Google po teston rezultate kerkimi qe ndryshojne drejteperdrejte - Marketing Online

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Google po teston rezultate kerkimi qe ndryshojne drejteperdrejte

Google po teston rezultate kerkimi qe ndryshojne drejteperdrejte

· 4 · 665

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 22-08-2010, 03:08:46
Google duket se do te sjelle disa ndryshime te reja qe duken shume interesante. Sic ka verejtur dje nje blogger, Google jep direkt rezultate kerkimi qe gjate kohes kur je duke shkruar ne fushen e kerkimit. Nese je duke kerkuar me disa fjale Google e ndryshon fushen e rezultateve bashke me fjalet qe shtohen. Shikoni videon meposhte.

Live updating Google results


Citim
Live Updating Google Search Results

Earlier today, I noticed that my Google results were centered in the middle of the page. This evening, I spotted that you don't even need to hit the 'Search' button anymore - Google updates the results for you while you're typing.

I recorded this quick video to show the SERPs page changing as I amend my query. http://www.ousbey.com/blog/live-updating-google-search-results

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 22-08-2010, 03:38:53
Ka kohe kjo Max, nuk eshte e re. Te pakten une e kam vene re rreth nje muaj me pare. Kjo eshte nje ndihme per SEO pasi te jep variantet e tjera te asaj fjale qe jane perdorur per kerkim ne google.

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 22-08-2010, 12:09:13
E pe videon ti? Nuk behet fjale per fjalet qe shkruhen dhe sugjerimet qe jep Google ne fushen e kerkimit, por per rezultatet qe dalin poshte. Sa here ndryshon fjalet ndryshon dhe faqja me rezultatet.

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 22-08-2010, 13:22:15
Kete nuk e kisha vene re , qenka vertete gje e kendeshme kjo :)

Temat e fundit