×
Hyrja
Profili

Tema të Ndryshme


M A X
15-10-2019, 11:13:03
Anija për pasagjerë më e madhe në botë

Mix

Anija e re Royal Caribbean ‘Mrekullia e Deteve’ (Wonder of the Seas) do të jetë anija më e madhe e lundrimit në botë kur ajo të dalë në det. Royal Caribbean bëri bujë në industrinë e lundrimit këtë javë pasi zbuloi më shumë detaje të anijes së saj të re, e cila do të jetë anija më e madhe e lundrimit në botë. Linja e lundrimit zbuloi
M A X
29-09-2019, 23:49:52
Çfarë duhet të bëni dhe çfarë nuk duhet të bëni kur lëkundet toka

Mix

I rëndësishëm është reagimi njerëzor gjatë dhe pas tërmetit, si futja poshtë një tavoline apo mobiljeje që nuk ka rrezik të rrëzohet mbi ne. Në rastin e një tërmeti është i kuptueshëm paniku te njerëzit.   Këta të fundit është e rëndësishme të dinë se, aktiviteti sizmik, veçanërisht me magnitudë mbi 5 ballë, në 99 % të rasteve shoqërohet m

M A X
29-09-2019, 23:31:42
Aeroporti më i madh në botë

Mix

Pekini përuroi aeroportin më të madh në botë 

M A X
25-09-2019, 20:01:10
Ivanka Trump ne OKB

Mix

Ivanka Trump, vajza e presidentit te SHBA Donald Trump ka hapur shume diskutime me pamjen e saj gjate paraqitjes para asamblese se Kombeve te Bashkuara. Ka pasur a s'ka pasur veshur?! 

M A X
14-09-2019, 23:43:36
Si xhirohen skenat me seks në Hollywood?

Mix

Hollywood-i na ka ofruar me qindra skena erotike, ku kemi parë aktorë të kategorisë A dhe të tjerë më pak të rëndësishëm të përballen me situata të tilla.Por, në mbarim të ditës, pavarësisht milionave dhe çdo faktori tjetër lehtësues, edhe yjet e ekranit mbeten njerëz. Nicole Kidman (foto me ish...
M A X
05-09-2019, 23:47:10
Kujdes nga kontrolli shtetëror i mediave sociale

Mix

Një leksion nga Gjermania e viteve 1930: Kujdes nga kontrolli shtetëror i mediave socialeNga Heidi Tvorek“Mënyra jonë e ardhjes në pushtetit dhe përdorimit të tij, do të kishte qenë e pakonceptueshme pa radion dhe avionin”, pohoi në gushtin e vitit 1933, ministri nazist i Propagandës, Jozef Gëbe...M A X
15-07-2019, 00:28:18
Arti i realizmit kriminal: standardizimi i modelit të kriminelit përmes këngëve

Mix

Në vitet 1950-të, dy teoricienët e njohur të Shkollës së Frankfurtit, Theodor Adorno dhe Max Horkheimer, shpjegonin konceptin e tyre të industrisë së kulturës në shoqëritë kapitaliste, duke marrë shpesh si shembull botën e kinematografisë. Ata tërhiqnin vëmendjen se si në Shtetet e Bashkuara, po...


Pergjigje nga: olti, BeRni, Trendafili i kuq
Llotaria Amerikane

ßåßy ღ
05-01-2014, 15:28:02
Koha kur burri matej në dolli!

Mix

Sokol Çela Në veri të Beratit ndodhet zona e Sulovës që kufizohet mefshatrat e Elbasanit, Gramshit dhe të Kuçovës! Një zonë me tradita dhe me zakone shumë të lashta dhe me shumë vlera. Një nga këto vlera ka qenë dhe dollia. Dollia eSulovës është ndryshe nga dollia e Veriut, apo e Labërisë. N...

Pergjigje nga: erlehta, Mishel Forever, ciarli
Fytyra mister pushton endrrat e njerezve

Pergjigje nga: laurak, flutur, ciarli
Çfarë ngjyre ka shpirti juaj?!Pergjigje nga: Grens, Mishel Forever, erlehta
Si të menaxhosh vjehrrën e padurueshme

Pergjigje nga: Grens, flutur
A jeni te lumtur..?

*
Izabela m
01-12-2013, 16:17:55
Modelja shqiptare me famë botërore, Emina Çunmulaj ka festuar 29- vjetorin e saj

Mix

Modelja shqiptare me famë botërore, Emina Çunmulaj ka festuar...

Pergjigje nga: Grens, Lisa, Trendafili i kuq
DHOMA IME.....


Pergjigje nga: flutur, laurak, Mishel Forever
Horoskopi "Maja"


Pergjigje nga: ciarli, Mishel Forever
Kur u bë ofendues “gishti i mesit”?
*


h75
10-07-2013, 12:42:37
Kerkoj bashkepunetore per blogun "edritare"

Mix

Deshiroj qe ne blogun edritare.wordpress. com  te behemi rreth 20 vete, ku secili do te jete administrator i blogut, dhe do te postoj shkrimet e veta. Ne kete menyre secilit qe merret me shkrime do t'i disafishohet lexueshmeria.Blogu mendoj...

InfoZ
25-06-2013, 00:50:02
Tuna kafshon si Rita

Mix

Tuna kafshon si Rita      <img src="http://laj.me/tuna-kafshon-si-rita/tunaritaora/" rel="attachment wp-att-37794"><img class="aligncenter size-full wp-image-...

InfoZ
24-06-2013, 00:50:02
Tuna i shan këngët, Noizy e quan kurvë

Mix

Tuna i shan këngët, Noizy e quan kurvë      <img src="http://laj.me/tuna-i-shan-kenget-noizy-e-quan-kurve/tuna_noizy/" rel="attachment wp-att-...

Pergjigje nga: shejtania, elton.asllani
A e dini se..  • Nuk ka postime te reja
  • Redirect Board