×

Të gjithë martohen në vjeshtë

Të gjithë martohen në vjeshtë

· 2 · 164

  • Postime: 26499
  • Gjinia: Mashkull
M A X
ne: 30-03-2020, 18:24:21
 

Ceremonitë martesore janë anuluar nga pasiguria për fundin e epidemisë që ka paralizuar çdo gjë në vend. Koronavirusi i trembi çiftet që kishin vendosur të organizonin një ceremoni martesore për celebrimin e tyre.

Një pjesë i shtyu për në vjeshtë, një pjesë janë të pavendosur. Anulimi i një dasme sjell humbje për shumè biznese, nisur nga restoranti ku do të zhvillohej ceremonia, agjencia a arredimit, atelieja e fustanit të nusërisë, parukeria, kameramani e fotografi. Situata e krijuar nga koronavirusi bëri që edhe shumë gëzime të tjera familjare të anuloheshin, si përvjetorë, ditëlindje etj. /lapsi.al

  • Postime: 7054
  • Gjinia: Femer
erlehta
#1 ne: 08-04-2020, 07:35:29
Me bukur është dasma në vjeshtë, plus është më freskët :)
Shqiptarët e kane vrullin e tyre Korrik - Gusht, sepse është vrulli i ardhjes së emigrantëve, ndërsa në Dimër martohen të paduruarit dhe urgjencat 😂