×

"Jam homoseksual"

Vizitor · 56 · 7841

"Jam homoseksual"

Vizitor · 56 · 7841

 • Postime: 910
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#25 ne: 13-06-2010, 21:36:35
respekt per Lezhën

 
ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ
#26 ne: 22-06-2010, 00:29:11
e dija para se ta deklaronte  :P

hahahahahahahahahah aaa.... lum si ti! LOL LOL LOL

 • Postime: 3780
 • Gjinia: Femer
Misss
#27 ne: 22-06-2010, 08:43:36
Sa iu preket sedra meshkujve shqiptare  hmmmmm:
Ne fund te fundit kush jemi ne qe gjykojme orientimet seksuale te gjithsecilit??
Reagimet e meshkujve kundrejt femrave lesbike nuk jame te tilla, edhe pse ato homoseksuale jane, pse????

Ps. Oqean dhe H75 shkruhet HOMOSEKSUALITET dhe jo HOMOSEKSUALIZMI sepse eshte thjesh fenomen dhe jo doktrine!  :P :)

 • Postime: 2649
 • Gjinia: Mashkull
Oqeani
#28 ne: 22-06-2010, 10:20:32
Sa iu preket sedra meshkujve shqiptare  hmmmmm:


Dhe une pyes ku jane femrat !!   hmmmmm:

 • Postime: 22
 • Gjinia: Mashkull
momas
#29 ne: 22-06-2010, 20:06:55
Homoseksualet jane te lire te jene ashtu por aman mos nxirni ligje speciale qe te mbroni ata se dashur pa dashur shkelen te drejtat e pjeses tjeter

 • Postime: 3780
 • Gjinia: Femer
Misss
#30 ne: 22-06-2010, 20:59:56
Dhe une pyes ku jane femrat !!   hmmmmm:
Dhe une pyes ku jane femrat !!   hmmmmm:

Oqean I dashur, atehere ty te shqetesoka me teper shfaqja se fenomeni ne vetvete. Femra te tilla ka sa te duash, ta garantoj...por mbase perceptimi mashkullor nuk e ve re.

Tung Oqean :D

 • Postime: 190
 • Gjinia: Mashkull
argonaut
#31 ne: 23-06-2010, 09:26:59
Atyre që bërtasin më shumë kundër homoseksualëve, është pë t'ju a pasur frikën. Shpesh hajduti thërret : "Kapeni hajdutin!". Personalisht  mendoj se ata nuk duhen diskriminuar, apo edhe me keq akoma persekutuar. Kush ka alergji nga pushi, nuk duhet të presë plepat, që të jetë rehat.
Respekti për homoseksualët nuk mund t'i imponohet askujt, por kush ka qytetari ka edhe tolerancë.

 • Postime: 2649
 • Gjinia: Mashkull
Oqeani
#32 ne: 23-06-2010, 10:35:27
Oqean I dashur, atehere ty te shqetesoka me teper shfaqja se fenomeni ne vetvete. Femra te tilla ka sa te duash, ta garantoj...por mbase perceptimi mashkullor nuk e ve re.

Tung Oqean :D


Po normalisht qe me intereson shfaqja se eshte pikerisht ajo qe i jep kahje dhe permasa fenomenit,,  :)  

Te pershendes Miss  :perqafim

Atyre që bërtasin më shumë kundër homoseksualëve, është pë t'ju a pasur frikën. Shpesh hajduti thërret : "Kapeni hajdutin!". Personalisht  mendoj se ata nuk duhen diskriminuar, apo edhe me keq akoma persekutuar. Kush ka alergji nga pushi, nuk duhet të presë plepat, që të jetë rehat.
Respekti për homoseksualët nuk mund t'i imponohet askujt, por kush ka qytetari ka edhe tolerancë.

E cka, ti me kete po don me na tregu qe nuk je homo a ..? Thuaj cka te duash se nuk kemi si ta vertetojme  ;)

 • Postime: 2649
 • Gjinia: Mashkull
Oqeani
#33 ne: 23-06-2010, 12:57:55
Me qe kjo shqipja ime te duket e cuditeshme ty, ateher une po te pergjigjem ne "shqipen tende", ndoshta te pakten kupton dicka.

Mos i personalizo gjerat menjehere, por perpiqu te shpejgohesh, ose ose kujdes kur flet, se sprerkat si patellgjan ndoshta pa e kutpuar as ti vet se si. Ne mos te kisha replikuar une, te garantoj qe te tjere do ta kishin kthyre dy here me keq se une..

Jepe mendimin tend ne lidhje me temen,kjo duhet nga ty, nuk ke nevoje ta ofendosh askend.

 • Postime: 26403
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#34 ne: 23-06-2010, 23:57:32
http://www.state.gov/secretary/rm/2010/06/143517.htm

Citim
In Albania, a young man named Klodian Cela recently came out on a popular television program called Big Brother. Soon after, our ambassador, John Withers, went on television to publicly express support for this man. He visited his hometown and he invited him to an event at our Embassy, conveying to all Albanians that the United States supports his rights and respects his courage.

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#35 ne: 24-06-2010, 12:45:43
Atyre që bërtasin më shumë kundër homoseksualëve, është pë t'ju a pasur frikën. Shpesh hajduti thërret : "Kapeni hajdutin!". Personalisht  mendoj se ata nuk duhen diskriminuar, apo edhe me keq akoma persekutuar. Kush ka alergji nga pushi, nuk duhet të presë plepat, që të jetë rehat.
Respekti për homoseksualët nuk mund t'i imponohet askujt, por kush ka qytetari ka edhe tolerancë.

tani ti je pro a kunder homoseksualeve se nuk te kuptova une

 • Postime: 190
 • Gjinia: Mashkull
argonaut
#36 ne: 24-06-2010, 16:33:53
tani ti je pro a kunder homoseksualeve se nuk te kuptova une
O shejtane, meqë flet gjithmonë hapur, kam konsideratë për ty dhe prandaj do të flas edhe unë hapur. Si çdo shqiptar i izoluar deri në 1990, kam patur edhe unë paragjykime për njerzit me ngjyrë, homoseksualët, fshatarët, gratë etj. Duke jetuar prej 20 vjetësh në perëndim, falë zotit më është prishur ajo kamera orientalo- ballkanike me të cilën i filmoja ngjarjet. Për shumë mendime të atëhershme, sot më vjen turp. Disa paragjykime mund t'i kem edhe sot, por kam mësuar t'i toleroj ata që mendojnë, jetojnë dhe janë ndryshe.

 • Postime: 3780
 • Gjinia: Femer
Misss
#37 ne: 24-06-2010, 22:40:47

Po normalisht qe me intereson shfaqja se eshte pikerisht ajo qe i jep kahje dhe permasa fenomenit,,  :)   

Te pershendes Miss  :perqafim

Aplikante te fenomenit jane te njejte ne numer, pavarsisht shfaqjeve. Dmth edhe po te legalizohen martesat gay, homoseksualet ato do jene ne numer, vetem se do te kene te drejte te lire per tu shfaqur te tille.

Peace Oqean :P  :perqafim

 • Postime: 3780
 • Gjinia: Femer
Misss
#38 ne: 24-06-2010, 22:43:35
O shejtane, meqë flet gjithmonë hapur, kam konsideratë për ty dhe prandaj do të flas edhe unë hapur. Si çdo shqiptar i izoluar deri në 1990, kam patur edhe unë paragjykime për njerzit me ngjyrë, homoseksualët, fshatarët, gratë etj. Duke jetuar prej 20 vjetësh në perëndim, falë zotit më është prishur ajo kamera orientalo- ballkanike me të cilën i filmoja ngjarjet. Për shumë mendime të atëhershme, sot më vjen turp. Disa paragjykime mund t'i kem edhe sot, por kam mësuar t'i toleroj ata që mendojnë, jetojnë dhe janë ndryshe.

Me pelqen mendimi qe percjell shkrimi yt Argonaut! :)

 • Postime: 27104
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#39 ne: 24-06-2010, 23:03:12
Lexoni pak gallat nga Klodi i BBA3, vete e pate fajin injoranti kujtonte se do merrte nam te mire me ate budallallik qe beri qe pranoi se cfar ishte, ai mund ta kete bere dhe kot se ashtu e kane urdheruar shefat e BBA, po tani thot po me diskriminojn, per mua mire ja bejn, familja shqiptare ka tradite, moral dhe kulture e gjak shqiptari, dhe sdo dalin disa injoranta si puna Klodit te tallen me shqiptaret. Per mua ky njeri i zmadhon dhe pak gjerat vete, se nuk eshte aq sa e ben ky, thot qe s'me marrin ne pune, po si do e marrin ku shumica e shqiptareve eshte kundra homos.... ta punesoj TCH se ato do e benin vip.


Klodi letër Berishës e Ramës: Ndihem i internuar në vendin tim

“Që prej 45 ditësh, unë, familjarët e mi dhe njerëzit e mi më të afërm, po përballemi me një realitet tepër të vështirë. Familjarët e mi sot po vuajnë për bukën e gojës. Të drejtat e tyre po shkelen ditë pas dite nga fryma e urrejtjes dhe diskriminimit, për shkak të orientimit tim seksual” kështu i drejtohet Klodian Cela kreut të qeverisë Sali Berisha dhe kryetarit të opozitës Edi Rama përmes një letre të hapur.

Një ditë pas mesazhit mbështetës të Sekretares Amerikane të Shtetit, Klodian Cela i cili deklaroi publikisht orjentimin e tij seksual gjatë një spektakli të ndjekur televiziv, i bën me dije politikës shqiptare vështirësitë me të cilat përballet ai dhe njerëzit me orientim seksual të ndryshëm nga të tjerët në Shqipëri.

“Nuk e doja veten ditën kur pashë Policinë e Durrësit të ushtronin dhunë psikologjike ndaj nënës sime duke i kërkuar me prepotencën që ta jep uniforma të largonte një tezgë të vogël shitjeje me të cilën siguron bukën e gojës. Unë nuk kërkoj të shkelet ligji, por dua që njerëzit të kuptojnë se ajo tezgë është e vetmja mënyrë të ardhurash për familjen time që punon për të mbijetuar, jo për të jetuar, e që tashmë nuk guxon as të ketë një jetë sociale nga frika se njerëzit do t’i tregojnë me gisht. Që ditën e parë kur unë dola nga Big Brother nisa të kërkoj një vend pune, por ajo që po gjej, në vend të punës, është vetëm urrejtje, homofobi dhe bezdisje e pakuptimtë” shkruan Klodi, ndërsa nuk nguron të thotë se në vitin 2010 ndihet i internuar në vendin e tij.

“Unë pres që politikanë si ju të tregojnë publikisht se mirëqënia sociale, fizike, e shpirtërore e të gjithë anëtarëve të shoqërisë, pa dallim, është realisht e mundshme.Tani është koha për fjalën tuaj dhe më shumë se kaq për veprimin tuaj” mbyllet letra e Klodit.
(e.n/BalkanWeb)
« Editimi i fundit: 25-06-2010, 16:29:19 nga M A X »

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#40 ne: 25-06-2010, 14:35:08
O shejtane, meqë flet gjithmonë hapur, kam konsideratë për ty dhe prandaj do të flas edhe unë hapur. Si çdo shqiptar i izoluar deri në 1990, kam patur edhe unë paragjykime për njerzit me ngjyrë, homoseksualët, fshatarët, gratë etj. Duke jetuar prej 20 vjetësh në perëndim, falë zotit më është prishur ajo kamera orientalo- ballkanike me të cilën i filmoja ngjarjet. Për shumë mendime të atëhershme, sot më vjen turp. Disa paragjykime mund t'i kem edhe sot, por kam mësuar t'i toleroj ata që mendojnë, jetojnë dhe janë ndryshe.

Te kuptoj shume mire :) vetem ki parasysh shume prej nesh jetojne ne Shqiperi ku mentaliteti i denon gay-t personalisht sme bejne ndonje pershtypje per sa kohe nuk behen shembuj steriotipesh apo hiqen "si viktima" atehere po qe sme pelqejne e sillem ashper

 • Postime: 3780
 • Gjinia: Femer
Misss
#41 ne: 25-06-2010, 17:19:06
Lexoni pak gallat nga Klodi i BBA3, vete e pate fajin injoranti kujtonte se do merrte nam te mire me ate budallallik qe beri qe pranoi se cfar ishte, ai mund ta kete bere dhe kot se ashtu e kane urdheruar shefat e BBA, po tani thot po me diskriminojn, per mua mire ja bejn, familja shqiptare ka tradite, moral dhe kulture e gjak shqiptari, dhe sdo dalin disa injoranta si puna Klodit te tallen me shqiptaret. Per mua ky njeri i zmadhon dhe pak gjerat vete, se nuk eshte aq sa e ben ky, thot qe s'me marrin ne pune, po si do e marrin ku shumica e shqiptareve eshte kundra homos.... ta punesoj TCH se ato do e benin vip.


Klodi letër Berishës e Ramës: Ndihem i internuar në vendin tim

“Që prej 45 ditësh, unë, familjarët e mi dhe njerëzit e mi më të afërm, po përballemi me një realitet tepër të vështirë. Familjarët e mi sot po vuajnë për bukën e gojës. Të drejtat e tyre po shkelen ditë pas dite nga fryma e urrejtjes dhe diskriminimit, për shkak të orientimit tim seksual” kështu i drejtohet Klodian Cela kreut të qeverisë Sali Berisha dhe kryetarit të opozitës Edi Rama përmes një letre të hapur.

Një ditë pas mesazhit mbështetës të Sekretares Amerikane të Shtetit, Klodian Cela i cili deklaroi publikisht orjentimin e tij seksual gjatë një spektakli të ndjekur televiziv, i bën me dije politikës shqiptare vështirësitë me të cilat përballet ai dhe njerëzit me orientim seksual të ndryshëm nga të tjerët në Shqipëri.

“Nuk e doja veten ditën kur pashë Policinë e Durrësit të ushtronin dhunë psikologjike ndaj nënës sime duke i kërkuar me prepotencën që ta jep uniforma të largonte një tezgë të vogël shitjeje me të cilën siguron bukën e gojës. Unë nuk kërkoj të shkelet ligji, por dua që njerëzit të kuptojnë se ajo tezgë është e vetmja mënyrë të ardhurash për familjen time që punon për të mbijetuar, jo për të jetuar, e që tashmë nuk guxon as të ketë një jetë sociale nga frika se njerëzit do t’i tregojnë me gisht. Që ditën e parë kur unë dola nga Big Brother nisa të kërkoj një vend pune, por ajo që po gjej, në vend të punës, është vetëm urrejtje, homofobi dhe bezdisje e pakuptimtë” shkruan Klodi, ndërsa nuk nguron të thotë se në vitin 2010 ndihet i internuar në vendin e tij.

“Unë pres që politikanë si ju të tregojnë publikisht se mirëqënia sociale, fizike, e shpirtërore e të gjithë anëtarëve të shoqërisë, pa dallim, është realisht e mundshme.Tani është koha për fjalën tuaj dhe më shumë se kaq për veprimin tuaj” mbyllet letra e Klodit.
(e.n/BalkanWeb)

E pse eshte gallate kjo leter Berni? Je ne brendesi te situates se Klodit, e njeh apo jane hamendesime ato qe shkruan?
Per nje mendim te shprehur, sipas meyres tende Berni une do ta shihja si diskriminim ekstrem!
ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ
#42 ne: 28-06-2010, 23:53:48
...familja shqiptare ka tradite, moral dhe kulture e gjak shqiptari, dhe sdo dalin disa injoranta si puna Klodit te tallen me shqiptaret.

T'keqen e moralit, kultures, gjakut shqiptar une ty, qe e shef nga kendveshtrimi qe te do qefi! Familja jote shqiptare me moral te larte per by*en e tjetrit, duhet ta shikonte ne menyre shume kritike edhe ate ciljeten bukuroshe te reklama! Apo ajo nxit ereksionet e shendetshme, kurse Klodi rrezikon te nxise homoseksualitetin?

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#43 ne: 29-06-2010, 10:32:21
familja shqiptare po kalon periudhe tranzicioni ato qe bota i ka kaluar prej kohesh shqiptaret po e perjetojne tani .... dhe si puna e qenit qe leshohet nga zinxhiri me deshiren me te madhe per te prek gjithcka per tu modernizuar sa me shume ndodhin e keto derivate pseudo open-minded gjasme.... mgjate per sa kohe ka ajer me shumice ne toke le te marrin fryme e keta njerez fundja jeten e tyre jetojne te askujt tjeter....

 • Postime: 12743
Mishel...............
#44 ne: 17-07-2013, 22:49:09
nga se shkaktohet homoseksualiteti?
Gerti1
#45 ne: 17-07-2013, 23:44:09
Nga ngrenia e k****

 • Postime: 12743
Mishel...............
#46 ne: 17-07-2013, 23:46:39
e kujt mo kallamit te sheqerit?
Gerti1
#47 ne: 17-07-2013, 23:47:56
po pra.

 • Postime: 12743
Mishel...............
#48 ne: 17-07-2013, 23:50:19
thashe mos do thoje karrota lol
ky fatosi kshu? pranej nuk e shofim me femer ket?
Gerti1
#49 ne: 17-07-2013, 23:51:09
ka shum munci
 

Revista "who"

Nisur nga InfoZRubrika Mediat Shqiptare

Postimi i fundit 20-05-2020, 21:01:22
nga InfoZ
"Strategjia e shqiptarevet"

Nisur nga M A XRubrika Shqiptaria

Postimi i fundit 30-04-2020, 17:37:30
nga M A X
Dorian "The Hope" Dokaj (info, foto, video)

Nisur nga M A XRubrika Vipat Shqiptare

Postimi i fundit 22-04-2020, 23:31:10
nga M A X
Si thuhet gjermanisht "Te Dua"?

Nisur nga InfoZRubrika Pyetper

Postimi i fundit 05-04-2020, 11:17:26
nga M A X
"Alien" ne RTV Ora

Nisur nga InfoZRubrika Televizion

Postimi i fundit 03-03-2020, 20:17:44
nga InfoZ