×
Hyrja
Profili

Sondazh

E perdorni Gazeten Celesi?

Po, e perdor
0 (0%)
Jo, nuk e perdor fare
0 (0%)
Ndonjehere
0 (0%)
Ka te tjere me te mire
0 (0%)

Numri i anetareve qe votuan: 0

Gazeta Celsi

Gazeta Celsi

· 1 · 231

  • Postime: 21592

ne: 19-03-2020, 17:32:57
Kjo teme ne lidhje me Gazeten Celesi sherben si vend diskutime dhe burim informacioni per te ndare, marre e dhene info e lajme, apo fotografi e videoklipe; per te bere diskutime e biseda, per te kerkuar ndihme, per te bere pyetje e per te marre pergjigje; per keshilla e sugjerime; per te shprehur shqetesime apo kritika, ne menyre te hapur, te lire dhe te pacensuruar.

Tema per Gazeten Celesi permban artikujt dhe lajmet me te rejat e fundit nga burime te ndryshme mediatike online, por dhe nga mediat e tjera si TV, Gazeta, Revista, Radio, Podcasts etj, si dhe diskutime e biseda qe rrjedhin prej tyre. Preferohet qe lajmet dhe informacionet per kete teme te jene shqip dhe nga mediat e portalet shqiptare, por nese vertete jane shume interesante dhe me vlere, atehere dhe ne gjuhe te huaja nuk eshte problem qe te postohen, se paku linku ku e keni gjetur, lexuar apo shikuar. Nese keni info te vecanta qe ndoshta nuk gjenden diku tjeter, natyra e faqes tone e ben te mundur kete, pasi ketu sic dihet mund te shkruhet lirshem, anonim dhe pacensure. Sepse kjo platforme nje nga misionet baze te saj ka pikerisht dhenien e mundesise per shkembim e shperndarje infosh e dijesh pacensure dhe pa pengesa.

Cdo gje tjeter interesante ne lidhje me Gazeten Celesi qe dikush mund te kete dhe qe mund te jete me interes publik (jo gjera private, te cilat nuk duhet t’i interesojne njeriu) eshte i lutur t’i postoje dhe ndaje me komunitetin tone. Edhe infot e gjetura te Wikipedia shqip por dhe burime te tjera, sidomos ne anglisht, mund te sherbejne si pikenisje per te biseduar e diskutuar. Ka raste psh kur informacionet e gjendura online, psh edhe artikujt e Wikipedias, apo neper portale te ndryshme, nuk i pergjigjen realitetit. Mund t’i tematizoni ketu keto gjera duke sqaruar, shpjeguar, plotesuar apo korrigjuar gabimet e te pavertetat qe ju keni vene re.

Duke u nisur nga keto dhe duke qene se ky eshte nje forum shqiptar ketu mund te behen biseda te larmishme qe kane te bejne me Gazeten Celesi apo e prekin, perfshijne dhe bejne pjesemarres ate, duke krijuar keshtu edhe tema interesante dhe debat per cdo gje qe kane te beje me te. Kjo teme eshte dhe per ato raste kur dikush thjeshte deshiron te flase ne menyre te lirshme per Gazeten Celesi pa ndonje qellim apo tematike te vecante, duke e kthyer ate ne nje chat per biseda informale.

Kush ka nevoje per ndihme per cdo gje ne lidhje me Gazeten Celesi ketu eshte po ashtu vendi i duhur duke iu drejtuar komunitetit te perdoruesve, sepse gjithmone gjendet dikush qe ndoshta ka pergjigjen e duhur per ndihmen qe kerkohet. Edhe pyetjet, si per te shuar kureshtjen, apo dhe per te marre informacioni qe kerkohen, po ashtu mund te shtrohen ketu, sepse me shume mundesi dikush e ka pergjigjen qe kerkoni.

Thuhet se nje foto vlen sa nje mije fjale. Ky eshte vendi i duhur per te postuar foto ne lidhje me Gazeten Celesi. Faqet e ndryshme shqiptare e te huaja, por dhe platformat e medha si Instagram apo Pinterest ofrojne burime te medha me foto per Gazeten Celesi qe mund te ndahen me komunitetin ketu, per qellime informative apo per te nisur biseda e diskutime. Nese nje foto vlen sa nje mije fjale, nje video vlen sa nje mije foto. Cdo videoklip interesant nga Youtube, TikTok, Facebook, Twitter, Dailymotion, Vimeo etj platforma ne lidhje me Gazeten Celesi po ashtu mund te postohen ketu.

Mediat sociale mund te sherbejne gjithashtu si burim per gjera te ndryshme qe kane te bejne me Gazeten Celesi. Cfare gjeni interesante ne Facebook, TikTok, Youtube, Twitter, Linkedin etj ne lidhje me mund t’i postoni ketu per informacion apo per te nisur biseda dhe diskutime interesante. Nese keni deshire te gjeni profilet ne mediat sociale te Gazeten Celesi mund te pyesni ketu. Sepse shpesh nuk mund te gjendet kush eshte profili real dhe kush eshte fake ne Instagram, Snapchat, Facebook, Twitter, TikTok etj.

********

Gazeta Celesi mund te gjendet online ne adresen gazetacelesi.al dhe ka per sllogan "Kush njofton, gjen!". Gazeta Celesi prentedon se eshte portali me i madh shqiptar per njoftime. Cuditerisht kete pretendim e ka gati cdo portal shqiptar njoftimesh. Secili thote se eshte numer 1. Gjithesesi. Celesi Online eshte nje portal tipik per njoftime dhe si i tille e ben shume mire punen e tij. Aty do te gjeni kategorite e duhura per oferta pune, pasuri te patundshme, makina e motorra, ne lidhje me tekniken dhe pajisje elektronike, por dhe rubrika per kohe te lire e per gjera te tjera te ndryshme qe nuk futen ne kategorite kryesore. Celesi ka gjithashtu dhe nje blog, ku publikojne here pas here artikuj interesante dhe te vlefshem ne lidhje me biznesin, punen e karrieren.

Duhet permendur gjithashtu se Gazeta Celesi eshte pjese e nje grupi te madh mediash, te futura nen cadren e quajtur ÇELESI MEDIA GROUP qe perbehet nga keto media: Yellow Pages Albania, Ofertat e Javes, Karta Extra, iMEDIA, Celesi Communication, Albatrip, Infokult, Profesionisti, Unipro Balkan Academy, Prenotoj.al.
 
« Editimi i fundit: 02-09-2020, 18:35:48 nga InfoZ »

Temat e fundit