Gjinushi: Po përgatitet grusht shteti! - Mix

×
Hyrja
Profili

Gjinushi: Po përgatitet grusht shteti!

Gjinushi: Po përgatitet grusht shteti!

· 22 · 416

 • Postime: 7066
 • Gjinia: Femer

ne: 09-12-2006, 14:29:17
Gjinushi: Po përgatitet grusht shteti

Kreu socialdemokrat, Skënder Gjinushi, e konsideroi të jashtëligjshëm vendimin e djeshëm të KQZ-së. “KQZ është e jashtëligjshme. Nuk mund të bëhen zgjedhje pa pasur një ligj elektoral. Vendimet e KQZ-së nuk kanë asnjë bazë ligjore. Maxhoranca po përgatit një grusht shteti”, tha Gjinushi. “KQZ të mos futet në këtë aventurë që do ta penalizonte rëndë këtë institucion dhe të ndërpresë çdo tentativë për nxjerrje aktesh që do të hidhnin në erë zgjedhjet e ardhshme lokale”, u shpreh kreu i PSD-së. Deklarata e kreut të PSD-së erdhi menjëherë pas vendimit të marrë nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve për hartimin e listave të zgjedhësve. Sipas kreut të PSD-së nuk mund dhe nuk duhet të hyhet në zgjedhje me Kodin aktual Zgjedhor. “Zhvillimi i zgjedhjeve me Kodin aktual është në kundërshtim me çdo ligj”, tha Gjinushi. Kreu socialdemokrat i bëri thirrje maxhorancës aktuale të ndalë arbitraritetin, t’i kthehet arsyes dhe të pranojë një paketë ligjore konsensuale, tashmë të negociuar, si e vetmja mundësi për një standard të pranueshëm në zgjedhjet e ardhshme lokale”.
panarama.com

 • Postime: 776
 • Gjinia: Mashkull

#1 ne: 09-12-2006, 14:42:19
gjinushi, per mua, eshte personazhi me i urryer i politikes shqipetare dhe del vet bllof me keto deklarata qe ben. eshte krejt absurde qe nje parti ne pushtet te bej grusht shteti per pushtetin lokal. jemi mesuar me keto deklarat dhe nuk ka ndonje  gje te re per tu marre seriozisht. shpresoj qe te vije dita ne shqiperi dhe dikush kur te dali para elektoratit te beje nje fushat pozitive, me keto denoncime te dyaneshme po na trazojne stomakun.

 • Postime: 1210
 • Gjinia: Mashkull

#2 ne: 09-12-2006, 15:44:35
Aiiiii
Jo bre,çfare grushtshteti!!!!!!
Per te bere Grushtshtet duhet se pari te kete shtet!
ne kete krahine joautonome greke po luftohet per postin e Kryeplakut!
Per kete s`duhet bere zhurme fare,nje krodhe buke dhe kripe me shume apo me pak ne traste nga Greku qe te behesh Kryeplak...nuk do duhej te ishte nje motiv i mjaftueshem qe te vritet dikush per kete post te pavlere...Sot bota po fluturon dhe hulumton hapesiren qiellore,keta vriten per koret e thata te bukes bajate te Grekut!

 • Postime: 2287

#3 ne: 09-12-2006, 16:33:20
Sa pashe titullin dhe une kete po mendoja.
Cili eshte grushtu dhe cili eshte shteti? Une shikoje vetem kukulla, sherbetor... dhe tela qe ja terheqin te tjeret.

 • Postime: 7066
 • Gjinia: Femer

#4 ne: 09-12-2006, 22:07:57
Sa cudi. Te gjithe themi skemi shtet, po cfare dreqin kemi ne.

 • Postime: 776
 • Gjinia: Mashkull

#5 ne: 09-12-2006, 22:56:29
ne kemi nje tufe frikacakesh, sahanlepires qe nuk dine tjeter vec te llapin kot se koti dhe te kopjojne naj gje nga europa per tu "modernizuar" gjasme.

 • Postime: 2287

#6 ne: 09-12-2006, 23:05:08
Sa çudi. Të gjithë themi skemi shtet, po çfarë dreqin kemi ne.
Ne kemi teatrin e kukllave me te ndyrein ne bote sa qe dhe Etiopia na ka neveri...


Ethiopia: the new Albania
11/23/06
 09:26:36, Categories: Ethiopia, 542 words   
Ethiopia: the new Albania
Now that Legesse ‘ the name thief ’ Zenawi, crime minister, has got the feeling that he can get away with anything, they invite him to Europe despite the fact he is a tyrant and murderer, his next plan developing.
Remember the book he wrote about African development ?
He is starting to come back to his original religion now he sees that whatever his policy is, the money will keep rolling in. So Ethiopia will become an Albanian like state. Legesse
‘the name thief ’ Zenawi, crime minister, believes that basic farmers organizations are what he calls democracy. Running the state or even something bigger than a Woreda should be left to the ones that have seen the light, aka the Crime minister’s office.


Nazret.com

 • Postime: 1210
 • Gjinia: Mashkull

#7 ne: 10-12-2006, 12:12:42
Sa çudi. Të gjithë themi skemi shtet, po çfarë dreqin kemi ne.
Tani 14 vite e me shume u bene qe shqiptaret e shqiperise enveriste u bene te pavarur.Kjo pavaresi e individit erdhi nga pavaresia e meparme e  shtetit.Kjo shihet qarte sot kur verene secilin shqiptar qe eshte i pavarur,qe s`njeh askend me te madh,me te menqur,me te pasur,me te ndershem se vehten. Ky person eshte VIP boteror, ka ligjet e veta,deshirat e veta,armet e veta,profesionin e vet...
Por nga erdhi gjithe kjo pavaresi?
Gjithkund ne bote pavaresia  e shtetit eshte thesari i tij...Kur kjo pasuri apo thesar  i percjellet apo grabitet nga individi siq ka ndodhur ne Shqiperi, eshte e qarte qe me pavaresi shteti s`ka por ka pavaresi individi.Te ju tregoj shembullin e ish Jugosllavise.Themel et e saj u plasen me 1981 edhepse e tere bota e mbronte.Ajo shpetoi pa u shkaperderdhe me dhune gjer me 1990 por qe nga 1981-ta e tutje arka shteterore u shpartallua.Secili grabiste sa me shume nga pasuria e shtetit te perbashket.Askush me nga individi s`i besonte shtetit dhe strehonte pasurine dhe te vjedhurat e tij ne arken e tij private...Shteti ende i parrezuar por teresisht i drobitur para ranjes perdhe kerkonte kredi per ta ushqyer ushtrine ,per ti mbajtur ambasadat neper bote...dhe keshtu...zgjati siq e dijme edhe dhjete -dymbedhjete vite gjersa ngordhi.Pjeset e saja u pavaresuan gradualisht me grabitje te shtetit.Dhe keshtu me radhe...pavaresohet individi me mallin e shtetit dhe  varesohet shteti.Per te mbrojtur pavaresine shteterore,duhet besuar te gjitha shtetit,kur s`do shtet te pavarur por individ atehere ben te kunderten.Kjo shihet mire ke Shoqerite aksionare.Bashkohen per te rritur pasurine ,forcen,ndikimin,tregun,gjersa kur ndahen,ndahen  per te grabitur sa me shume nga fitimi i perbashket ne dobi te individit por qe shoqeria (shteti-komopania i/e tyre)shuhet!
Sot te gjithe shqiptaret i kemi te pavarur por pa Pavaresi shqiptare!Gjithkush ne shqiperi sot qendron mbi Ligjin,me para apo pa to.Kush s`ka para,ai ka pushken!Perdite vriten te pasurit nga te varferit me pushke dhe te varferit nga te pasurit me korrupcion dhe para!Parate e grumbulluara ne dore te individeve,sot s`jane me vetem para te grabitura nga arka e ish shtetit shqiptar por tani jane edhe para te huaja me te cilat jane blere dhe blihen VIP-at shqiptare qe edhe pasurite  natyrore,ushtarake- strategjike, politike, gjuhesore, fetare,njerezore t`ua shesin ketyre te huajve,çka ne te kaluaren kjo s`ka qene fare e mundeshme!...
Tani ne kemi deshtuar teresisht.Te kaluaren shteterore e kemi vrare vet,te arthmen na e vrane te huajt...dhe ja jemi bere kafshe te pavarura xhunglle...te gjindemi kush ku dhe si mundet i pavarur.Sot s`ka me denime as burgje...ka vetem gelltites dhe te gelltitur qe te dy te pavarur!

 • Postime: 1210
 • Gjinia: Mashkull

#8 ne: 10-12-2006, 12:20:44
ne kemi një tufe frikacakesh, sahanlepires qe nuk dinë tjetër veç te llapin kot se koti dhe te kopjojne naj gjë nga europa për tu "modernizuar" gjasme.
Jo qe ne veq i kemi "keta karkaleca frigacake dhe sahanlepires" por jemi edhe vet ashtu.Analizo nje here me vemendje vetem bisedat tona neper Forume, temat qe trajtojme dhe pergjigjjet qe japim.Te tera jane krejte identike me udheheqesine qe kemi zgjedhur.

 • Postime: 7066
 • Gjinia: Femer

#9 ne: 10-12-2006, 19:26:31
Ne kemi teatrin e kukllave me te ndyrein ne botë sa qe dhe Etiopia na ka neveri...


Ethiopia: the new Albania
11/23/06
 09:26:36, Categories: Ethiopia, 542 words   
Ethiopia: the new Albania
Now that Legesse ‘ the name thief ’ Zenawi, crime ministër, has got the feeling that he can get away with anything, they invite him to Europe despite the fact he is a tyrant and murderer, his next plan developing.
Remember the book he wrote about African development ?
He is starting to come back to his original religion now he sees that whatever his policy is, the money will keep rolling in. So Ethiopia will become an Albanian like state. Legesse
‘the name thief ’ Zenawi, crime ministër, believes that basic farmers organizations are what he calls democracy. Running the state or even something bigger than a Woreda should be left to the ones that have seen the light, aka the Crime ministër’s office.


Nazret.com


Aman se dhe me keto shkrimet e huaja jemi ngopur.Po megjithate i lumte kur ne nuk dime ti japim pergjigjen.

 • Postime: 7066
 • Gjinia: Femer

#10 ne: 10-12-2006, 19:27:40
ne kemi një tufe frikacakesh, sahanlepires qe nuk dinë tjetër veç te llapin kot se koti dhe te kopjojne naj gjë nga europa për tu "modernizuar" gjasme.

Te kopjojne te miren, ua bejme hallall, por sndodh keshtu.

 • Postime: 7066
 • Gjinia: Femer

#11 ne: 10-12-2006, 19:29:00
Jo qe ne veç i kemi "këta karkaleca frigacake dhe sahanlepires" por jemi edhe vet ashtu.Analizo një herë me vëmendje vetëm bisedat tona nëpër Forume, temat qe trajtojme dhe pergjigjjet qe japim.Të tera janë krejte identike me udheheqesine qe kemi zgjedhur.

Jo, ne nuk jemi sahanlepires apo frikacake,por ne jemi te pafuqishem e nuk ja vare njeri llafit tone.

#12 ne: 10-12-2006, 19:33:05
As greku dhe as serbi nuk flet keshtu me kaq urrejtje per shtetin tone ..mos beni keshtu se nuk ka lezet se keto shkrime ju bejne qefin vetem atyre grekeve qe hyne neper forumet tona..dhe sa per grusht shteti qe thote ai ZAGARI me i madh qe ka Shqiperia(S.Gjinushi)..qe eshte ne foto ne me 3 gishtat lart ne nje foto te 97..po mundohet dhe po enderron qe te ndodhe nje gje e tille qe te djegin edhe njehere Shqiperine por kete radhe i pari qe do digjet do jete ai..dhe ata qe do mendojne ta djegin prarpe vendin per te marre pushtetin..me dhune

 • Postime: 2287

#13 ne: 11-12-2006, 00:54:38
As greku dhe as serbi nuk flet kështu me kaq urrejtje për shtetin tonë ..
E di pse? Sepse kukllat tona janë prone e grekut edhe e serbit, ndërsa ne nuk i duam kukllat e grekut, serbit, Ramiz Alise...
Pseudonimi "corrapja" mos i takon Mero Bezes, po "Masoviku" dhe "ushtari" mos është gjë Fahri Balliu...?
A mos eshte nje zevendesminister ish spiun i sigurimit?

 • Postime: 2287

#14 ne: 11-12-2006, 00:59:04
Erlehta,
E di ti ku bie Etiopia. Shkrimi është shkruar në Etiopi nga vendas.

Erlehta,
Politikanet tane jane sahanlepires, te shitur.
Populli eshte i vuajtur dhe i raskapitur dhe i coroditur...

 • Postime: 1210
 • Gjinia: Mashkull

#15 ne: 11-12-2006, 11:07:32

Politikanet tanë janë sahanlepires, te shitur.
Populli është i vuajtur dhe i raskapitur dhe i çoroditur...
Si ne kohën e A.Zogut... Ne anarki te pergjithshme

 • Postime: 7469
 • Gjinia: Mashkull

#16 ne: 11-12-2006, 12:00:32
ore me Gjinushin merreni ju???? hmmmmm:  Po e mundoj veten qe po shkruaj disa rreshta per ate plehre llumi i politikes sone.
Sa per grusht shteti kjo eshte ne kalvarin e deklaratave te ketyre politikaneve te paskrupullt qe vetem tek kolltuku e kane mendjen.

 • Postime: 27103
 • Gjinia: Mashkull

#17 ne: 11-12-2006, 12:05:27
As greku dhe as serbi nuk flet kështu me kaq urrejtje për shtetin tonë ..mos bëni kështu se nuk ka lezet se këto shkrime ju bëjnë qejfin vetëm atyre grekeve qe hynë nëpër forumet tona..dhe sa për grusht shteti qe thotë ai ZAGARI me i madh qe ka Shqipëria(S.Gjinushi)..qe është ne foto ne me 3 gishtat lart ne një foto te 97..po mundohet dhe po enderron qe të ndodhë një gjë e tillë qe te djegin edhe njëherë Shqipërinë por këtë radhe i pari qe do digjet do jetë ai..dhe ata qe do mendojnë ta djegin prarpe vendin për te marrë pushtetin..me dhunë

Te drejte ke ti,nuk e di se si e duan te miren e shqiperise keto,vetem duke qene te izoluar dhe mos hyjm ne europ.
Qejfi ma ka mos hyjn ne zgjedhje keto te majtet se nje gje ta dine se 97 tjeter nuk behet ne shqiperi,Gjinushi dhe Komunistat e tjer qe drejtojn te majten duan plumbin mbas koke.

#18 ne: 11-12-2006, 13:39:13
Ndoshta ka ardhe momenti me i zhduk njehere e mire keto qelbesira..dhe me duket se po e shpejtojne dhe e kerkojne vete kete gje...duke bere keto veprime antikombtare e ne kurriz te popullit te shkrete..gjinush,ceke, etj..plehra si keto duhet te hidhen ne koshin e mbeturinave te historise...biles eshte pak e vonuar kjo gje

 • Postime: 1210
 • Gjinia: Mashkull

#19 ne: 11-12-2006, 18:22:25
Ndoshta ka ardhë momenti me i zhduk njëherë e mirë këto qelbesira..dhe me duket se po e shpejtojne dhe e kërkojnë vete këtë gjë...duke bërë këto veprime antikombtare e ne kurriz te popullit te shkrete..gjinush,ceke, etj..plehra si këto duhet te hidhen ne koshin e mbeturinave te historisë...biles është pak e vonuar kjo gjë
Sa mirë do ishte te dalë dikush dhe te thot: e zhduka Gjinushin,Ceken,berishen,nanon,ramen,meten,topallin...e jo duhet,duhet,duhet...!Unë asnjëherë s`kam shkruar diku qe duhet vrarë Salon,Pjetrin,Ramen,etj...Ose ta thot ndryshe...pa largrmin e Gjinushit s`mund te bejme keshtu...e ashtu...Kete fjalen "duhet" e urrej.Kjo gjene vend vetem ke nxenesit e moshes feminore!

#20 ne: 11-12-2006, 20:33:55
e po ne fillim duhet te zgjohet vetdija e njeriut apo jo...?...dhe pastaj veprimi...si thua...?...pra mendimi pastaj veprimi..i dashur ky eshte parimi i berjes se gjerave... hmmmmm:

 • Postime: 7066
 • Gjinia: Femer

#21 ne: 11-12-2006, 20:54:12
Erlehta,
E di ti ku bie Etiopia. Shkrimi është shkruar në Etiopi nga vendas.

Erlehta,
Politikanet tanë janë sahanlepires, te shitur.
Populli është i vuajtur dhe i raskapitur dhe i çoroditur...
Po si ore se di.

Jam dakort me epitetet qe u vihen politikaneve tanë. Por ky miku qe ka shkruar ka shumë për te rregullar ne atë federaten e vet, pastaj te meret apo  te krahasohet me ne.

Temat e fundit