  cte them me shum cdo vit po nxjerr produkte t'reja e te suksesshme, ne ditlindjen e 13 mendoj qe deri ateher do i lansoj edhe nja 20 produkte tjera :P!
 

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 30-09-2010, 10:29:16
Sot me 30 Shator, eshte ditlindja e 50-t e filmit te animuar The Flinstones...
Google per kete ka bere nje logo speciale, logoja se pari eshte shfaqur ne Zelanden e re pastaj ne te gjith boten ..
Ja dhe logoja :

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 30-09-2010, 10:49:36
E vura re dhe une qe mbreme. Lezetshem sidoqofte. Po dhe ditelindjen kur te duan e festojne keta. Sipas nje artikulli te TechCrunch te para disa diteve Google e feston ditelindjen kur i vjen dhe jo duke u bazuar ne ndonje date te vecante.

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 08-10-2010, 12:10:03
Ndersa me o8 Tetor 2010 Google Nryshoi perseri Logon per nder te John Lenon  i cili ishte kengetar dhe teksshkrues i grupit The Beatels...

John Lennon Google Doodle

Temat e fundit