Gazetat me te mira shqiptare - Mediat Shqiptare

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sondazh

Kush eshte gazeta shqiptare qe preferoni te lexoni?

Gazeta Shqip
0 (0%)
Koha Jone
0 (0%)
Gazeta Shqiptare
1 (100%)
Standard
0 (0%)
Gazeta Tema
0 (0%)

Numri i anetareve qe votuan: 1

 Gazetat me te mira shqiptare

   Gazetat me te mira shqiptare

  · 3 · 1090

  • Postime: 25467
  • Karma: +0/-0

  ne: 20-05-2020, 20:07:45
  Kjo teme ne lidhje me Gazetat me te mira shqiptare sherben si vend diskutime dhe burim informacioni per te ndare, marre e dhene info e lajme, apo fotografi e videoklipe; per te bere diskutime e biseda, per te kerkuar ndihme, per te bere pyetje e per te marre pergjigje; per keshilla e sugjerime; per te shprehur shqetesime apo kritika, ne menyre te hapur, te lire dhe te pacensuruar.

  Tema per Gazetat me te mira shqiptare permban artikujt dhe lajmet me te rejat e fundit nga burime te ndryshme mediatike online, por dhe nga mediat e tjera si TV, Gazeta, Revista, Radio, Podcasts etj, si dhe diskutime e biseda qe rrjedhin prej tyre. Preferohet qe lajmet dhe informacionet per kete teme te jene shqip dhe nga mediat e portalet shqiptare, por nese vertete jane shume interesante dhe me vlere, atehere dhe ne gjuhe te huaja nuk eshte problem qe te postohen, se paku linku ku e keni gjetur, lexuar apo shikuar. Nese keni info te vecanta qe ndoshta nuk gjenden diku tjeter, natyra e faqes tone e ben te mundur kete, pasi ketu sic dihet mund te shkruhet lirshem, anonim dhe pacensure. Sepse kjo platforme nje nga misionet baze te saj ka pikerisht dhenien e mundesise per shkembim e shperndarje infosh e dijesh pacensure dhe pa pengesa.

  Cdo gje tjeter interesante ne lidhje me Gazetat me te mira shqiptare qe dikush mund te kete dhe qe mund te jete me interes publik (jo gjera private, te cilat nuk duhet t’i interesojne njeriu) eshte i lutur t’i postoje dhe ndaje me komunitetin tone. Edhe infot e gjetura te Wikipedia shqip por dhe burime te tjera, sidomos ne anglisht, mund te sherbejne si pikenisje per te biseduar e diskutuar. Ka raste psh kur informacionet e gjendura online, psh edhe artikujt e Wikipedias, apo neper portale te ndryshme, nuk i pergjigjen realitetit. Mund t’i tematizoni ketu keto gjera duke sqaruar, shpjeguar, plotesuar apo korrigjuar gabimet e te pavertetat qe ju keni vene re.

  Duke u nisur nga keto dhe duke qene se ky eshte nje forum shqiptar ketu mund te behen biseda te larmishme qe kane te bejne me Gazetat me te mira shqiptare apo e prekin, perfshijne dhe bejne pjesemarres ate, duke krijuar keshtu edhe tema interesante dhe debat per cdo gje qe kane te beje me te. Kjo teme eshte dhe per ato raste kur dikush thjeshte deshiron te flase ne menyre te lirshme per Gazetat me te mira shqiptare pa ndonje qellim apo tematike te vecante, duke e kthyer ate ne nje chat per biseda informale.

  Kush ka nevoje per ndihme per cdo gje ne lidhje me Gazetat me te mira shqiptare ketu eshte po ashtu vendi i duhur duke iu drejtuar komunitetit te perdoruesve, sepse gjithmone gjendet dikush qe ndoshta ka pergjigjen e duhur per ndihmen qe kerkohet. Edhe pyetjet, si per te shuar kureshtjen, apo dhe per te marre informacioni qe kerkohen, po ashtu mund te shtrohen ketu, sepse me shume mundesi dikush e ka pergjigjen qe kerkoni.

  Thuhet se nje foto vlen sa nje mije fjale. Ky eshte vendi i duhur per te postuar foto ne lidhje me Gazetat me te mira shqiptare. Faqet e ndryshme shqiptare e te huaja, por dhe platformat e medha si Instagram apo Pinterest ofrojne burime te medha me foto per Gazetat me te mira shqiptare qe mund te ndahen me komunitetin ketu, per qellime informative apo per te nisur biseda e diskutime. Nese nje foto vlen sa nje mije fjale, nje video vlen sa nje mije foto. Cdo videoklip interesant nga Youtube, TikTok, Facebook, Twitter, Dailymotion, Vimeo etj platforma ne lidhje me * po ashtu mund te postohen ketu.

  Mediat sociale mund te sherbejne gjithashtu si burim per gjera te ndryshme qe kane te bejne me Gazetat me te mira shqiptare. Cfare gjeni interesante ne Facebook, TikTok, Youtube, Twitter, Linkedin etj ne lidhje me mund t’i postoni ketu per informacion apo per te nisur biseda dhe diskutime interesante.

  Kini parasysh qe postimet ne kete teme, ashtu si ne cdo teme te Zerion, duhet t’i permbahen rregullores tone dhe si te tilla duhet te karakterizohen nga respekti, edukata, mundesisht gjuha e kuptueshme dhe e paster dhe larg nga sharjet, ofendimet, racizmi dhe sulmet personale. Me shume rendesi eshte po ashtu edhe ruajtja e te drejtes se autorit per gjerat qe postoni duke cituar burimin. Gjithashtu jo spam ketu!


  « Editimi i fundit: 02-09-2020, 13:46:34 nga InfoZ »

  • Postime: 25467
  • Karma: +0/-0

  #1 ne: 20-05-2020, 20:09:01
   
  .....
  « Editimi i fundit: 14-03-2021, 18:59:34 nga 1dhe1 »

  • Postime: 273
  • Karma: +0/-0

  #2 ne: 14-03-2021, 18:59:55

  Temat e fundit