Si kontrollohet tregu mediatik shqiptar nga 5 familje - Mediat Shqiptare

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Si kontrollohet tregu mediatik shqiptar nga 5 familje

  Si kontrollohet tregu mediatik shqiptar nga 5 familje

  · 1 · 468

  • Postime: 454
  • Karma: +0/-0

  ne: 08-07-2023, 08:56:28
   

  Sipas një studimi të publikuar së fundi nga Qendra Open Data Albania pjesa dërrmuese e 14 bizneseve mediatike televizive më të fuqizuara janë në pronësi të 5 familjeve, si dhe në bashkëpronësi të 27 individëve me lidhje të ngushta familjare. Po si ndodhi që arritëm deri ketu. Ç’pazare u luajtën mes pushtetit politik dhe pronarëve mediatikë./lapsi.al Andi Bushati
  https://fb.watch/lEMx5dyWv_/
  Emri:

  Email:
  Verifikimi:
  Flamuri yne ka ngjyre?: