Google dëshiron që ju të zgjidhni probleme dhe të fitoni para! - Marketing Online

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Google dëshiron që ju të zgjidhni probleme dhe të fitoni para!

Google dëshiron që ju të zgjidhni probleme dhe të fitoni para!

· 1 · 608

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 06-07-2011, 00:43:55
Google dëshiron që ju të zgjidhni probleme dhe të fitoni para!

Google me qetësi ka lansuar ueb faqen Prizes.org, përmes së cilës po synon të organizoj një lloj gare të shtrirë në rrjetet sociale.
Ueb faqja operohet nga Slide, një kompani për lojëra sociale të cilën Google e ka blerë gjatë vitit të kaluar. Prizes.org i lejon përdoruesit të krijojnë “gara” kur ata postojnë pyetje apo detyra, e në anën tjetër përdoruesit mund të fitojnë çmime në të holla për përgjigjen më të mirë të dhënë.

Përdoruesit mund të bëjnë pyetje për ndihmë për planifikim të  një udhëtimi, për këshilla si të emërojnë një startup, për produktet më të mira për fëmijë etj. Secili postim përmban një periudhë të caktuara kohore për përgjigje, gjatë të cilës vizitorët votojnë për këshillën më të mirë të postuar në kuadër të faqes. Përdoruesit që fitojnë, më pas mund të shpërblehen me një çmim prej 10 deri në 50 dollarë.

Momentalisht, Prizes.org kërkon një llogari në Facebook apo Twitter për të marrë pjesë, por ata që nuk dëshirojnë të regjistrohen dhe të shohin se çfarë po ndodh mund ët klikojnë këtu. /pcworldalbanian

Temat e fundit