Subdomenet dhe SEO - Marketing Online

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Subdomenet dhe SEO

Subdomenet dhe SEO

· 3 · 504

  • Postime: 119
  • Karma: +1/-0

ne: 20-06-2010, 12:07:10
Do doja ta beja nje pyetje ketu rreth SEO-s.
Pyetja esht se a luan rol sub domaini ne indeksim, shembull :
Nese i kemi dy faqe :
a) lajmeshqip.com
b) lajme.shqip.com

A ka gjasa qe faqja b) te jet e indeksuar me posht se faqja a) vetem se esht subdomain ?.
« Editimi i fundit: 20-06-2010, 17:01:58 nga M A X »

  • Postime: 171
  • Karma: +0/-1
  • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 20-06-2010, 15:00:32
Google indekson njejt si domainin si subdomain pra per Google njejt eshte.

  • Postime: 28589
  • Karma: +48/-5
  • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 20-06-2010, 17:07:11
Per makinat e kerkimit subomenet jane si domene me vete dhe nuk ka ndonje mbivleresim te nje faqe te bere ne nje domen dhe te njeres qe eshte ndertuar mbi nje subdomen.
E vetmja gje qe duhet pasur parasysh eshte se nese nderton nje faqe ne nje subdomen duhet te punosh nga e SEO sikurse nderton nje faqe ne nje domen te nivelit te pare. Kjo do te thote qe, ndersa nje faqe e ndertuar psh te faqe.com/video merr pike nga domeni faqe.com, nje faqe e ndertuar ne video.faqe.com/ nuk do te marre perfitim nga faqe.com sepse sic thashe subdomeni konsiderohet si domen me vete. Pra duhet te punosh dyfish per SEO nese perdor nje subdomen.

Temat e fundit