Ndonjehere Google eshte shume e shpejte.... - Marketing Online

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Ndonjehere Google eshte shume e shpejte....

Ndonjehere Google eshte shume e shpejte....

· 4 · 634

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 03-07-2010, 16:46:44
Per rreth 30 minuta Google arriti te indeksoje dhe te tregoje ne krye nje teme qe sapo hapa per ndeshjen Argjentine Gjermani, e cila ne fakt ne keto momente akoma eshte duke u zhvilluar.

 • Postime: 409
 • Karma: +3/-0
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 03-07-2010, 17:21:37
Sa shpejte qenka indeksuar faqja me ate term! hahh nje njeshi  ;)

 • Postime: 556
 • Karma: +4/-2
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 03-07-2010, 18:36:10
MAX indeksimi ne google mund te jete dhe me i shpejte, pershembull ne disa bloge qe kam me wordpress ne te cilet perdor sherbimin "rpc" i cili i njofton automatikisht disa website per publikimin e nje artikulli, si pershembull http://rpc.shqiperia.com, http://rpc.pingomatic.com, http://api.feedster.com/ping, e shum te tjere (rreth 50 perdor une), dhe kam ven re se sapo publikoj nje artikull shkoj ne google dhe verifikoj qe artikulli eshte indeksuar, pra indeksohet menjehere (1, 2 minuta).

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 04-07-2010, 00:10:41
Per Blogje eshte ashtu si thua ti, por per forum eshte pak me ndryshe. Dhe Google e njeh mire kur behet fjale per forum, blog a dicka tjeter. Edhe dje provova te njejten gje une, por Google se "rrujti" ta indeksonte shpejt e shpejt.

Temat e fundit