×

Kendveshtrime.....

Kendveshtrime.....

· 63 · 11159

 • Postime: 1446
 • Gjinia: Femer
flutur
#50 ne: 07-04-2013, 17:57:27
Nqs atij gjarprit do ia heqim dhembet atehere s'na kafshon...s'mund te na beje asgje

gjdo gje eshte ne doren tone dhe ne deshirat tona

 • Postime: 1446
 • Gjinia: Femer
flutur
#51 ne: 19-04-2013, 22:04:31
Mendoj se secili prej nesh ka nje ze qe i peshperit ndonjehere ....ne vesh.
Kur ti mendon se ke te drejte...ai te thote ..e ke gabim.
Kur ti mendon se e ke gabim ..ai te thote...ke te drejte.
Eshte sikur e mira dhe e keqja luftojne brenda teje,dhe ti nuk di ke te besosh.
Ndoshta ate qe te pershtatet per momentin....ate qe te ben te ndihesh mire edhe pse....ai ze..te kundershton me force..ti se degjon,,,,vazhdon,,,,,,,vazhdon,,,vazhdon


Ndergjegjia..e mire apo e keqe..eshte armikja ime e keqe...me ndjek gjithmone ...s'me le rehat

dhe une vazhdoj i bindem dua s'dua ..me pelqen s'me pelqen

AJO gjithmone me mposht...

 • Postime: 1446
 • Gjinia: Femer
flutur
#52 ne: 20-04-2013, 23:48:00
Sot ishte nje dite shume e bukur.

Ditet e bukura per mua jane  si rrezet e diellit qe sado pak te dalin..te ngrohin ...e ti hapesh e lumtur si lulet per t'a pritur.Ajo..rrezja. ..te mbush me fryme...te cel shpirtin....jeten.. .e ti s'ngopesh me qetesine qe te jep .

Ditet e bukura per mua jane...si shiu qe bimet e presin me padurim..te gjallerohen...te rriten..te shkelqejne.

Ditet e bukura per mua jane te rralla...te vecanta e une  i shfrytezoj ne maksimum jua thith gjithe bukurine...e me shijen e tyre jetoj deri sa te vijne te tjerat...e te tjerat...pa limit.

Ditet e bukura per mua  jane te vecanta..sepse po te ishin te zakonshme..s'do te ishin me te bukura...por monotone.

 • Postime: 1446
 • Gjinia: Femer
flutur
#53 ne: 24-04-2013, 12:06:17
Gjyshja ime e ndjere gjithmone me thoshte..
-Qesh oj bij..se se di njeri ca ke mrena ...

A mund te dale nje njeri jashte natyres se tij?pyes une?..veten.

Mendoj se jo...sido qe te sillemi..sa do qe te permbahemi..do na dale diku  .

Pse kur shohim dicka te mire ..dyshojme se ka dicka te keqe prapa saj?..dhe anasjelltas?

A nuk mund te jete thjeshte..e mire...ose..e keqe?


Kur me vjen te qesh..atehere dua te qesh..
Kur me vjen te qaj..atehere dua te qaj..


Keto shkrime i kam shkruar  dhe vazhdoj te shkruaj ne ditarin tim....kur i'u kthehem..them me gezim

S'paskam ndryshuar..vazhdoj te jem vetja...te pakten ne mendime.

Flas kur te dua..dhe kujt te dua..si te dua...kjo...me ben mua te vertete..gjendja ime..dhe jo sjellja ime.

Pranda urrej imponimin..ndrydhje n..falsitetin...dhe me  mire  hesht..se sa te them gjera qe nuk dua
elton.asllani
#54 ne: 24-04-2013, 12:54:27
Flutur :), e di cme pelqen tek kendveshtrimi yt, thjesht ne nje lexim te shpejte, pa analize fare me pelqen je qe shpirt i lire, jo shpirt i humbur!

Duket hapur qe nuk eshte fare i sajuar si kendveshtrim!

Te pergezoj sinqerisht! :)

 • Postime: 1446
 • Gjinia: Femer
flutur
#55 ne: 24-04-2013, 13:11:57
Faleminderit.

Edhe zogu eshte shpirt i lire...dhe kendon ne kafaz...me shpresen se ndonje dite do te dale te fluturoje...edhe pse kafazi i tij..eshte i arte..ai nuk e do...nuk do qe as zogjte e tij te rriten ne kafaz..por te fluturojne te lire..te zote te vetes...dhe prandaj i ushqen..i meson  vete...se do qe te jete ai udheheqesi i tyre...dhe jo bota e plakur qe i rrethon...me mendime ndrydhjesh...shtirj esh.


[me kafaz kam personifikuar  boten qe me rrethon..mos u keqkuptoni]
elton.asllani
#56 ne: 24-04-2013, 14:29:40
E mire boll tani se na mallengjeve  :perqafim

 • Postime: 1446
 • Gjinia: Femer
flutur
#57 ne: 24-04-2013, 14:33:05
E mire boll tani se na mallengjeve  :perqafim

kujdes.se mos  na del  qingj me lekure ujku LOL
elton.asllani
#58 ne: 24-04-2013, 14:37:30
une pershesh me kos haj e kam deklaruar :D

 • Postime: 1446
 • Gjinia: Femer
flutur
#59 ne: 24-04-2013, 14:39:26
une pershesh me kos haj e kam deklaruar :D

e di si thone..ai qe ha pershesh me kos ..sheh naten enderra me gjermane....se mos te thartohet o derman :P

 • Postime: 473
ness uno
#60 ne: 11-12-2013, 00:15:00
Mendimi, para se të thuhet, duhet të gatuhet.
ky eshte nje kendveshtrim i bukur psh, komplimente sinqerisht   !!!!

 • Postime: 473
ness uno
#61 ne: 11-12-2013, 23:17:39
C'mendoni per kete thenie te famshme?
www.youtube.com/watch?v=4mk6zI5aWMw

 • Postime: 1446
 • Gjinia: Femer
flutur
#62 ne: 12-12-2013, 16:23:16
Me vje keq per Taren..o lodh i ziu
sikur ti kishin nda bashk te dy do ishin te gezuar.. :P