Google SEO tip - Suggestions - Marketing Online

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Google SEO tip - Suggestions

Google SEO tip - Suggestions

· 2 · 1100

  • Postime: 151
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

ne: 06-12-2010, 19:42:48
Tani qe Google Instant eshte default, sugjerimet (suggestions) vijne me afer end users dhe impressions (sa here shfaqet keywordi juaj) rriten. Per te optimizuar faqet tuaja ne lidhje me kontetin qe ofroni mjafton ti kushtoni 1 ore kohe ne muaj (te pakten) sugjerimeve te keywords qe ju interesojne.

Praktike:

1. Load Google.com
2. Shkruaj nje fjale kyce
3. Shiko sugjerimet nga Google
4. Optimizoni faqet tuaja me sugjerimet duke i shtuar ato ne text, titul, URL ose TAGS

Per Wordpress, nga eksperienca, mjafton te shtoni suggestions si nje TAG neper postimet qe kane lidhje me keywordin primar.

Shembuj:


  • Postime: 118
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 25-06-2011, 01:49:35
Artikull i mir, sinqerisht sapo provova dhe pash veten se qfar duhet te perdori me mire.

Temat e fundit