×
Hyrja
Profili

Ja si do mund të përshëndeten njerëzit ne te ardhmen

Ja si do mund të përshëndeten njerëzit ne te ardhmen

· 2 · 247

  • Postime: 26634
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 01-05-2020, 01:09:10
 

Pandemia e koronavirusit ka ndryshuar sjelljet që njerëzimi ka adoptuar ndër shekujt. Duke nisur që nga dalja nga shtëpia e deri tek përshëndetja me dorë, qyterarët do të duhet që të mësohen me rregullat e reja. Megjithëse ne jemi mësuar të japim dorën dhe të puthemi në faqe kur takohemi, të gjitha zakonet e mësuara deri më tani duhet të harrohen dhe të adoptohen të tjera. Tashmë do të duhet të përshëndetemi duke ngritur dorën lart, me dy duart (stil që përdorin indianët duke shtuat edhe fjalën “Namaste”), me sy apo dhe duke lëvizur kokën lart e poshtë. /Standard.al

  • Postime: 7065
  • Gjinia: Femer
erlehta
#1 ne: 02-05-2020, 16:48:36
Çdo lloj forme do t'i përshtatemi vetëm të gjendet një zgjidhje jo e vonuar, që të rikthehet normaliteti i mëparshëm. Se shpejti fillojnë rihapen shkollat e kopeshtet dhe pse nën masa të forta sigurie, frika për një ngritje të numrit të infeksionit është e madhe. Sot tek ne u rihapen qendrat e mëdha tregtare e ne disa prej tyre duhej prezenca e policisë për te ruajtur sigurinë. Në grupë, çifte apo vetëm kujdesi duhet të jetë në maksimum.
Një Hi, apo Namaste ohhh mjafton sa nuk ka më 😁
 

Anti-shpifja, një ligj që mund të mbrojë oligarkët

Nisur nga M A XRubrika Aktualiteti

Postimi i fundit 11-09-2020, 10:59:49
nga InfoZ
Si mund te ngadalsojme plakjen

Nisur nga InfoZRubrika Jeta

Postimi i fundit 10-09-2020, 00:22:10
nga InfoZ
Si mund te keni kaluar koronavirus pa e ditur

Nisur nga InfoZRubrika Jeta

Postimi i fundit 10-09-2020, 00:12:31
nga InfoZ
6 menyra se si mund te infektoheni me Koronavirus sipas OBSH

Nisur nga M A XRubrika Jeta

Postimi i fundit 16-07-2020, 00:24:05
nga M A X
Dexamethason quhet ilaçi qe mund te na shpetoje nga koronavirus

Nisur nga M A XRubrika Jeta

Postimi i fundit 17-06-2020, 19:31:11
nga erlehta