Marketing

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Bota e reklamave dhe marketingut


ByOne
25-06-2011, 02:07:33

Si te behesh Super Shites

Imazhi I vertetes është celësi  drejt personalitetit njerëzor dhe sjelljes njerëzore. Ndryshoje imazhin e vertetës dhe do të ndryshosh personalitetin dhe sjelljen.(Maxëell Maltz-i) Shitesit me te mire e shohin vetveten me shume si këshillues sesa si shitës.Ata e shohin vetveten si këshilltarë , ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Tentim.O
11-06-2011, 15:58:08

Segmentimi i tregut

Tregu në përgjithësi është heterogjen. Në të definojnë, gërshetohen, diferencohen, paraqiten kundërthënie në mes interesave; marrëveshje e mosmarrveshje. Shkak i këtyre ballafaqimeve dhe ecurive është numri i madh i konsumatorëve, të cilët shfaqin nevoja e motive të shumënduarta, të dalluara pre...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe


xhavo
10-07-2009, 01:00:09

Ekonomia Islame

www.ekonomia-islame.comEkonomia IslameKur’ani dhe Suneti nuk përmendin termat "ekonomia islame". Në këtë kuptim koncepti ekonomi islame është një zhvillim i kohëve të fundit në fjalorin Islami...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

*
trishtimi
18-12-2008, 14:48:33

Marketing (keshilla)

Te besh nje plan marketingu te suksesshem nuk mjaftojne vetem skuadra apo buxheti te duhet edhe me shume.nje ndihme e mire do ishte nqs shteti do fillonte te vlersonte imazhin e tij dhe te fillonte te riste kredibilitetin e markave "MADE IN ALBANIA"(megjithse sbesoj te jene shume per te mos then...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Smiba
31-03-2008, 11:25:40

Rreklamat Shqiptare ne Interne.....?

Hapa kete tem per te ven ne diskutim se pse rreklamat shqiptare ne internet jan kaq te pakta dhe akoma nuk aplikohen asnje sistem ad komplet shqip.Gati para nje muaj lexova nje artikull ne interne tek nje sit italian qe spo me kujtohet tani linku qe publikonte statistikat e marketingut te intern...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe