Google, plan i ri për tregun kinez - Marketing Online

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Google, plan i ri për tregun kinez

Google, plan i ri për tregun kinez

· 1 · 454

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

ne: 28-01-2011, 10:23:30
Drejtori i ri i përgjithshëm i motorit të kërkimeve online Google, Eric Schmidt, deklaroi gjatë mbrëmjes se është duke planifikuar një strategji për një depërtim të ri në tregun kinez.

Në deklaratën e bërë mbrëmë nga SHBA, Schmidt theksoi se një prej përparësive është gjetja e një partneri kinez për sistemin Android të operimit të celularëve.

Në mars 2010, Google vendosi të tërhiqej nga tregu kinez si pasojë e censurës së vendosur prej autoriteteve, një vendim që Schmidt vazhdon ta përkrahë. Megjithatë, ai shtoi:

”Në rolin tim të ri shpresoj që të kem më shumë mundësi që të gjej një marrëveshje mes politikave shtetërore të Kinës dhe filozofisë së Google”. /top channel

Temat e fundit