Si te kualifikohem ne makinat e kerkimit? - Marketing Online

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si te kualifikohem ne makinat e kerkimit?

Si te kualifikohem ne makinat e kerkimit?

· 2 · 531

  • Postime: 1116
  • Karma: +0/-0
  • Gjinia: Mashkull

ne: 01-12-2010, 22:15:06
Kam pasur disa forume me perpara ne faqe falas, por kam kohe qe i kam fshire, edhe tani kur kerkoje ndonje fjale me nxier ato forumi qe une nuk i perdore me ose i kam fshire, kurse faqen qe kam tani me pagese ne te shumtat e rasteve nuk figurone fre ne motorrat e google, edhe kur kerkoje tema qe kam hapur vetem ne faqen e tanishme ne google nuk rezulton,
Ka mundesi te me tregoni se si te veproje per tu kualifikuar ne motorrat e google, yahoo. bing e te tjere motorra kerkimi?

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 02-12-2010, 01:04:06
Lexo, meso. http://www.zeriyt.com/seo-guide-tutorial-per-optimizimin-e-faqeve-per-makinat-e-kerkimit-t48055.0.html

Shiko dhe ketu: http://www.zeriyt.com/20-menyra-per-te-krijuar-nje-faqe-popullore-t39966.0.html
Praktikisht ti duhet te kesh material te bollshem ne forum dhe mbi te gjitha materiali duhet te jete origjinal. (jo i kopjuar nga faqe te tjera)
Pastaj duhet te krijosh backlinks te forumit tend. Kjo do te thote qe: te vendosesh linkun e faqes ku te mundesh dhe ku lejohesh (pa bere spam). Te krijosh bashkepunime me faqe te tjera, duke shkembyer linqet. Mundesisht faqet bashkepunuese te kene natyre te ngjashme.
Te vendosesh faqen neper direktori. Te postosh tema interesante ne sherbimet per social news. Digg.com eshte nje i huaj. Kapsit.com dhe Ngjarjet.com jane dy sherbime shqiptare.
Fillo te ndjekesh keto keshilla dhe me kohen pyet per te tjera. Te meson dhe vete puna pastaj.

***

Tema te tjera me interes:

http://www.zeriyt.com/keshila-seo-te-shpejta-dhe-te-thjeshta-t52768.0.html

http://www.zeriyt.com/si-te-fitojme-baclinks-lehtesisht-t71039.0.html

http://www.zeriyt.com/liste-me-pligg-powered-sites-nga-ku-mund-te-merrni-backlinks-falas-t71463.0.html

http://www.zeriyt.com/social-submitter-t68807.0.html

http://www.zeriyt.com/liste-me-social-news-websites-t68550.0.html

http://www.zeriyt.com/25-dofollow-quality-articles-directories-t64479.0.html

http://www.zeriyt.com/liste-1183-direktori-falas-t63732.0.html

http://www.zeriyt.com/5-rruge-te-lehta-dhe-falas-per-te-krijuar-trafik-t45267.0.html

http://www.zeriyt.com/dofollow-blogs-liste-t59139.0.html

http://www.zeriyt.com/miniguide-per-rritjen-e-trafikut-t40455.0.html

Temat e fundit