Microsoft shënon bilanc rekord - Microsoft | Windows

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Microsoft shënon bilanc rekord

· 1 · 476

Microsoft shënon bilanc rekord

· 1 · 476

 • Postime: 28589
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull
 • i identifikuar

  ne: 22-07-2011, 15:28:47
  Kompania më e madhe për pajisjet teknologjike amerikane Microsoft ka shënuar një bilanc vjetor rekord prej 69.94 miljardë $.
  Lajmi është njoftuar nga vetë shefi ekzekutiv i kësaj kompanie, Steve Ballmer, sipas të cilit kjo shifer rekord është arritur edhe pas bumit të shitjeve të kompiuterit të lojrave Xbox dhe të programeve të Microsoft Office. Sipas tij këto rritje janë rritur me 8% në krahasim me një vit më parë.

  Ndërkohë të ardhurat bruto për kompaninë Microsoft për këtë vit kanë qënë 23.13 miljardë dollar. /Telegrafi/ 

  Temat e fundit