×

Irani: Tërmetet? Për faj të grave provokuese

Irani: Tërmetet? Për faj të grave provokuese

· 2 · 454

  • Postime: 720
  • Gjinia: Mashkull
h75
ne: 21-04-2010, 20:10:13


Zgjidhja se përse ndodhin tërmetet vjen nga Irani. Sipas Teheranit, shkak për lëkundjet e tokës që kanë shkaktuar dhjetra mijëra viktima, janë gratë që vishen pa ndjekur detyrimet fetare.

Shpjegimi është bërë nga hojatoleslam Kazem Sedighi. Fetari (një shkallë poshtë gradës ayatollah) ka ftuar burrat të ruajnë veshjet e femrave, “pasi shumë prej tyre nuk vishen me modesti dhe detyrojnë burrat të dalin nga rruga e duhur dhe nxisin zemërimin e shoqërisë duke shtuar numrin e tërmeteve, pasi me veshjen e tyre irritojnë Zotin”.

Marrë nga Top Channel

ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ
#1 ne: 21-04-2010, 23:28:32
E drejte! Edhe vullkani ne Islande ishte shenje e zemerimit te Zotit ndaj homoseksualeve qe jane shtuar shume ne Evropen veri-perendimore........
 

Irani pranon se rrëzoi pa qëllim aeroplanin ukrainas

Nisur nga AlbanRubrika Bota

Postimi i fundit 11-01-2020, 20:12:59
nga Parloté
Irani ne prag te luftes civile

Nisur nga M A XRubrika Bota

Postimi i fundit 28-12-2009, 23:11:18
nga M A X
Irani, Bush: Rrezik per luften e trete boterore !

Nisur nga BerniRubrika Bota

Postimi i fundit 24-10-2007, 13:07:10
nga Zeri Im
Irani, Izraeli së shpejti do të “shkatërrohet”

Nisur nga BerniRubrika Bota

Postimi i fundit 30-09-2007, 08:59:11
nga Syrgjyn
irani vs israel

Nisur nga buckiRubrika Bota

Postimi i fundit 09-08-2007, 21:30:04
nga Zeri Im