Twitter - Marketing Online

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Twitter

Twitter

· 14 · 1969

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 22-01-2009, 12:38:38
Kam vene re neper internet qe Twitter po behet po aq i famshem sa dhe Facebook. Madje diku kam lexuar qe gjate 2008 Twitter ka rritje ne trafik aty te 80% me shume se viti perpara.

Shoh gjithashtu qe shume faqe perdorin nje profil te hapur te Twitter. Ata qe e kane provuar, mund te na thone nese vjen trafik i konsiderueshem nga ky sherbim nese hap nje profil te tille?!

Romeolab ka nje artikull interesant ne lidhje me Twitter dhe fonomenin qe po e shoqeron: http://www.romeolab.com/mania-twitter/

 • Postime: 3782
 • Karma: +16/-2
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 22-01-2009, 13:46:31
Une nuk e kam provuar, por kam lexuar se Twitter eshte shume popullor dhe praktik: perdoret edhe nga celularet, nga te cilet ti mund te dergosh "SMS" per publikun. Rrjedhimisht, eshte i persosur per marketing te shpejte. ;)

Me sa kuptoj une, praktikisht ka dy menyra per te terhequr trafik:

1) Te faqja jote kryesore, nga linku te fusha Website e profilit. Ky lloj marketingu eshte me afatgjate, meqe linku eshte gjithmone aty, por ata qe i ndjekin shpesh mesazhet e tua sigurisht qe e dine faqen tende.

2) Nepermjet linkeve ne mesazhet qe shkruan ti aty. Kjo lloj forme eshte me afatshkurter dhe me e "mundimshme", pasi mesazhet e tua me te reja dalin ne krye. Nese ti nuk shkruan mesazhe shpesh, profili yt nuk del ne listen e freskimeve te fundit dhe nuk terheq dot shume publik, por nese shkruan shpesh, duhet te vesh linke here pas here qe te terheqesh vizitore.

Si gjithmone, permbajtja e linkeve eshte me e rendesishmja. Pavaresisht nese perdor Twitter, Facebook apo ndonje sherbim tjeter rrjetash sociale, duhet te jesh prodhimtar.

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 20-05-2011, 01:07:17
Mbi dy vjet qe eshte hapur kjo teme dhe sot shohim qe Twitter perdoret gjeresisht nga webmasterat dhe poseduesit e websiteve. Por Twitter mbetet ende nje burim i vogel trafiku per shumicen e faqeve. Kjo ndoshta vjen prej faktit se shume pak shqiptare e perdorin kete sherbim.

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 20-05-2011, 01:10:24
Twitter ka gjithashtu probleme te shpeshta qe e bejne te bezdishme perdorimin e ketij sherbimi. http://www.zeriyt.com/rrezohet-twitter-t85091.0.html

 • Postime: 242
 • Karma: +2/-0
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 20-05-2011, 18:40:28
Ne fakt olti, koheve te fundit kam verejtur nje rritje te ndjeshme te perdorimit te twitterit tek shqiptaret. Nje nder arsyet besoj eshte kurreshtja per ta provuar, si dhe fakti se twitter-it po ju bashkangjiten edhe shume vipa shqiptare (nga kosova po verej shume te tille, nga shqiperia nuk e di).

 • Postime: 1159
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 29-05-2011, 10:59:21
@feniksi ke te drejte plotesisht, ka shum shqiptar tani ne Twitter, ku i dihet, prap ka shum njerez qe as nuk e kan iden qka eshte Twitter e per qka perdoret.

 • Postime: 18095
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#6 ne: 29-05-2011, 11:26:43
Shume koti me duket mua.

 • Postime: 1159
 • Karma: +0/-0
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 29-05-2011, 11:34:30
Shume koti me duket mua.
e perdor ti dhe pse te duket KOT??

 • Postime: 18095
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#8 ne: 31-05-2011, 11:56:30
E kam hap...kam hyre 2 here dhe jo me...rrofte fb..per mua po.

 • Postime: 376
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 31-05-2011, 18:24:21
neqoftese futesh 2 - 3 here vijen vete mua me pelqen twitter me teper se facebook dhe zakonisht rrij online edhe per mendimin tim cdo webmaster apo blogues duhet te kete nje twitter account plus komponentet qe bejne te mundur postimin e nje artikulli te ri te nje blogu apo forumi automatikisht .

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#10 ne: 31-05-2011, 23:41:50
E kam hap...kam hyre 2 here dhe jo me...rrofte fb..per mua po.

Duhet te ndjekesh persona qe per ty jane interesante apo te njohur, ne menyre qe ta kuptosh. Twitter eshte me i paster dhe me i thjeshte per t'u ndjekur nga celulari, se sa Facebook-u psh.

Follow me: http://twitter.com/0ltion dhe une do te te tregoj driten (e twitter-it dmth :d )

Disa rob interesante
http://twitter.com/mbreti3gut
http://twitter.com/eklipsi
http://twitter.com/Peizazhe
http://twitter.com/AlmaHoxha
http://twitter.com/JonianD
http://twitter.com/EdiGJ
http://twitter.com/iMaraku
http://twitter.com/armandBrahaj
http://twitter.com/ValmirMehmeti
http://twitter.com/DardanKrasniqi
http://twitter.com/besart
http://twitter.com/kokushta
http://twitter.com/BlendiSalaj
http://twitter.com/ALBCODERS
http://twitter.com/arianitd
http://twitter.com/AnoraTopi

Mund te ndjekesh dhe persona te njohur

http://twitter.com/PandeliMajko
http://twitter.com/edirama
http://twitter.com/FaqjaZyrtare (Lulzim Basha)
http://twitter.com/albinkurti

Vipa te huaj
http://twitter.com/ladygaga
http://twitter.com/aplusk (Ashton Kutcher)
http://twitter.com/mrskutcher (Demi Moore)

Mund te ndjekesh dhe ZY. Madje shpesh une e kam me te lehte te zbuloj nga aty temat e reja se sa duke hyre direkt ketu. http://twitter.com/zeriyt

Po te presim  :perqafim
 

 • Postime: 18095
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#11 ne: 01-06-2011, 07:18:27
Olti une ty te kam ne ndjekje....ama me bere te hy vetem per te ndjek dhe Lul Bashen...:d....

 • Postime: 242
 • Karma: +2/-0
 • Gjinia: Mashkull

#12 ne: 01-06-2011, 20:53:19
Delight hidhi nje sy dhe ketij artikullit qe kam shkruar per twitter :) ndoshta te bind pak me shume te fillosh ta perdoresh twitter.

http://www.pcworld.al/blog/4837-Twitter-qen-sht-bhet-tek-shqiptart.html

 • Postime: 231
 • Karma: +0/-0

#13 ne: 04-06-2011, 01:21:25
Per mu twitter esht i merzitshem... hmmmmm:

Temat e fundit