Balerinat e natës, profesioni më i ri në Shqipëri - Tema Interesante

×
Albanian Forums, Zerion Zeri yt Zeri Info, Forumi Shqiptar Al Virtual, Diskutime, Biseda, Chat Njofje, Informatika, Teknologjia, Gazeta Tema, Gazetat Shqiptare, Bota Sot, www Channel Albania, Telegrafi Kosovo, Ballkani Web, Gazeta Lajme shqip, Lajmet e Fundit Shqiperia Kosova, Dita, Panorama, Kryeartikull, Faqja Kryesore, Video Shqip, Muzike Shqipe, Njoftime, Lajmerime, Temat Online, Gazetat, Kosovare, Shtypi Ditor, Sporti Shqiptar, Dashuria, Pyetje Pergjigje, Keshilla, Ndihme, Webmaster Shqiptar, Familja, Shqiptaria, Muzika, Receta Gatimi, Imazhe, Vipat-shqiptar, Aktualiteti
Media Sociale
Mesazhe Private
Shqiptaret duke lexuar tema interesante dhe te ndryshme
Tema re

Balerinat e natës, profesioni më i ri në Shqipëri

Balerinat e natës, profesioni më i ri në Shqipëri

· 9 · 1121

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

ne: 15-09-2010, 01:27:21
Mbrëmja arrin kulmin në një natë të nxehtë ku qindra sy fokusohen teksa balerinat e natës kryejnë levizjet e tyre joshese. Balerinat janë motivi i lokaleve të natës ku klientela shtohet bashkë me oreksin për të konsumuar më shumë.

E nisur si një profesion i importuar nga kubiste të huaja që vizitonin herë pas here klubet shqiptare, së fundi  pagesa e mire ka joshur edhe balerinat shqiptare. Santana Saliasi eshte nje nga keto vajza qe guxojne që në një shoqëri maskiliste, të ushtrojnë profesionin e vështirë të kubistes. Ajo del nga shtepia per te shkuar ne provat e nje nate te tille.

“Une kam mbaruar shkollen per balerine dhe kete e kam profesion”, thote ajo. Santana ka mesuar shume lloje kercimesh por nje nga te kerkuarat eshte edhe belly dance. “Kete kercim kane filluar ta preferojne shume ne festa ditelindje”, shton balerina.

Per nje nate speciale feste, Santana organizohet ne menyre te tille. “Ne raste te tilla ne kemi nje keorograf dhe mesojme levizjet bashke me 2-3 vajza te tjera”, shton ajo. Stina e veres eshte periudha me fitimprurese per Santanen gjithashtu edhe me e kendshmja ne lokalet e hapura buze detit. “Ky profesion te jep leke. Mund te fitoj edhe 1 milion ne muaj. Me japin edhe bakshishe. Ndonjehere fitoj me shume me bakshishe sesa me rroge”, pohon Santana. Ajo eshte nje vajze qe jeton me prinderit dhe per ta ky profesion nuk perben ndonje problem.

“Une kete profesion kam se shkollen e kam bere per balerine. Prinderit nuk me pengojne por ne nje periudhe me shoqeronte mami”, shprehet vajza. Te papriturat jane te ndryshme dhe ngacmimet sigurisht qe jane pjese e nates por Santana di te reagoje.

Veshjet e balerinave jane te ekzagjeruara po aq sa edhe nje vajze qe vjen per t’u argetuar ne lokal dhe per Santanen kjo nuk ka ndonje ndryshim madje thote se më të rrezikuara janë ato. “Sic vishem une ka plot vajza qe vijne dhe jane me veshje te tilla por une jam e mbrojtur ne krahasim me ato”, vijon balerina. Per nje balerine, jeta e klubeve te nates ka te mirat dhe rrisqet e saj. Por për t’ia dalë mbanë me sukses, mjafton që thjesht të jesh profesioniste dhe të fokusohesh vetëm tek puna.     Top Channel

 • Postime: 27290
 • Karma: +48/-5
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 15-09-2010, 01:29:27

#2 ne: 15-09-2010, 13:09:41
Nje hap me prane Europes! jarge:

 ropkot:

 • Postime: 12151
 • Karma: +185/-20
 • Gjinia: Femer

#3 ne: 15-09-2010, 13:24:28
Nje hap me prane Europes! jarge:

 ropkot:

Me kete ritem qe e kemi kapur ne...Evropen do e leme prapa shpejt :D

 • Postime: 18277
 • Karma: +727/-523
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 15-09-2010, 15:27:13
E kane lene ka kohe moj.. :D

 • Postime: 7991
 • Karma: +18/-8
 • Gjinia: Femer

#5 ne: 17-09-2010, 05:29:52
edhe pak Santana do ta heqi dhe minifundit dhe fjalen kub bashk me fundin :D Lum si ne per Santanat qe kemi ...... hmmmmm:

 • Postime: 126
 • Karma: +0/-0

#6 ne: 17-09-2010, 20:20:01
Evropen e kemi kap per bishti ne shqiptaret. Evropa ka edhe keto gjera: ekonomi te forte, papunesi te vogel, sistem shendetesor dhe shkollore te rregulluar mire, perspektive te mire per brezat e rinje e patriota qe punojne per te perparu edhe me shume vendi i tyre. Sa mire do te ishte t'i afrohemi Evropes.

 • Postime: 7083
 • Karma: +35/-6
 • Gjinia: Femer

#7 ne: 18-09-2010, 18:50:45
Evropen e kemi kap per bishti ne shqiptaret. Evropa ka edhe keto gjera: ekonomi te forte, papunesi te vogel, sistem shendetesor dhe shkollore te rregulluar mire, perspektive te mire per brezat e rinje e patriota qe punojne per te perparu edhe me shume vendi i tyre. Sa mire do te ishte t'i afrohemi Evropes.

Ceshtjet e medhaja e te rendesishte jane rrush i pabere per ne shqiptaret.

 • Postime: 720
 • Karma: +20/-4
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 18-09-2010, 19:28:06
kjo eshte gje e mire
njerezit duhet te kene ku ti harxhojne parat qe kane teper
parate duhet te qarkulljone

Temat e fundit