×

Ç'farë e bën një femër Elegante e te Hijshme ne Pamjen e Jashtme?!

Ç'farë e bën një femër Elegante e te Hijshme ne Pamjen e Jashtme?!

· 63 · 9551

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
ne: 29-03-2007, 12:46:50
Të gjithë kemi karakteristika te mira fizike, dikush ka sytë, dikush hunden, dikush duart, dikush kembet, dikush gjoksin, dikush lekuren, dikush ngjyren e flokut, dikush prapanicen, etj. Ka edhe shumë vajza qe pak a shumë kanë një trup mjaft te mirë dhe me proporcionin e duhur dhe qe dinë ta mbajnë këtë trup siç duhet duke veshur gjëra qe u pershtaten. Por ka nga ato qe mund te kenë një trup bombe, madje edhe një fytyre shumë te bukur por qe s'dinë te vishen, nuk kanë aspak gusto, ngallosen me tualet, etj.

Duke u nisur nga këto dhe mendime te tjera qe mund te keni ju me një femër përsa i përket pamjes se saj fizike, unë ju shtroj pyetjen:

Ç'farë e bën një femër Elegante e te Hijshme ne Pamjen e Jashtme?!

Me jepni mendimet tuaja, mundesisht ilustrojeni edhe me shembuj. Pra ma shpjegoni me shembuj sec e bën një Vajze apo Grua te Hijshme dhe Elegante Fizikisht?!

FALEMINDERIT. :)

 • Postime: 7994
 • Gjinia: Femer
Lisa
#1 ne: 29-03-2007, 20:52:17
....Nje femer te hishme ne rradhe te pare e ben koefidenca qe ka ne vetvete pastaj luku i jashtem dhe tualeti ....
Sepse sa do qe te themi se njerzit nuk duhet te gjykohen nga paraqitja e jashtme e verteta eshte qe ndodh .....Na gjykojne dhe i gjykojme te tjeret nga paraqitja e jashtme ....
Krijojme nje imazh ne mendjen tone se si mund te jet ai njeri pa e njohur dhe pa e ditur .....dhe na ndodh shpesh here te zhgenjehemi apo edhe te ndihemi ne faj per paragjykimet tona te heshtura .....
Pra mendoj se paraqitja e jashtme eshte numer nje dhe menyra se si e prezanton ajo apo ai vetveten.


Mua personalisht (dhe ky eshte thjesht nje mendim i imi) nje njeri do me dukej i hijshem nese gjithmon e kishte frenuar doren ne veshjet e tije duke mos veshur me shume sec duhet apo me pak sec duhet ...
Njeri i hijshem eshte ai qe me lukun e tij di ti pershtatet ambjentit qe e rrethon (me kete dua te them psh nese eshte ne plazh te veshi rrobebanjo e nese eshte ne arabine saudite te veshi nje bluze me menge trecerekshe ) pra me kuptoni ku dua te dal.....
Nje njeri i hijshem per mua pa diskutim eshte nje nejri i paster....qe nuk i vjen era djerse dhe te cepat e xhepave te xhinseve nuk i duket zhuli .....(psh kam nje mikun tim qe sa here afrohesh ta takosh , perqafosh , puthesh (pershendetesh pra) i vjen nje arome pastertie ) me ka kele pershtypje shume te mira qe kur e kam njohur dhe akoma e ruan ate reputacjon tek une (se mos harroj eshte shqiptare ;)  )  mDhe menyra e komunikimit por meqe jemi duke folur per paraqitjen e jashtme po e le menjane kete Pike .....
Keto mendoj se jane disa nga pikat kyce qe e bejne nje person te jete i hijshem nga pamja e jashtme
Capkenja
#2 ne: 30-03-2007, 04:36:20
Lexova postimin e Lises dhe them se janë gjërat qe një femër nevojitet ti këtë për te qenë elegante.Nën këtë term nuk duhet te kuptohet femra vete si konstrukt me përmasat ideale trup i gjatë e holle,bjonde a brune me gjoks me prapapica te rrumbullakosura d.m.th. me një fjale seksi.Ka ndryshim mes një femreje seksi dhe elegante faktikisht do të preferoja dhe e shoh veten tek femrat elegante.

Një femër është elegante ne radhe te pare ne sjellen, mënyra sesi komunikon dhe fjalorin qe ajo zhgjedh(për çdo ambjent te dija dallimin ,p.sh. kur je mes miqve s'ka problem se te shpeton ndonjë fjale jashtë fjalorit,gjëra qe ja lejoni njëri-tjetrit.Por jo te përdore këtë fjalor ne pune,para eprorit "Të dije kufirin e gjerave ne te folur,një femër është elegante me intelektin e saj sa me shumë te dija dhe ti vere ne jetë këto dije aq me tepër theksohet kjo gjë.
Një femër e pastër,e rregullt pa mbingarkime(pirce nëpër vetull,gjuhe bark tatuazhe ato veshjet siç e ka thënë Lisa te pa lara,cantat e një femreje(oh zot kur shoh qe si lajne me muaj te vjen ndot),thonjtë,buzeqeshja sharmi qe ka vete kjo femër,ngjyra qe vesh(ka njerëz qe ndjekin rrymat Metal p.sh. shoqja ime vesh vetëm te zeza dhe me percina).

Këto pak a shumë mendoj unë,mgjs ka dhe detaje te  vogla qe çdo femër ja di vetes si dhe çfarë.

« Editimi i fundit: 04-04-2007, 04:38:22 nga Capkenja »

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#3 ne: 30-03-2007, 12:46:30
Faleminderit per pergjigjet tuaja goca. E keni shpjeguar menyren tuaj e nje femre Elegante dhe te Hijshme, edhe pse ty Sibora nuk te kam kuptuar shume mire kur permend ato piercing, tatuazhet, rrobat e zeza, etj. C'do te thuash me keto ekzaktesisht?!

 • Postime: 2214
 • Gjinia: Femer
Vogelushja Korcare
#4 ne: 31-03-2007, 07:30:10
Elegance,une jam plotesisht dakord me mendimin e Lises. Nje femer e hijshme eshte ajo qe di si te kujdeset per veten e saj,dhe di si ti pershtatet situatave te ndryshme me paraqitjen e saj. Nuk dua te perseris me fjale te tjera ato qe tha Lisa,vetem po them qe veshja tregon respekt per veten. Menyra se si njeri vishet,ne nje fare menyre tregon sasine e respektit qe ai njeri ka per veten.
Emira
#5 ne: 03-08-2007, 17:50:46
Capkene, ti si gjithnje je shume interesante ne ato qe thua dhe ne shumicen e rasteve te jap te drejte.
Ama ato percinat te vetullat, hunda apo tek barku mund te jene vene ne nje menyre shume te lezecme dhe ta bejne njeriun terheqes. Une vete jam frikacake, s´ma mban me bere nga keto gjera, ndonese jam nene me dy femije...por ka shpesh raste ku me pelqejne ato qe i shoh...

Edhe Lisa shume bukur ish shprehur mbi kete teme, e lexova tekstin e saj si dhe tendin Capkene me shume kersheri e kenaqesi.

Per mua eshte nje femer elegante, kur ajo di te zgjidhe konflikte te ndryshme ne nje menyre paqesore.

Ju pershendes!

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#6 ne: 03-08-2007, 21:36:41
Mënyra se si njeri vishet,ne një fare mënyrë tregon sasine e respektit qe ai njeri ka për veten.

Jam shume dakort me kete pike. Ma ke lexuar mendjen, persa i perket kesaj.


P.S. I miss you Lepurushe. Ke nja 1 muaj qe s'para ke hyre ne forum. Je me pushime keshtu, a si?!

 • Postime: 877
notorious
#7 ne: 03-08-2007, 22:05:26

thjeshtësia...

por dhe një ftyrë gazmore + ''culo'' t'bukur do ishte akoma më interesante

s'ësht veshja ajo që e zbukuron femrën...

 • Postime: 23175
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#8 ne: 03-08-2007, 23:27:03
Jo shume e shendoshe, jo shume e dobet. Madje per mua dhe femrat qe kane disa rrumbullaksi jane goxha seksi, sepse duhet qe duart te kene cfare te kapin. Monika Beluci eshte shembull i nje femre te mbushur por dhe seksi, e bukur dhe elegante. Disa tipare jane te domosdoshem qe nje femer te jete te hijshme dhe terheqese, dhe per mua keto jane: gjoksi dhe by****! ;)
Capkenja
#9 ne: 03-08-2007, 23:29:57
Max ato jane dy standarte per gjithe meshkujt :D

 • Postime: 5503
 • Gjinia: Femer
Elegance
#10 ne: 04-08-2007, 08:42:31
thjeshtësia...

por dhe një ftyrë gazmore + ''culo'' t'bukur do ishte akoma më interesante

s'ësht veshja ajo që e zbukuron femrën...

Me ka pelqyer pergjigjia jote ketu dhe jam dakort me ato qe ke shkruajtur. Persa i perket prapanices ama, mendoj se s'ka te beje edhe aq me ate qe e ben nje femer te hijshme e elegante, sesa ka te beje me nje preferenze fizike, personale.


FALEMINDERIT TE GJITHEVE PER MENDIMET TUAJA. JU MIREPRES TE DISKUTOJME E TE BISEDOJME ME TEPER RRETH KESAJ. NATEN E MIRE. :)

 • Postime: 877
notorious
#11 ne: 04-08-2007, 10:03:01
MAX... kërkoke pak nga jeta ti,

gjithsesi personalisht femrat e bukra s'më japin interes

Eleganc... ka e çke me te prapanica një impotanc tek Femra, me një Byt*ë t'bukur bohen shum gjojna

ja kjo Capkenjna p.sh. ftyën e ka solare... t'ket dhe Byt*ën solare do ishte diçka e hijshëm

p.s. me që u trash muhabeti... po ti ku i ke pikat e forta

 • Postime: 27110
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#12 ne: 04-08-2007, 14:42:03

p.s. me që u trash muhabeti... po ti ku i ke pikat e forta

O Notorious meqenese je i ri ne forum,po te tregoj nje teme ku shumica e zeristave jane shprehur ne ate teme dhe ke shume gjera personale te lexosh rreth antareve.

http://www.zeriyt.com/prezantime-urime-pershendetje/te-verteten-dhe-vetem-te-verteten-t35673.0.html
Capkenja
#13 ne: 04-08-2007, 15:18:52
O Notarius me paske nxjerre ne faqe te pare...


mos bej shume komente per mua nese do te qejfi ok si eshte fytyra ime dhe si mund te jete b.. ime !

 • Postime: 877
notorious
#14 ne: 04-08-2007, 15:33:14
Berni... po pse t'përgjigjet këtu, prishet tema...?

mir me i dit ca gjojna meqë jam dhe i ri...

Capkene... t'mora si shembull, ti pse bo sikur t'ra pika...

a thu se stë bohet qejfi që dikush shprehet për ty...

 • Postime: 335
 • Gjinia: Femer
charm
#15 ne: 23-08-2007, 18:07:21
eleganza,"charm" per mendimin tim eshte nje cilesi e femres.ndodh shume here te shohesh vajza te veshura bukur qe kane edhe bukuri fizike,por prapseprape nuk kane ate hijeshi,qe ti ndalesh e thua;"hijeshi e rralle".pra nuk eshte vetem veshja,absolutisht,jane menyra si ecen,delikatesa e xhesteve e tonit te zerit,menyra e shikimit etj.keto sipas mendimit tim te gjitha bashke,bejne nje femer te hijshme

 • Postime: 3
bizelja
#16 ne: 05-02-2008, 14:21:11
per mua elegance do te thote te vishesh bukur qe nenkupton kombinimin, pershtatjen me ambjentin (pune,shkolle,argetim,mal, det, mbremje, pub etj)
do te thote te kesh nje tualet te fresket dhe te lehte ne fytyre,thonj te rregullt, vetulla te pastruara, floke te lare dhe te rregulluar kendeshem, arome te fresket, dhe sigurisht sjellje elegante (menyre komunikimi, shikim etj).

 • Postime: 18283
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#17 ne: 10-02-2009, 23:31:34
..Nje trup mesatar....thjeshte sia....konfidenca dhe embelsia....as e dobet as e shendoshe shume..gjoks dhe vithe te mbushura por jo teprim kuptohet....dhe nje makizh shume i lehte ose hic....dhe nje veshje ekstravagante..dhe nje ecje e larmishme..
Emira
#18 ne: 10-02-2009, 23:45:38
E ato me gjoks te vogel, nuk qenkan te hijshme thua Baby? Jam komplet kondra zemer, jam vete nje ikone e tille qe deshmon te kunderten e asaj qe ke shkruar.

Ecje e larmishme? Nuk te kuptoj, e ke perkthyer nga nje gjuhe tjeter, e ke menduar ne gjuhe tjeter me pare, para se ta shkruaje?

Po citoj charm-in pasi me ka pelqyer ajo qe ka shkruar ajo:

"jane menyra si ecen,delikatesa e xhesteve e tonit te zerit,menyra e shikimit etj.keto sipas mendimit tim te gjitha bashke,bejne nje femer te hijshme"

jam e sigurte se charm eshte femer e tille...

 • Postime: 18283
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#19 ne: 10-02-2009, 23:50:25
..Nuk thashe gje per femrat me gjoks te vogel as te madh une..

 • Postime: 12746
Mishel...............
#20 ne: 11-02-2009, 00:17:43
elegante nje femer ne rradhe te pare e ben hijeshia dhe thjeshtesia qe eshte dicka e lindur.

personalisht nuk hy tek femrat elegante....dhe nuk flas per peshen apo gjatesine...por per elegancen si nocion.

Emira psh eshte nje femer me shume charm...dhe shume elegante ne gjeste e veprime...(duke qene se e njoh personalisht).

femrat kategorizohen ne shume linja..personalisht e gjej veten ne ate qe thuhet (popullore si tip..karaketer) sportive...aty e gjej veten.

elegance nuk do te thote gjoksin e madh e vithet jenifer lopez....mos ja meshoni kot. por elegance do te thote nje femer e rrafinuar...e zgjuar ..inteligjente dhe me shume hijeshi.

byeee

emira ti je femer klas xhan  :perqafim

Emira
#21 ne: 11-02-2009, 16:52:27
Na bone me turp ti lart  :O :-[ :lule sybukur)) ti vete hyn tek

rangu i atyre me sex appeal te legjendares Sophia Loren...ja vlen me t´pa robi  nje here dhe te flase me ty, para se gjithash...po me vjen keq per cunat e forumit tani, po...kjo eshte jeta...

 • Postime: 12328
 • Gjinia: Femer
Shej
#22 ne: 29-09-2009, 16:12:36
thjeshtësia...

por dhe një ftyrë gazmore + ''culo'' t'bukur do ishte akoma më interesante

s'ësht veshja ajo që e zbukuron femrën...

cfare donte shqiptari nder shekull
thjeshtesi ftyre gazmore culo bukur e asigjo tjeter :D

 • Postime: 1936
 • Gjinia: Mashkull
titi10
#23 ne: 29-09-2009, 16:18:37
menyre  se si vishet eshte shume d.m.thenese ;)

 • Postime: 12328
 • Gjinia: Femer
Shej
#24 ne: 29-09-2009, 16:19:55
Sipas vendit e veshja mgjate thjeshtesia dhe ne veshje ngre shume pike mendoj une. ;)