Si ka ndikuar Caffeine ne trafikun e faqes tuaj? - Marketing Online

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si ka ndikuar Caffeine ne trafikun e faqes tuaj?

Si ka ndikuar Caffeine ne trafikun e faqes tuaj?

· 7 · 1271

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 14-06-2010, 20:32:55
Tashme qe Google ka leshuar indeksin e ri dhe menyren e re te paraqitjes se rezultateve te kerkimit keni vene re ndonje ndryshim ne trafik?

 • Postime: 171
 • Karma: +0/-1
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 14-06-2010, 23:06:43
Ka nje 3 dite qe trafiku ne dy faqet e mija shqipe ka filluar te rritet por sma merr mendja se per shkak te Google Caffeine.

Tek faqet e tua Max a ka ndikuar.

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 15-06-2010, 00:38:56
Deri tani ne pergjithesi ka mbetur njesoj ose ka ndryshuar shume pak per mire. Pervec te ZY, ku ka nje renie te lehte te trafikut.
"Fajtor" per ndryshimet ne trafik eshte "Mayday", nje emer ky qe i eshte dhene ndryshimeve me te reja ne llogaritmin e Google,n dryshime keto qe kane te bejne e pergjithesi me pozicionimet ne rezultatet e kerkimit ne lidhje me fjalekyce te gjata (long tail keywords).

Google me indeksin e ri kerkon qe te rishikoje, ose thene me mire te ripozicionoje ato faqe te cilat qendrojne ne index me ane te fjalekyceve te gjata, duke pretenduar se tashme pozicionon me lart ata qe vertete e meritojne. Plus, dhe ndoshta kjo eshte gjeja me e rendesishme ne kete ceshtje, tashme Google me indeksin e ri kap shume here me teper faqe se mepare, duke shtuar ne kete menyre faqet pretendente per nje long tail keyword te dhene dhe me shume faqe dmth me shume konkurence. Sidoqofte, Mayday dhe Caffeine ne pergjithesi jane ne fillimet e tyre dhe nevojitet kohe per studim te sakte ne menyre qe te nxirren perfundime te qarta.

 • Postime: 45
 • Karma: +0/-0

#3 ne: 15-06-2010, 01:02:07
Google ne fakt ka kohe qe e ka vene ne perdorim google caffeinen.. Praktikisht, caffeine eshte parapare qe te leshohet pas festave te fundvitit (une madje pata shkruar nje artikull qysh ne dhjetor ne eShqiperia)..
Me caffeine, duhet te kemi shume kujdes me shpejtesine e faqes dhe me spamm, sepse google si duket do jete e "pameshirshme" ne keto aspekte..

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 15-06-2010, 01:50:15
Caffeine pritej, por eshte "MayDay" ajo qe po turbullon kokat e webmasterave. Po te lexosh neper forume jane me qindra qe kane humbur deri ne 50% te trafikut, trafik qe vinte ne pergjithesi nga fjalekycet e gjate.

 • Postime: 171
 • Karma: +0/-1
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 15-06-2010, 12:33:29
Ka nje 3 dite qe trafiku ne dy faqet e mija shqipe ka filluar te rritet por sma merr mendja se per shkak te Google Caffeine.

Tek faqet e tua Max a ka ndikuar.

Ashtu siq e kisha menduar, nuk kishte ndikuar Google Caffeine apo kjo MayDay po kishe ndikuar nje keyword i ri qe ishte rritur numri i vizitave nga Google dhe behej fjal per nje klip.

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#6 ne: 16-06-2010, 23:29:06
Me duket se Caffeine i ka dhene me shume rendesi blogjeve dhe ka ulur pak faqet normale. Kete e them sepse duket nje rritje e trafikut ne faqe tip blog dhe ulje pak ne te tjerat.
Ma konfirmon dhe njeri tjeter kete dyshim?

Temat e fundit