×
Hyrja
Profili

Me te bukurat e shqiptarise. Miss Shqiperia - Miss Albania.


Pergjigje nga: Lajmet, BeRni
Vilma Masha (info, foto, video)


ßåßy ღ
ne: 28-09-2012, 17:24:48
“Miss Globe 2012” në Vlorë, Krenar Ahmetaj prezanton spektaklin

Miss

Vlorë, 28 shtator 2012, NOA- Do të ndihet era e festimeve për 100 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë edhe në spektaklin ndërkombëtar të bukurisë, “Miss Globe 2012”. Organizatori për të shtatin vit në Shqipëri i këtij spektakli ka zgjedhur, jo rastësisht, Vlorën qytetin ku do të mbahet ky edicio...*
Vip News
ne: 15-12-2010, 19:50:23
Lorena Çika dhe Suada Sherifi, dy modelet tregojnë linjat seksi…

Miss

Lorena Çika dhe Suada Sherifi, dy modelet tregojnë linjat seksi…      Të dukesh bukur ka qenë prioritet i të gjitha fytyrave tona publike, e veçanërisht gjinisë femërore. Femrat e ekranit mundohen me çdo kusht të jenë sa më të përsosura, qoftë natyrale apo dhe me ndonjë ndërhyrj...

*
Vip News
ne: 01-11-2010, 02:50:07
Morena Taraku & Leonard Berisha fituesit e “Miss & Mister Kosova 2010″

Miss

Morena Taraku & Leonard Berisha fituesit e “Miss & Mister Kosova 2010″      Morena Taraku është zgjedhur Miss Kosova 2010, në spektaklin që u mbajt në Hotel Katana të Kastriotit. Mister Kosova 2010 është Leonard Berisha, ndërsa shoqëruesit e tij ishin Robert Frokaj, Meti Alshiqi...


*
Vip News
ne: 03-10-2010, 13:50:05
Rrëfehen Ermal Merdani & Arnita Beqiraj, Miss & Mister Albania 2010

Miss

Rrëfehen Ermal Merdani & Arnita Beqiraj, Miss & Mister Albania 2010      Arnita dhe Ermali, dy finalistët e Miss dhe Mister Albania 2010 rrëfejnë për SH2 emocionet e fitores, planet e tyre për të ardhmen. Të mirat dhe të metat që kanë tek vetja, pasionet e fshehura dhe të dy ia ...Berni
ne: 07-08-2010, 00:50:27
“Miss Globe 2010” në Sarandë: Mbi 100 jahte do të rrethojnë skenën mbi det

Miss

Mbi 100 jahte nga Korfuzi do të rrethojnë skenën mbi det të spektaklit të bukurisë “Miss Globe”, që do të kurorëzojë më të bukurën e globit në detin e mrekullueshëm të Sarandës, në 25 shtator.

Pergjigje nga: dude, malsoree, ludovicu
AlbanianTopModels

ProudToBeAlbanian
ne: 02-10-2008, 01:36:21
Egla Harxhi "Miss World Albania 2008"

Miss

Miss World Albania 2008: Egla HarxhiAge: 17 Height: 174cmLanguages: Albanian, English and ItalianEgla was born and grew up in Tirana, the capital of Albania, a city that is working hard for economic and...

BabyDance
ne: 16-07-2008, 19:04:56
Arta Kamberi-Perfaqeson Kosoven ne Miss Europa/08 ne Ceki

Miss

Thyen akullin… Arta Kamberi, 18 vjeçare nga Presheva, këtë vit pritet të përfaqësojë Kosovën në Miss Evropa 2008, që do të mbahet në Çeki.Fillimisht ajo është përzgjedhur përcjellëse e parë në “Miss Kosova 2007”, ndërkaq para një muaji në “Miss Shqipëria” është përzgjedhur përcj...
Pergjigje nga: ALBANIAN CHICK, BeRni
Fatjona Spahia dhe Oklend Hyseni, Miss dhe Mister Durrësi 2008
ALBANIAN CHICK Citim nga: Berni ne 10-06-2008, 17:32:28...
Këtu keni një video nga Shpallja e Fituesve
hmmmmm:MUND TE MA DERGOSHE VIDJON E FITUESVE TE MISS DHE MISTER DURRESI NE EMAILIN TIM THANKS ALOT REALLY APPRECIATE ITPergjigje nga: ajala licaj, Dor-ina, erlehta
"Super Model of the World"!


Pergjigje nga: Dont speak, Bujk101, BeRni
Enkelejda Bargjo


Berni
ne: 28-10-2007, 12:49:07
“Miss Kinemaja” shqiptare, e pesta në “Miss Europa Junior”

Miss

Çeki, Erisa Maqellari ka marrë vota maksimale nga shumë anëtarë të jurisë ndërkombëtare. Intervista, Petri Bozo: “Pas Çekisë, radhën e ka Hong Kongu”Pas kthimit të tij në Tiranë nga konkursi i bukurisë “Miss Europa Junior”, që u zhvillua kohët e fundit në Ostrava të Çekisë kemi ...


Berni
ne: 22-08-2007, 09:15:18
"Miss dhe Mister Plazhi 2007"

Miss

Durrësi zgjedh Miss dhe Mister Plazhi 2007Argëtim, prirje për të shfaqur linjat e trupit, tendencat e fundit të rrobave të banjës, por edhe për të zgjedhur bukurinë e plazhit. "Miss dhe Mister Plazhi 2007", ka qenë konkursi më i ri i bukurisë i organizuar në qytetin e Durrësit. ...

Berni
ne: 16-08-2007, 16:15:08
Viola Gaxhenji, Përfaqësuesja e Shqipërisë te Miss Turizmi në Turqi !

Miss

EMRI: Viola GaxhenjiDATELINDJA: 5 gusht 1988GJATESIA: 177cmPASHA: 55 kilogramNGJYRA E FLOKEVE: BjondeNGJYERA E SYVE: KafePROFESIONI: modeleARSIMIMI: Studente viti i parë psikologjiUniversiteti i shkencave sociale Tiranë.


BabyDance
ne: 28-04-2007, 07:38:29
Sidorela - Missi që zgjedh familjen

Miss

Sidorela - Missi që zgjedh familjenMisi që nuk ndoqi rrugën e karrierës së spektakleve televizive apo dhe botës së filmit (vetëm një herë u shfaq si aktore)e ndan sot jetën me familjen dhe punën e saj. E mënjanuar nga skena me dëshirën e saj, larg intervistave dhe ftesave që...

Berni
ne: 23-04-2007, 01:38:23
Një Miss shqiptar triumfon në Turqi !

Miss

Ka triumfuar mes25 vajzave nga egjithë bota dukesjellë me vetekurorën e “Miss CapitalCity of the World”. PikërishtDaniela Hoxha,pjesëmarrësja e “MissShqipëri 2006” ështëshpallur fituese në ...


  • Nuk ka postime te reja
  • Redirect Board