Jeta Osh Qef lajmet e fundit - Mediat Shqiptare

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Jeta Osh Qef lajmet e fundit

Jeta Osh Qef lajmet e fundit

· 2 · 1225

  • Postime: 25428
  • Karma: +0/-0

ne: 20-05-2020, 19:46:39
JOQ apo Jeta Osh Qef eshte nje nga mediat me kontraverse ne boten e mediave shqip. JOQ eshte nje portal online me nje prezence te forte ne mediat sociale, duke pasur nder profilet me me shume ndjekes ne Instagram dhe Facebook. Faktikisht kjo media ka nisur si nje Facebook Page dhe me kalimin e kohes dhe me shtimin e audiences u hap dhe portali perkates, duke i dhene keshtu ketij projekti nota me serioze.

Por fjala "seriozitet" duhet perdorur me kujdes kur behet fjale per JOQ, sepse ndersa kjo media ofron vazhdimisht materiale informative dhe lajme, mund vihet re lehtesisht se kush shkon per te lexuar lajmet e fundit atje, do te gjeje vertete lajme te fundit, por niveli i tyre, menyra si shkruhen, titujt bombastike ia heqin seriozitetin ketij portali.

 


Kjo teme ne lidhje me Jeta Osh Qef (JOQ) sherben si vend diskutime dhe burim informacioni per te ndare, marre e dhene info e lajme, apo fotografi e videoklipe; per te bere diskutime e biseda, per te kerkuar ndihme, per te bere pyetje e per te marre pergjigje; per keshilla e sugjerime; per te shprehur shqetesime apo kritika, ne menyre te hapur, te lire dhe te pacensuruar.

Tema per Jeta Osh Qef (JOQ) permban artikujt dhe lajmet me te rejat e fundit nga burime te ndryshme mediatike online, por dhe nga mediat e tjera si TV, Gazeta, Revista, Radio, Podcasts etj, si dhe diskutime e biseda qe rrjedhin prej tyre. Preferohet qe lajmet dhe informacionet per kete teme te jene shqip dhe nga mediat e portalet shqiptare, por nese vertete jane shume interesante dhe me vlere, atehere dhe ne gjuhe te huaja nuk eshte problem qe te postohen, se paku linku ku e keni gjetur, lexuar apo shikuar. Nese keni info te vecanta qe ndoshta nuk gjenden diku tjeter, natyra e faqes tone e ben te mundur kete, pasi ketu sic dihet mund te shkruhet lirshem, anonim dhe pacensure. Sepse kjo platforme nje nga misionet baze te saj ka pikerisht dhenien e mundesise per shkembim e shperndarje infosh e dijesh pacensure dhe pa pengesa.

Cdo gje tjeter interesante ne lidhje me Jeta Osh Qef (JOQ) qe dikush mund te kete dhe qe mund te jete me interes publik (jo gjera private, te cilat nuk duhet t’i interesojne njeriu) eshte i lutur t’i postoje dhe ndaje me komunitetin tone. Edhe infot e gjetura te Wikipedia shqip por dhe burime te tjera, sidomos ne anglisht, mund te sherbejne si pikenisje per te biseduar e diskutuar. Ka raste psh kur informacionet e gjendura online, psh edhe artikujt e Wikipedias, apo neper portale te ndryshme, nuk i pergjigjen realitetit. Mund t’i tematizoni ketu keto gjera duke sqaruar, shpjeguar, plotesuar apo korrigjuar gabimet e te pavertetat qe ju keni vene re.

Duke u nisur nga keto dhe duke qene se ky eshte nje forum shqiptar ketu mund te behen biseda te larmishme qe kane te bejne me Jeta Osh Qef (JOQ) apo e prekin, perfshijne dhe bejne pjesemarres ate, duke krijuar keshtu edhe tema interesante dhe debat per cdo gje qe kane te beje me te. Kjo teme eshte dhe per ato raste kur dikush thjeshte deshiron te flase ne menyre te lirshme per Jeta Osh Qef (JOQ) pa ndonje qellim apo tematike te vecante, duke e kthyer ate ne nje chat per biseda informale.

Kush ka nevoje per ndihme per cdo gje ne lidhje me Jeta Osh Qef (JOQ) ketu eshte po ashtu vendi i duhur duke iu drejtuar komunitetit te perdoruesve, sepse gjithmone gjendet dikush qe ndoshta ka pergjigjen e duhur per ndihmen qe kerkohet. Edhe pyetjet, si per te shuar kureshtjen, apo dhe per te marre informacioni qe kerkohen, po ashtu mund te shtrohen ketu, sepse me shume mundesi dikush e ka pergjigjen qe kerkoni.

Thuhet se nje foto vlen sa nje mije fjale. Ky eshte vendi i duhur per te postuar foto ne lidhje me Jeta Osh Qef (JOQ). Faqet e ndryshme shqiptare e te huaja, por dhe platformat e medha si Instagram apo Pinterest ofrojne burime te medha me foto per Jeta Osh Qef (JOQ) qe mund te ndahen me komunitetin ketu, per qellime informative apo per te nisur biseda e diskutime. Nese nje foto vlen sa nje mije fjale, nje video vlen sa nje mije foto. Cdo videoklip interesant nga Youtube, TikTok, Facebook, Twitter, Dailymotion, Vimeo etj platforma ne lidhje me Jeta Osh Qef (JOQ) po ashtu mund te postohen ketu.

Mediat sociale mund te sherbejne gjithashtu si burim per gjera te ndryshme qe kane te bejne me Jeta Osh Qef (JOQ). Cfare gjeni interesante ne Facebook, TikTok, Youtube, Twitter, Linkedin etj ne lidhje me mund t’i postoni ketu per informacion apo per te nisur biseda dhe diskutime interesante. Nese keni deshire te gjeni profilet ne mediat sociale te Jeta Osh Qef (JOQ) mund te pyesni ketu. Sepse shpesh nuk mund te gjendet kush eshte profili real dhe kush eshte fake ne Instagram, Snapchat, Facebook, Twitter, TikTok etj.

Je fans/e i/e e cmendur e Jeta Osh Qef (JOQ)? Apo je kritik/e i/e rrepte? Ky eshte vendi ideal per ta shprehur dhe per te rene ne sy. Ndersa mediat sociale jane vendi ku ndiqen e komentohen ata qe admironi, atje ka aq shume zhurme e aktivitet sa kritika apo admirimi juaj mbase nuk bie ne sy fare. Ndersa ketu e keni shancin te bini ne sy duke shprehur ate qe keni ne zemer e ne mendje.

Kini parasysh qe postimet ne kete teme, ashtu si ne cdo teme te Zerion, duhet t’i permbahen rregullores tone dhe si te tilla duhet te karakterizohen nga respekti, edukata, mundesisht gjuha e kuptueshme dhe e paster dhe larg nga sharjet, ofendimet, racizmi dhe sulmet personale. Me shume rendesi eshte po ashtu edhe ruajtja e te drejtes se autorit per gjerat qe postoni duke cituar burimin. Gjithashtu jo spam ketu!

« Editimi i fundit: 20-10-2020, 00:21:56 nga InfoZ »

  • Postime: 25428
  • Karma: +0/-0

#1 ne: 30-11-2020, 17:07:04
❌MBASI MBYLLI SI SOT 1 VIT MË PARË PORTALIN MEDIATIK JOQ.AL NË INTERNET,
❌SOT MBYLLI EDHE FAQEN MË TË MADHE SHQIPTARE NË FACEBOOK “JOQ ALBANIA” (me 2 milionë ndjekës veç 5 muaj para Zgjedhjeve)

Një apel gjithë mediave!

#HapniJOQAlbania #JoDiktatures #JoCensures
Si sot 1 vit më parë, në 30 Dhjetor 2019, Policia e Shtetit mbylli pa asnjë ligj apo nen, thjesht me urdhër të Drejtorit portalin më të madh mediatik në trojet shqiptare dhe diasporë: JOQ Albania!

1 javë më vonë Prokuroria “sekuestroi” linkun e faqes në facebook (një idiotësi ekstreme pasi nuk mund të sekuestrohet asnjë link, është absurditet terminologjik)!

Sot, fiks 1 vit më pas faqja më e madhe shqip në botë, JOQ Albania në Facebook me mbi 2 milionë shqiptarë, portali më i madh i denoncimeve të qytetarëve, është bllokuar në Facebook me urdhër të Kapterr Ramiut!
Mësoj se paskan filluar kundërveprimet ligjore të administratorëve kundër këtij të çmëndur censure.

Të gjitha mediat heshtin njësoj si ata komshinjtë që kur shohin se po i prishet shtëpia komshiut pa ligj nga sejmenët e INUKut, heshtin duke fërkuar duart duke harruar se nga nesër një e nga një, e kanë radhën të gjithë me radhë!
I bëj thirrje të gjithë mediave të zgjohen se kur bie flaka te komshiu e sigurtë 1000% që do u digjet edhe shtëpia e tyre!

Mbase qëllimi i Kapterr Ramiut është që ankesat e qytetarëve të zhvendosen te 🇦🇱 Edi Rama 🇦🇱 ER-TV!
Kodi: [Zgjidh]
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4735201963218535&id=472593762812731

Temat e fundit