Microsoft | Windows - 2

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme

Diskutime rreth XP, Vista dhe versioneve me te vjetra te Windows.

AT¹
17-01-2010, 20:26:12

Vrimë e sigurisë në Internet Explorer

SipasMcAfee - firmë e njohur e antivirus-ëve, hackerët kinezësulmin në Google dhe Co. kanë arritur ta bëjnë, si pasojë e një vrime të sigurisë në Internet Explorer. Kjo vrime e sigurisë është në versionet 6, 7 dhe 8 të këtij shfletuesi.Sulmi është bërë kur k...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
06-12-2009, 20:46:02

Një milionë shkarkime të Microsoft Office 2010 beta

Një milionë shkarkime të Microsoft Office 2010 betaMicrosoft ka konfirmuar se versioni eksperimental i paketës së re softuerike Microsoft Office 2010 ka arritur shifrën prej një milionë shkarkimesh vetëm gjatë dy javëve pas paraqitjes zyrtare në konferencën “ Professional Develo...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-10-2009, 23:55:03

Windows 7 shfaqet në eBay

Windows 7 shfaqet në eBayShfrytëzuesit nuk është dashur të presin shumë që në internet të paraqiten ekzemplarët e parë të Windows 7, dhe atë disa javë para paraqitjes zyrtare.Në faqet e ankandit online eBay janë paraqitur disa versione të Windows 7 me çmime të cilat janë dukshëm...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-10-2009, 23:50:00

MICROSOFT LANSON WINDOWS MOBILE 6.5!

MICROSOFT LANSON WINDOWS MOBILE 6.5!Kompania amerikane Microsoft, apo ndryshe edhe kompania më e madhe në botë për softuer, ka lansuar në tregun botëror versionin e ri të sistemit të saj operativ për telefona mobil -Windows Mobile 6.5.Në këtë mënyrë kompania amerikane dëshiron...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-09-2009, 20:14:06

Edhe 30 modele celularësh me Windows Mobile deri në fund të vitit

Edhe 30 celularë me Windows Mobile deri në fund të vititNga fabrikat e 15 kompanive deri në fund të vitit do të duhej të paraqiteshin në treg edhe mbi 30 modele të reja të celularëve të pajisura me sistemin operativ Windows Mobile 6.5.Sipas portalit teknologjik Digitimes, deri n...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-06-2009, 16:12:12

Windows 7 zyrtarisht vjen më 22 tetor

Thashethemet e fundit që ndërlidhen me sistemin më të ri operativ nga Microsoft kanë theksuar se Windows 7 në versionin e tij përfundimtar do të paraqitet në janar të vitit 2010, apo në rastin më të mirë gjatë festave të fundvitit. Mirëpo, Microsoft tani ka vendosur të zgjidh misterin dh...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
30-05-2009, 17:02:19

Service Pack 2 për Windows Vista

Microsoft lëshon Service Pack 2 për VistanMicrosoft, siç edhe ka paralajmëruar, ka lëshuar Service Pack 2 për sistemin e vet operativ Vista. Gjithsesi u rekomandojmë të gjithë përdoruesve të instalojnë këtë përmbledhje arnimesh dhe përmirësimesh.Në mënyrë që të instaloni SP2, së...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
15-05-2009, 06:57:20

Microsoft konfirmon edhe zyrtarisht, Windows 7 këtë vit

Microsoft konfirmon edhe zyrtarisht, Windows 7 këtë vitProdhuesi i sistemit operativ Windows u ka dhënë fund spekulimeve nëse Windows 7 do të vjen në treg gjatë këtij apo vitit tjetër. Do të vjen këtë vit.Microsoft ka njoftuar që Windows 7 të lëshohet në shitje para sezonit të festave të këtij f...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
10-04-2009, 14:44:35

Microsoft shkëput mbështetjen për Windows XP

Microsoft shkëput mbështetjen për Windows XPKompania Microsoft është duke u bërë gati ed...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: beol, Jonian Dervishi, AtdheuH

Vista apo XP?

*
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-01-2009, 23:41:30

Del versioni eksperimental i Windows 7

Nëse jeni aq të guximshëm sa që dëshironi të luani me versionin e ri të sistemit operativ të Microsoftit, keni parasysh se këtë mund ta bëni qysh prej ditës së nesërme, 9 janar 2009.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
01-01-2009, 14:58:48

Windows 7 rrjedh në torrente

Versioni më i ri i sistemit operativ nga Microsoft zyrtarisht do të duhej t’i paraqitej një publiku të caktuar në mesin e janarit të vitit të ardhshëm, mirëpo si edhe shumë herë para kësaj, i njëjti për disa ditë tani është duke u shpërndarë nëpërmes kanaleve të torrentave.Me disa versione ekspe...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
08-12-2008, 14:04:59

Service Pack 2 për Vista ne mars 2009

Service Pack 2 për Vistan në muajin mars të vitit të ardhshëmMicrosofti do të duhej që nga muaji shkurt të lëshoj versionin e fundit testues të Service Pack 2 për Windows Vista, e nga marsi të ofrojë edhe SP2-në të kompletuar.Faqja malajziane TechARP.com e cila shumë me saktësi ...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
20-11-2008, 11:35:03

Shkurtesa të dobishme për Windows

Shumica prej nesh i di disa shkurtesa në tastierën të cilën e përdorim për punën e përditshme. Mirëpo, nganjëherë është mirë t’i rikujtojmë apo të mësojmë edhe ndonjë shkurtesë të re; disa prej tyre mund tu lehtësojnë dhe përshpejtojnë dukshëm punën në kompjuter.Shumica e urdhrave në Windows mun...
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: AtdheuH, albanianwizard, olti

Rreth Windows 7

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

M A X
26-08-2008, 14:34:23

Windows "Speed Launch"

Microsoft prezanton një vegel te quajtur "Speed Launch" me anë te se cilës mund te te cilit mund te hapen lehtesisht programe, dokumente apo website lehtesisht dhe thjeshtë."Speed Launch" është falas dhe mund te shkarkohet nga këtu:

*
beninj
17-12-2007, 01:39:18

Windows Xp sp3 rc1 dhe Microsoft office sp3 pack

Kane dale ne qarkullim per shkarkim pakoja me e re e sigurise per window xp sp3 rc1(release candidate 1) dhe pakoja sp3 per microsoft office.Microsoft office sp3 pakoja

AT¹
18-02-2007, 15:22:51

"Hack" Windows Vista me Linux!

"Hack" Windows Vista! me Linux.
M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe

Pergjigje nga: Electron i Lire

Windows Vista

M'pelqe M'pelqe M'pelqe M'pelqe