Më shumë se 30,000 aplikacione në tregun e Windows - Microsoft | Windows

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Më shumë se 30,000 aplikacione në tregun e Windows

· 1 · 359

Më shumë se 30,000 aplikacione në tregun e Windows

· 1 · 359

 • Postime: 27311
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  ne: 05-09-2011, 15:44:34
  Tregu i Windows për aplikacione ka arritur një moment historik: tani në këtë treg ndodhen më tepër se 30,000 aplikacione. Kjo tregon një rritje të shpejt të numrit të aplikacioneve, duke pasur parasysh që më 2 korrik ishte raportuar që në këtë treg ndodheshin 25,000 aplikacione.
  Aplikacionet ndihmojnë në kryerjen e shumë punëve në smartphone dhe zhvilluesit e Windows janë duke u përshtatur. Me vazhdimin e rritjes së tregut, zhvilluesve do t’iu ofrohet rasti që të jenë më afër ndërmarrjen Microsoft.

  Një aplikacion që ka tërhequr shumë përdorues është Xbox Live, që ua mundëson lojtatërve që të luajnë lojëra dhe të fitojnë kryerje.

  Për momentin, tregu i Windows është prapa tregut iTunes të Apple dhe tregut Android. Secili treg ka qenë jashtë për një kohë dhe ka tërhequr shumë zhvillues të të gjitha llojeve për të dizajnuar aplikacione. Tregu i aplikacioneve në iTunes është rreth 500,000, ndërsa në Android janë rreth 750,000 aplikacione.

  Por numri i aplikacioneve që ndodhen në këto tregje nuk duhet të ndikojë në përzgjedhjen tuaj për një telefon. Ja edhe arsyeja./pcworldalbanian

  Surprise Ad | Windows Phone 7 Official TV Commercial

  Temat e fundit