×

Thënie të mençura

· 1272 · 132859

Thënie të mençura

· 1272 · 132859

 • Postime: 8
 • Gjinia: Mashkull
Cooler
#125 ne: 17-01-2008, 15:00:09
Te gjithe do vdesim nje dite.... ceshtja eshte si?!
William Wallace
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 88
salipestili
#126 ne: 28-01-2008, 22:41:07
Vetem te diturve u pelqen te mesojne. Injorantet preferojne te dhene leksione(Edmond Le Berquier).

Mbrojtja me e mire kunder logjikes eshte injoranza(Laurence J. Peter)
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 37
 • Gjinia: Mashkull
Damastion
#127 ne: 11-02-2008, 15:25:28
Kosovarçe:

Quditet i ligu qka mundet me bo i forti
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 2
antivirusi
#128 ne: 10-03-2008, 12:16:38
Nëse te pyesin për ndonjë gjë qe ti s'do të japish përgjigje, buzeqesh dhe pyet; "Pse do ta dish??"

Jeta ska kuptim tjeter, vec atij kuptimi, që ne i japim.

-Njeriu nuk duhet te jetë kurre aq i zene, sa mos te këtë kohe te mendoje.

Nuk është e thene që gjithmone
te themi ate që dime,
por ate që themi ............duhet ta dime!
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 2
antivirusi
#129 ne: 10-03-2008, 12:19:58
Bukuria është perde, nën te cilën fshihet e vërteta

 me mirë është te dashurosh me urtesi : por me mirë është te dashurosh marrezisht , sesa te mos dashurosh fare
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 5459
 • Gjinia: Mashkull
ibraim
#130 ne: 13-05-2008, 10:54:19
Koha kalon... nuk kalon koha, po kalojme ne.
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super
BASHOTA
#131 ne: 14-05-2008, 15:59:03
Kush je ti Qe te mos jesh "mendo"

 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 33
nisa
#132 ne: 23-05-2008, 14:38:16
DO TA HARROSH ATE ME TE CILIN KE QESH, E KURR ATE ME TE CILIN KE QAR???
AI QE DO TE MESOJ E GJEN METODEN E AI QE NUK DO E GJEN ARSYEN
PASQYRA ME E MIR ESHTE SHOKU I VJETER
NJE FJAL E MIR NGA MIKU TE NGRO EDHE NE ACAR
SHOK I MIR ESHTE AI I CICLI I DI TE METAT E TUA E PRAP TE DO
TE JEMI SE BASHKU NE FESTIM ASHTU SIQ JEMI NE BESIM NUK NA PENGON LARGESIA KUR NE ZEMER NA BASHKON PERENDIA
NESE KE NJE SHOQE TE MIR MUND DHE DUHET TE THUASH SE KE DY ZEMRA
PA PAS IDE LETRA NUK SHKRUHET PA PAS NDJENJA TE DUA NUK THUHET
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 33
nisa
#133 ne: 23-05-2008, 14:39:37
O ZOT, PO SIKUR ME TY TE JEM MIR JETA LE TE JET E HIDHERUAR,DHE SIKUR TI TE PAJTOHESH ME MUA BOTA LE TE HIDHEROHET, DHE SIKUR ME TY TE KEM MARDHENIE TE PERSOSURA MARDHENIET E MIA ME BOTEN LE TE SHKATRROHEN. NESE E MERITOJ DASHURIN TENDE GJITHQKA ESHTE NE RREGULL, SEPSE GJITH AJO QE ESHTE MBI TOKE ESHTE VETEM TOKE.
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 136
 • Gjinia: Femer
qershija
#134 ne: 23-05-2008, 14:43:41
I menquri shkrun e budalla mban mend
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1530
 • Gjinia: Mashkull
i huaj
#135 ne: 06-06-2008, 19:43:15
Veprat flasin me shum se sa fjalët,por veprat ne krahasim me fjalët janë shum me te rralla.
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1530
 • Gjinia: Mashkull
i huaj
#136 ne: 06-06-2008, 19:47:55
Muhammed Gazali thot: "Sikur e perkoshmja (kjo botë) te jetë prej ari, ndersa e perhershmeja (bota tjeter) prej balte,do ta zgjidhja ate nga balta per shkak te perhershmeris se saj"
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#137 ne: 06-10-2008, 12:36:46
Kur nxjerr sekretin e shokut je i pabesë, kur nxjerr sekretin tënd je budalla.
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#138 ne: 06-10-2008, 12:52:04
- Mos jeto me friken e vdekjes por vdis me gezimin se ke jetuar.

- Me mire te humbasesh nje çast te jetes sesa jeten ne nje çast.

- Kam lindur duke qare kur te gjithe qeshnin. Do te vdes duke  qeshur kur te gjithe do qajne!

 • M'pelqe
  Kot fare
  Super
mishel
#139 ne: 07-10-2008, 09:50:40
Never explain yourself to anyone.
Because the person who likes you doesn't need it.
And the person who dislikes you won't believe it

 • M'pelqe
  Kot fare
  Super
mishel
#140 ne: 07-10-2008, 09:51:51
Kur zgjohemi ne mengjes kemi 2 zgjedhje

Te biem serisht ne gjume dhe te vazhdojme te enderrojme'
Ose te cohemi dhe ti bejme realitet endrrat tona
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super
mishel
#141 ne: 07-10-2008, 09:53:24
Mos premto kur je ne gezim
Mos u kunderpergjigj kur je i trisht
Mos merr vendime kur je i nevrikosur

Mendo 2 here...Vepro me zgjuarsi
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super
mishel
#142 ne: 07-10-2008, 09:55:34
Jeta eshte si lum

                 Ti s'mund te prekesh te njejten rrjedhe 2here

Sepse batica qe shkoi nuk vjen me!
 
                       Jeto..Shijo cdo moment te jetes....
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#143 ne: 07-10-2008, 10:03:39
Hapi i pare per te perjashtuar gjerat e padeshiruara nga jeta eshte kjo: Vendos cfare do.

Ben Stein
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super
mishel
#144 ne: 07-10-2008, 10:05:27
Jeto diten sikur te ishte e fundit mbi dhe'


(se di kush e ka thene)  ^o)
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#145 ne: 07-10-2008, 10:07:00
1-Jeta eshte e kendshme. Vdekja eshte e qete. Vetem tranzicioni eshte pak i mundimshem.

Isaac Asimov

2-Jetesen e bejme nga ato qe marrim, jeten e bejme nga ato qe japim.

Sir Winston Churchill

 • M'pelqe
  Kot fare
  Super
mishel
#146 ne: 07-10-2008, 10:09:08
Mu kujtua edhe kjo shprehje...sjam e sakte mbase10% eshte si e bejme jeten dhe 90% si e marrim ate..


dicka e ngjashme me duket
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#147 ne: 07-10-2008, 10:15:36
Fatkeqesite tregojne kush jane shoke te vertete.

Aristoteli

Mos ec pas meje, une s'udheheq dot. Mos ec para meje, se mbase s'te ndjek. Ec prane meje dhe te behemi miq.


Thone qe koha ndryshon gjerat, por ne fakt ti duhet t'i ndryshosh vete ato.

Andy Warhol
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12163
 • Gjinia: Femer
dreamm
#148 ne: 07-10-2008, 11:24:49


Mos ec pas meje, unë s'udheheq dot. Mos ec para meje, se mbase s'te ndjek. Ec pranë meje dhe te bëhemi miq.
nice one... :) :)

1-Nese rrezikon mund te humbasesh, nese nuk rrezikon ke humbur gjithsesi.
Anthony D'Angelo

2-Ne qofte se jeta nuk te ofron nje loje qe ja vlen ta luash, atehere krijo vete nje te tille.
Anthony D'Angelo   

 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#149 ne: 07-10-2008, 12:11:46
Jeto sikur do vdesesh neser. dhe meso sikur do jetosh gjithmone.

 :)
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super