×

AKEP urdhëron kompanitë e internetit: Bllokoni faqet me përmbajtje pornografike

AKEP urdhëron kompanitë e internetit: Bllokoni faqet me përmbajtje pornografike

· 10 · 286

 • Postime: 26499
 • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 16-04-2020, 01:00:38
 

AKEP ka urdhëruar të gjitha kompanitë që ofrojnë shërbimin e internetit për familjarë dhe biznese që të bllokojnë aksesin në disa faqe me përmbajtje pornografike.

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare jep të gjitha adresat, që kompanitë e internetit duhet të bllokojnë.

Njoftimi i AKEP:

AKEP (Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare) në një komunikim të datës 14 Prill 2020, ka dhënë urdhër kompanive që ofrojnë shërbimin e intenetit, për familjarë dhe biznese, që të bllokojnë aksesin në disa faqe të caktuara me përmbajtje pornografike.

Në njoftim urdhërin e lëshuar kuptohet qartë që bllokimi nuk është për portalin por për disa link adresa me përmbajtje të caktuar. Pra shumë prej portaleve të listuara, si Pornhub apo Xvideo, më të njohur në sektorin e përmbajtjeve për të rritur nuk do të bllokohen plotësisht.

Ky urdhër hzn në fuqi menjëherë dhe kompanitë ISP duhet të komukojnë aplikimin e bllokimit AKEP-it, që sipas ligjit janë përmbajtje të jashtë ligjshme sipas neneve përkatëse të specifikuara në dokumentin e mëposhtëm. /Lapsi.al

 • Postime: 7444
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#1 ne: 16-04-2020, 15:14:56
Ate videon e asaj gazetares na e gjen dot o Max? LOL 😂

 • Postime: 3250
 • Gjinia: Mashkull
Gjumashi
#2 ne: 17-04-2020, 07:37:36
Shqipëria për një pleshte djeg jorganin.  Të lëshojë gjërat tjera se kanë qejf njerëzit të relaksohen.

 • Postime: 7444
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#3 ne: 17-04-2020, 14:48:21
AKEPI e mbylli por pornohub e ka akoma... kush do link Ja nis 😂

 • Postime: 26499
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#4 ne: 17-04-2020, 20:53:14
Ate videon e asaj gazetares na e gjen dot o Max? LOL 😂
Tani qe po pyet ti po me ben kurioz dhe mua te di se per cfare behet fjale konkretisht?  hmmmmm: Si eshte puna se une nuk jam i informuar per kete rast konkret?

 • Postime: 7444
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#5 ne: 17-04-2020, 21:17:53
Tani qe po pyet ti po me ben kurioz dhe mua te di se per cfare behet fjale konkretisht?  hmmmmm: Si eshte puna se une nuk jam i informuar per kete rast konkret?
teper vone Max videon e gjeta ... lol

Informohu dhe po deshe provat ti nis ne inbox..:D

 • Postime: 4261
Charlie
#6 ne: 20-04-2020, 13:47:44
Sterio per ca bohet fjale o plak :D :D

 • Postime: 7444
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#7 ne: 20-04-2020, 14:43:26
Di un, harrova lol lol

 • Postime: 609
 • Gjinia: Mashkull
Ωμέγα
#8 ne: 20-04-2020, 16:46:50
Sterio per ca bohet fjale o plak :D :D

Njera me emrin Vinsela Nazarko kishte filmuar veten gjate seksit dhe tani i la te gjithe ne Shqiperi pa pare sex online 😆

U pergj un se Sterios ia bllokuar akep memorien LOL

 • Postime: 7444
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#9 ne: 20-04-2020, 18:23:18
Njera me emrin Vinsela Nazarko kishte filmuar veten gjate seksit dhe tani i la te gjithe ne Shqiperi pa pare sex online 😆

U pergj un se Sterios ia bllokuar akep memorien LOL
lol lol po e mbaja suspance Max se mos ofronte nai lek per videon..:P
 

AMA dhe AKEP mbyll disa webfaqe me kerkese te Ermal Mamaqit

Nisur nga M A XRubrika Mix

Postimi i fundit 29-04-2020, 11:54:39
nga Poshnjari
AKEP SUX

Nisur nga M A XRubrika Albwebmaster

Postimi i fundit 10-12-2010, 18:04:19
nga [Joni]