Lajmet nga Kosova - Mediat Shqiptare

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Sondazh

A bejne mediat shqiptare ne Kosove punen e duhur, apo mashtrojne?

Mendoj se Po
1 (100%)
Them se Jo
0 (0%)
Nuk e di
0 (0%)

Numri i anetareve qe votuan: 1

Lajmet nga Kosova

Lajmet nga Kosova

· 2 · 606

  • Postime: 25428
  • Karma: +0/-0

ne: 20-05-2020, 20:05:22
Kjo teme do te sherbeje si guide per ata qe jane te interesuar te gjejne dhe lexojne lajmet me te sakta, me te shpejta dhe me te besueshme nga Kosova. Per te lexuar lajmet me te reja nga Kosova ekzistojne me dhjetra, ne mos me qindra web faqe apo portale qe e bejne kete pune, ose qe pretendojne se e bejne ate, sepse sic e dime ne shume raste, fatkeqsisht disa persona e perdorin nevojen, apo deshiren e shqiptareve te Kosoves per t'u informuar, per te bere para ne menyre te pandershme, duke ofruar lajme te paverteta, te fabrikuara apo qe nuk i pergjigjen 100% realitetit.

Per kete arsye ne kemi pregatitur nje artikull, ku do te gjeni nje guide te hollesishme me burimet me te mira per lajme nga Kosova. Ne jemi munduar qe te rendisim portalet kryesore kosovare, duke futur ne liste si mediat e vjetra dhe me tradite ne Kosove, por dhe ato me te rejat, qe jane pershtatur me kerkesat e kohes dhe nevojat e perdoruesve ne epoken e internetit. Vazhdoni duke klikuar: Lajmet e fundit nga Kosova

 
« Editimi i fundit: 28-08-2020, 09:06:45 nga InfoZ »

  • Postime: 25428
  • Karma: +0/-0

#1 ne: 20-05-2020, 22:48:47
Kjo teme ne lidhje me lajmet nga kosova  sherben si vend diskutime dhe burim informacioni per te ndare, marre e dhene info e lajme, apo fotografi e videoklipe; per te bere diskutime e  biseda, per te kerkuar ndihme, per te bere pyetje e per te marre pergjigje; per keshilla e sugjerime; per te shprehur shqetesime apo kritika, ne menyre te hapur, te lire dhe te pacensuruar.

Tema per lajmet nga kosova  permban artikujt dhe lajmet me te rejat e fundit nga burime te ndryshme mediatike online, por dhe nga mediat e tjera si TV, Gazeta, Revista, Radio, Podcasts etj, si dhe diskutime e biseda qe rrjedhin prej tyre. Preferohet qe lajmet dhe informacionet per kete teme te jene shqip dhe nga mediat e portalet shqiptare, por nese vertete jane shume interesante dhe me vlere, atehere dhe ne gjuhe te huaja nuk eshte problem qe te postohen, se paku linku ku e keni gjetur, lexuar apo shikuar. Nese keni info te vecanta qe ndoshta nuk gjenden diku tjeter, natyra e faqes tone e ben te mundur kete, pasi ketu sic dihet mund te shkruhet lirshem, anonim dhe pacensure. Sepse kjo platforme nje nga misionet baze te saj ka pikerisht dhenien e mundesise per shkembim e shperndarje infosh e dijesh pacensure dhe pa pengesa.

Cdo gje tjeter interesante ne lidhje me lajmet nga kosova  qe dikush mund te kete dhe qe mund te jete me interes publik (jo gjera private, te cilat nuk duhet t’i interesojne njeriu) eshte i lutur t’i postoje dhe ndaje me komunitetin tone. Edhe infot e gjetura te Wikipedia shqip por dhe burime te tjera, sidomos ne anglisht, mund te sherbejne si pikenisje per te biseduar e diskutuar. Ka raste psh kur informacionet e gjendura online, psh edhe artikujt e Wikipedias, apo neper portale te ndryshme, nuk i pergjigjen realitetit. Mund t’i tematizoni ketu keto gjera duke sqaruar, shpjeguar, plotesuar apo korrigjuar gabimet e te pavertetat qe ju keni vene re.

Duke u nisur nga keto dhe duke qene se ky eshte nje forum shqiptar ketu mund te behen biseda te larmishme qe kane te bejne me lajmet nga kosova, duke krijuar keshtu edhe tema interesante dhe debat per cdo gje qe kane te beje me te.

Kush ka nevoje per ndihme per cdo gje ne lidhje me lajmet nga kosova  ketu eshte po ashtu vendi i duhur duke iu drejtuar komunitetit te perdoruesve, sepse gjithmone gjendet dikush qe ndoshta ka pergjigjen e duhur per ndihmen qe kerkohet. Edhe pyetjet, si per te shuar kureshtjen, apo dhe per te marre informacioni qe kerkohen, po ashtu mund te shtrohen ketu, sepse me shume mundesi dikush e ka pergjigjen qe kerkoni.

Thuhet se nje foto vlen sa nje mije fjale. Ky eshte vendi i duhur per te postuar foto ne lidhje me lajmet nga kosova. Faqet e ndryshme shqiptare e te huaja, por dhe platformat e medha si Instagram apo Pinterest ofrojne burime te medha me foto per lajmet nga kosova  qe mund te ndahen me komunitetin ketu, per qellime informative apo per te nisur biseda e diskutime.
Nese nje foto vlen sa nje mije fjale, nje video vlen sa nje mije foto. Cdo videoklip interesant nga Youtube, TikTok, Facebook, Twitter, Dailymotion, Vimeo etj platforma ne lidhje me lajmet nga kosova  po ashtu mund te postohen ketu.

Mediat sociale mund te sherbejne gjithashtu si burim per gjera te ndryshme qe kane te bejne me lajmet nga kosova . Cfare gjeni interesante ne Facebook, TikTok, Youtube, Twitter, Linkedin etj ne lidhje me mund t’i postoni ketu per informacion apo per te nisur biseda dhe diskutime interesante. Nese keni deshire te gjeni profilet ne mediat sociale te lajmet nga kosova  mund te pyesni ketu. Sepse shpesh nuk mund te gjendet kush eshte profili real dhe kush eshte fake ne Instagram, Snapchat, Facebook, Twitter, TikTok etj.
« Editimi i fundit: 23-12-2020, 22:46:56 nga 22659 »

Temat e fundit