Brenda nesh jetojnë përditë, 10 mijë bakterie - Mix

×
Hyrja
Profili

Brenda nesh jetojnë përditë, 10 mijë bakterie

Brenda nesh jetojnë përditë, 10 mijë bakterie

· 4 · 540

  • Postime: 18280
  • Gjinia: Femer

ne: 17-06-2012, 08:48:58
Ata janë plot 10 mijë. Që të gjithë, gdhihen dhe ngrysen me ne, madje edhe flejnë. Duke qëndruar brenda trupit tonë dhe kryer funksione nga më të ndryshmet.
 
Fjala është për bakteriet, të cilat janë paraqitur së fundmi në një hartë të plotë, me informacione shtesë rreth tyre, që mund të ndihmojnë në ruajtjen e shëndetit, por edhe për të kuptuar zhvillimin e disa sëmundjeve.
 
Shkencëtarët gjithashtu kanë zbuluar edhe mënyrën se si ata sillen në zona të ndryshme të trupit.
 
Bakteriet në fakt, mund të ndryshojnë nga njëri individ tek tjetri, por në çdo fushë, ata mbajnë pak a shumë detyra të njëjta.
 
e.t/noa
 

  • Postime: 12151
  • Gjinia: Femer

#1 ne: 17-06-2012, 11:38:54
Nuk thone kot "Pak pisllek i ben mire organizmit" :D

  • Postime: 1283

#2 ne: 17-06-2012, 13:58:54
Une s'kam :urra:
Sipas nje analize gjaku te kryer doktoresha me tha. :)

Me kete gjak qe paske,kujdes se do ta marrin ndonje vampire :D

  • Postime: 3780
  • Gjinia: Femer

#3 ne: 17-06-2012, 17:13:44
Une s'kam :urra:
Sipas nje analize gjaku te kryer doktoresha me tha. :)

Me kete gjak qe paske,kujdes se do ta marrin ndonje vampire :D

Lucky u!  :D

Temat e fundit