×

Njerëzit me dy fytyra

Njerëzit me dy fytyra

· 78 · 11837

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#25 ne: 28-12-2009, 01:21:00
po normale por ama duhet te jesh i/e afte ti perdoresh kur dhe si duhet ndryshe del bllof

 • Postime: 2568
vullkani
#26 ne: 28-12-2009, 01:23:02
ajo dihet me shejtane
por duhet te jesh i afte per kte qe mos te biesh brenda me kemb e tua
duhet te dish si te perdoresh te paren dhe si te vesh ne pun te dyten

 • Postime: 2568
vullkani
#27 ne: 28-12-2009, 01:23:50
;) ne momente te caktuara te gjithe jemi,por rralle a shpesh eshte ne varesi te gjithkujt.
me pelqen kjo
bravo goce

 • Postime: 79
 • Gjinia: Mashkull
dude
#28 ne: 28-12-2009, 02:06:18
po normale por ama duhet te jesh i/e afte ti perdoresh kur dhe si duhet ndryshe del bllof


Ti ske pse te jesh me dy fytyra qe ti perdoresh ne kete apo ne ate situate....Ji vetevetja .......njeriu mund te shesi gjithcka por jo shpirtin ....vetem ate smund ta shese dot.....ky eshte mendimi im gjithsesi ...

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#29 ne: 28-12-2009, 12:15:30

Ti ske pse te jesh me dy fytyra qe ti perdoresh ne kete apo ne ate situate....Ji vetevetja .......njeriu mund te shesi gjithcka por jo shpirtin ....vetem ate smund ta shese dot.....ky eshte mendimi im gjithsesi ...ke te drejte dude jam shume dakort me ty te jesh vetvetja eshte gjeja me e mire

 • Postime: 103
 • Gjinia: Femer
Enigme
#30 ne: 29-12-2009, 11:01:04
Njerez me dy fytyra ka patur ka dhe do te kete gjithmone. Asnje nga ne nuk tregon fytyren e vertete sepse ndryshe do lendoheshim rende , mendoj qe fytyren e vertete rralle shume rralle e tregojme ( per te mos thene vetem nje here kur te vdesim). Nuk them per njerez hipokrite , qe duan vetem te keqen apo qe bejne interesantin dhe ja kepusin kot muhabeteve por flas per gjerat serioze ku njeriu ndryshon jeten e tij apo te tjereve mundohet te pershtatet pa treguar fytyren e vertete dhe kjo ndodh vetem pse njeriu vetvetiu ka instiktin e vetembrojtjes dhe jo pse ka vendosur qe te jete me dy fytyra.

Njerzit me dy fytyra indentifikohen pas nje fare kohe te shkurter qe i njeh sepse nuk mundohen ta fshehin dyfytyresin e tyre , eshte me keq kur je i pafytyre fare.

Por ka dhe njerez qe kane nje personalitet te dyfishte , qe ne shumicen e rasteve as ata vete se dine se kur del njeri apo tjetri personalitet.

Mgjate kompleksiteti i te qenit njeri, i bene njerzit me interesant . :)

 • Postime: 2568
vullkani
#31 ne: 18-01-2010, 13:38:35
qe varte per ca i perdorin nuk mund ti paragjykosh

 • Postime: 84
 • Gjinia: Femer
adamantine
#32 ne: 18-01-2010, 13:53:53
une i kam shume qejf.. njerezit...

 • Postime: 7043
 • Gjinia: Femer
erlehta
#33 ne: 19-01-2010, 18:06:16
une i kam shume qejf.. njerezit...
me dyfytyra??????

 • Postime: 12743
Mishel...............
#34 ne: 20-01-2010, 16:40:34
une kam me qejf ata me 5 fytyra...dhe sidomos me pelqen procesi i rrjepjes nje e nga nje maskat e tyre....gjer mbeten pa asgje

 • Postime: 18
hakmarresi
#35 ne: 20-01-2010, 22:18:32
pse nje njeri duhet te perdori 2 fytyra kur shume mir mund ta perballi boten me ate qe ka vertet

 • Postime: 103
 • Gjinia: Femer
Enigme
#36 ne: 20-01-2010, 22:20:27
pse nje njeri duhet te perdori 2 fytyra kur shume mir mund ta perballi boten me ate qe ka vertet

Shume e vertete kjo qe the por njerzit qe e mendojne keshtu si ty e une jane ne minorance. :)

 • Postime: 18
hakmarresi
#37 ne: 20-01-2010, 22:24:14
kjo ndodh sepse mbizoteron injoranca ne kte realitet qe jetojme

 • Postime: 2568
vullkani
#38 ne: 20-01-2010, 22:25:09
yyyyyyyyyyyyyyyyyyy  hajde deklarata hajde
mir qe sjan gjith njerezit si ju se do na kishte pushtuar jehovai
ahahah

 • Postime: 103
 • Gjinia: Femer
Enigme
#39 ne: 20-01-2010, 22:26:21
kjo ndodh sepse mbizoteron injoranca ne kte realitet qe jetojme

Me shume se injorance do te thoja eshte paaftesi e individit te perballet me realitetin pazotesi per tju bere balle sfidave te jetes.

 • Postime: 18
hakmarresi
#40 ne: 20-01-2010, 22:30:45
kte do thoshte vullkani por e thash un ne vend te tij

 • Postime: 2568
vullkani
#41 ne: 20-01-2010, 22:32:24
tamam paftesi per te treguar te verteten dhe fshihen pas nje fytyre tjeter
hahahahhahahahhah
2 fytyra duhen per shume gjera te hyjne ne pune

 • Postime: 12348
 • Gjinia: Femer
Shej
#42 ne: 02-11-2010, 00:31:45
Njerez me dy fytyra ka patur ka dhe do te kete gjithmone. Asnje nga ne nuk tregon fytyren e vertete sepse ndryshe do lendoheshim rende , mendoj qe fytyren e vertete rralle shume rralle e tregojme ( per te mos thene vetem nje here kur te vdesim). Nuk them per njerez hipokrite , qe duan vetem te keqen apo qe bejne interesantin dhe ja kepusin kot muhabeteve por flas per gjerat serioze ku njeriu ndryshon jeten e tij apo te tjereve mundohet te pershtatet pa treguar fytyren e vertete dhe kjo ndodh vetem pse njeriu vetvetiu ka instiktin e vetembrojtjes dhe jo pse ka vendosur qe te jete me dy fytyra.

Njerzit me dy fytyra indentifikohen pas nje fare kohe te shkurter qe i njeh sepse nuk mundohen ta fshehin dyfytyresin e tyre , eshte me keq kur je i pafytyre fare.

Por ka dhe njerez qe kane nje personalitet te dyfishte , qe ne shumicen e rasteve as ata vete se dine se kur del njeri apo tjetri personalitet.

Mgjate kompleksiteti i te qenit njeri, i bene njerzit me interesant . :)

shume bukur e paska shkrujt kjo goca .... idem keshtu e mendoj

 • Postime: 234
 • Gjinia: Mashkull
alegri
#43 ne: 02-11-2010, 13:25:44
besoj ka shume dhe me shume tregohen neper forume per nje ose arsye tjeter

 • Postime: 277
mister x
#44 ne: 02-11-2010, 14:10:18


bobobob puna e surratave.... sa mire asht kur ke me shume se dy ftyra ......mister x ka nje ...une i kam 7 ftyra..... :P.... kush e don nje ? :P

 • Postime: 1580
sorelina
#45 ne: 05-11-2010, 18:20:41
Keto prototipa kane qene, jane dhe do te mbeten plesht ne shoqeri. Fatkeqsisht.

 • Postime: 1439
 • Gjinia: Mashkull
DiniL
#46 ne: 05-11-2010, 18:41:33
Keto prototipa kane qene, jane dhe do te mbeten plesht ne shoqeri. Fatkeqsisht.
Già  ;)

 • Postime: 70
♔Rejina♔
#47 ne: 08-11-2010, 11:43:33
I  urrej  hipokritet ... po  aq sa mosmirenjohesit  dhe  genjeshtaret...

 • Postime: 2568
vullkani
#48 ne: 23-07-2011, 18:38:29
njerzit qe urej me shume kta me dy fytyra jane sepse nuk arij ta kupotj si mund ta mbajne fytyren tejter per aq kohte fshehur

 • Postime: 7043
 • Gjinia: Femer
erlehta
#49 ne: 07-10-2011, 22:43:15
nuk arij ta kupotj si mund ta mbajne fytyren tejter per aq kohte fshehur

Eshte "merita" e fytyres tjeter per kete gje,megjithate e rendesishme eshte qe surrati e vertete do dale heret e vone sheshit, por thuaj qe deri sa te dale, mos befte shume deme.
Kete tipa jane dhe te zote dhe te pazote njekohesishte.