AKEP urdhëron kompanitë e internetit: Bllokoni faqet me përmbajtje porno - Tema Interesante

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

AKEP urdhëron kompanitë e internetit: Bllokoni faqet me përmbajtje porno

AKEP urdhëron kompanitë e internetit: Bllokoni faqet me përmbajtje porno

· 10 · 757

 • Postime: 28238
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 16-04-2020, 01:00:38
 

AKEP ka urdhëruar të gjitha kompanitë që ofrojnë shërbimin e internetit për familjarë dhe biznese që të bllokojnë aksesin në disa faqe me përmbajtje pornografike.

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare jep të gjitha adresat, që kompanitë e internetit duhet të bllokojnë.

Njoftimi i AKEP:

AKEP (Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare) në një komunikim të datës 14 Prill 2020, ka dhënë urdhër kompanive që ofrojnë shërbimin e intenetit, për familjarë dhe biznese, që të bllokojnë aksesin në disa faqe të caktuara me përmbajtje pornografike.

Në njoftim urdhërin e lëshuar kuptohet qartë që bllokimi nuk është për portalin por për disa link adresa me përmbajtje të caktuar. Pra shumë prej portaleve të listuara, si Pornhub apo Xvideo, më të njohur në sektorin e përmbajtjeve për të rritur nuk do të bllokohen plotësisht.

Ky urdhër hzn në fuqi menjëherë dhe kompanitë ISP duhet të komukojnë aplikimin e bllokimit AKEP-it, që sipas ligjit janë përmbajtje të jashtë ligjshme sipas neneve përkatëse të specifikuara në dokumentin e mëposhtëm. /Lapsi.al
« Editimi i fundit: 18-10-2020, 21:35:09 nga M A X »

 • Postime: 7507
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 16-04-2020, 15:14:56
Ate videon e asaj gazetares na e gjen dot o Max? LOL 😂

 • Postime: 3259
 • Karma: +12/-1
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 17-04-2020, 07:37:36
Shqipëria për një pleshte djeg jorganin.  Të lëshojë gjërat tjera se kanë qejf njerëzit të relaksohen.

 • Postime: 7507
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#3 ne: 17-04-2020, 14:48:21
AKEPI e mbylli por pornohub e ka akoma... kush do link Ja nis 😂

 • Postime: 28238
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#4 ne: 17-04-2020, 20:53:14
Ate videon e asaj gazetares na e gjen dot o Max? LOL 😂
Tani qe po pyet ti po me ben kurioz dhe mua te di se per cfare behet fjale konkretisht?  hmmmmm: Si eshte puna se une nuk jam i informuar per kete rast konkret?

 • Postime: 7507
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 17-04-2020, 21:17:53
Tani qe po pyet ti po me ben kurioz dhe mua te di se per cfare behet fjale konkretisht?  hmmmmm: Si eshte puna se une nuk jam i informuar per kete rast konkret?
teper vone Max videon e gjeta ... lol

Informohu dhe po deshe provat ti nis ne inbox..:D

 • Postime: 4264
 • Karma: +73/-57

#6 ne: 20-04-2020, 13:47:44
Sterio per ca bohet fjale o plak :D :D

 • Postime: 7507
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 20-04-2020, 14:43:26
Di un, harrova lol lol

 • Postime: 611
 • Karma: +1/-0
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 20-04-2020, 16:46:50
Sterio per ca bohet fjale o plak :D :D

Njera me emrin Vinsela Nazarko kishte filmuar veten gjate seksit dhe tani i la te gjithe ne Shqiperi pa pare sex online 😆

U pergj un se Sterios ia bllokuar akep memorien LOL

 • Postime: 7507
 • Karma: +88/-62
 • Gjinia: Mashkull

#9 ne: 20-04-2020, 18:23:18
Njera me emrin Vinsela Nazarko kishte filmuar veten gjate seksit dhe tani i la te gjithe ne Shqiperi pa pare sex online 😆

U pergj un se Sterios ia bllokuar akep memorien LOL
lol lol po e mbaja suspance Max se mos ofronte nai lek per videon..:P

Temat e fundit