Mënyra më e thjeshtë për të fituar backlinks - Marketing Online

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Mënyra më e thjeshtë për të fituar backlinks

Mënyra më e thjeshtë për të fituar backlinks

· 5 · 1035

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

ne: 03-09-2011, 18:39:52
E di që shumë prej jush mund të më akuzojnë për mënyrë jo të ligjshme , por nëse do të lexoni me kujdes të gjitha ato që shkruaj atëhere do të bindeni se nuk është aspak kështu.

Pra do ju flas për CommunityServer, një platformë kjo që na jep mundësinë të formojmë  follow back links me mënyrë të ligjëshme.

Në qoftë se ju kërkohet të bëni off page SEO atëherë është mëse e nevojshme të krijoni link (lidhje) drejt faqes suaj , platforma CommunityServer na jep shumë mënyra për ndërtimin e links drejt faqes sonë sepse ajo mbështet shumë vegla në brëndësi të saj:

a] 3 link në profil të antarit

b] BBCode në firmën e antarit

c] Krijim blog për antarët dhe publikim artikujsh në blogun personal

d] Hapjen e temave në forum

Përvec avantazheve që lartëpërmënda ,   CommunityServer ka një avantazh më të rëndësishëm. Kjo platformë është nga më të vjetrat dhe faqet e krijuara me të janë me page rank të lartë (zakonisht mbi pr4) .

Por këto nuk janë të domosdoshme nëse rregullorja e cdo faqeje të krijuar me CS nuk lejon ndonjërën prej faktorëve të mësipërm.Duhet lexuar me kujdes rregullorja e faqeve kandidate për backlink.

Normalisht nëse nuk do ti lejojnë, atëhere do i kenë c`aktivizuar ato mundësi qoftë ajo krijim blogu qoftë firmë në profil .Në asnjë mënyrë mos u mundoni të bëni spam pasi administratori i tyre do t`ju fshijë të gjithë profilin dhe postimet tuaja , kjo sdo të ketë vlere për ju që do keni shpenzuar 2 minuta kohë për të gjitha që lartëpërmënda .

Si gjejmë CommunityServer faqe? kjo është shumë e thjeshtë…. përdorni në Google kodin e mëposhtëm.

site:.com inurl:user/CreateUser.aspx?ReturnUrl=  


Shëmbull faqe postimi me PR8:
Kodi: [Zgjidh]
http://www.studyabroad.com/f/31/t/15679.aspx
Shëmbull faqe postimi me PR8:
Kodi: [Zgjidh]
http://www.lexisnexis.com/community/ideas/members/evanipa/default.aspx
Shëmbull faqe postimi me PR7:
Kodi: [Zgjidh]
http://www.iiepassport.org/b/blog_abroad/archive/2011/09/03/ie.aspx
Shëmbull faqe me PR6:
Kodi: [Zgjidh]
http://www.gameinformer.com/members/evanipa/default.aspx
Shëmbull faqe me PR5:
Kodi: [Zgjidh]
http://subscene.com/members/evanipa/default.aspx
Burimi  www.nipastudio.com


Do ju lutesha nese do e perdorni kete postim ne faqet tuaja te vendosni burimin me link aktive sepse:

1] Ndava me ju nje teknike qe mbase nuk e dinit
2] Me mori pak kohe qe te shkruaj kete "ndihme"

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 03-09-2011, 21:58:08
Postim i vlefshem, menyre interesante per te fituar backlinks. Do e provoj menjeher

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 04-09-2011, 01:24:45
Rrofsh lale. Do e shoh i her nga afer kte ;)

 • Postime: 982
 • Karma: +3/-3
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 04-09-2011, 04:01:20
Shiheni shiheni se keni per te ngel te knaqur :)

 • Postime: 118
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 04-09-2011, 17:06:20
Bukur po tingllon vetem mbetet per ta testuar.. Flm Url

Temat e fundit