×

Ç'farë e bën një femër Elegante e te Hijshme ne Pamjen e Jashtme?!

Ç'farë e bën një femër Elegante e te Hijshme ne Pamjen e Jashtme?!

· 63 · 9511

 • Postime: 7312
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#25 ne: 30-09-2009, 16:35:29
cfare donte shqiptari nder shekull
thjeshtesi ftyre gazmore culo bukur e asigjo tjeter :D
i erdhen njeheresh te tria
            qe diten u hypi nepslia. :P LOL

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#26 ne: 30-09-2009, 16:46:58
i erdhen njeheresh te tria
            qe diten u hypi nepslia. :P LOL

per ke e kishe ket ti  :P

meqe ra fjala kush quhet per ty 1 femer elegante dhe e hijshme?

 • Postime: 7312
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#27 ne: 30-09-2009, 16:49:23
e di ti besoj? ;)

 • Postime: 6969
 • Gjinia: Femer
kengaime
#28 ne: 30-09-2009, 17:04:03
e di ti besoj? ;)

Per mua e kishe ti? :P

 • Postime: 7312
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#29 ne: 30-09-2009, 17:04:53
ty akoma nuk te kam zhbiruar... :P

 • Postime: 6969
 • Gjinia: Femer
kengaime
#30 ne: 30-09-2009, 17:09:21
Une mendoja per elegance po flisje :D

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#31 ne: 30-09-2009, 17:18:01
ty akoma nuk te kam zhbiruar... :P

ou po mua ku me paske zhbiruar ore  :D

 • Postime: 12742
Mishel...............
#32 ne: 02-10-2009, 11:18:55
Ate thuaj ... :P

 • Postime: 3767
 • Gjinia: Femer
Misss
#33 ne: 03-10-2009, 17:17:00
Nje femer elegante e ben qendrimi,sjellja dhe menyra si e mbart veten...
Edhe veshja eshte nje faktor i rendesishem padyshim.. ;)

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#34 ne: 03-10-2009, 22:30:39
thjeshtesia.

 • Postime: 907
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#35 ne: 03-10-2009, 22:46:57
të mos veshë rroba fare.. :love:

 • Postime: 892
 • Gjinia: Mashkull
fabio 30
#36 ne: 03-10-2009, 22:49:06
....ne pamjen e pare eshte veshja.....e din ate shprehjen e famshme '' veshja ,kopileshja''....

..e me pas vijne te tjerat... :)

 • Postime: 907
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#37 ne: 03-10-2009, 22:52:43
...vjen një kohë...kur veshja është e panevojshme...dhe ato janë çastet më të bukura...

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#38 ne: 03-10-2009, 22:55:02
Nje veshje e thjeshte e kombinuar bukur me bizhu te thjeshta dhe ato bashke me 1 make up te lehte e bejne 1 vajze te duket me bukur sesa 1 veshje e egzagjeruar mendoj une.

 • Postime: 907
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#39 ne: 03-10-2009, 23:00:10
Veshja e duhur për femrat janë fustanet ose fundet... dhe të kenë flokë të gjatë..

Me pantallona dhe flokë të shkurtër.. duken të shëmtuara..

 • Postime: 412
 • Gjinia: Mashkull
regrets
#40 ne: 07-10-2009, 13:19:15

Me pantallona dhe flokë të shkurtër.. duken të shëmtuara..

?????? e pse mendon ashtu??

E dashura ime qe kam tani ka nje trup fenomenal, floke te shkurter (3-4 cm)
mund te kete rreth 30-40 pale pantallona ( shumicen te ngushta)
e shoh qe flokeve edhe pse i ka te shkurter u kushton kujdes te vecante, ku di une me ca gjera femrash :D
Cfare do vecoja ne paraqitjen e femres, jane takat :) shume i preferoj tek femrat, ska rendesi cfare vesh, jo pantallona jo fustane, po perdore taka, dukeni njeshe fare  ;)
Takat ju japin elegance, finese, feminitet, autoritet, rini :engjell:


 • Postime: 12742
Mishel...............
#41 ne: 12-10-2009, 14:39:59
pale kur ke ec ca km te mira me kembe ...te ikin kembet si pasneser LOL

nejse


bashkohem totalisht me Regrets.....tani na thuaj si eshte e dashura jote

 • Postime: 907
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#42 ne: 12-10-2009, 18:45:25
?????? e pse mendon ashtu??

E dashura ime qe kam tani ka nje trup fenomenal, floke te shkurter (3-4 cm)
mund te kete rreth 30-40 pale pantallona ( shumicen te ngushta)
e shoh qe flokeve edhe pse i ka te shkurter u kushton kujdes te vecante, ku di une me ca gjera femrash :D

Po të vishej ashtu siç duhej, me fustane ose funde, pa taka, të kishte edhe flokë të gjatë, e dashura jote me trup fenomenal, do dukej trefish më e bukur.. :)Citim
Cfare do vecoja ne paraqitjen e femres, jane takat
 shume i preferoj tek femrat, ska rendesi cfare vesh, jo pantallona jo fustane, po perdore taka, dukeni njeshe fare  
Takat ju japin elegance, finese, feminitet, autoritet, rini

Unë jam anti-takë, nuk më pëlqejnë vajzat me taka. Kur i shoh që ecin me taka.. ashtu duke u shtrembëruar e duke u sforcuar, ngaqë mendojnë se duken më të bukura, më vjen keq për to..  :(

Natyra i ka bërë femrat të ecin pa taka. Një vajzë e veshur me fustan dhe me këpucë(ose sandale,shapka) të sheshta, duket më e hijshme.

 • Postime: 173
 • Gjinia: Femer
Enush
#43 ne: 12-10-2009, 23:50:07
Jo shume e shendoshe, jo shume e dobet. Madje per mua dhe femrat qe kane disa rrumbullaksi jane goxha seksi, sepse duhet qe duart te kene cfare te kapin. Monika Beluci eshte shembull i nje femre te mbushur por dhe seksi, e bukur dhe elegante. Disa tipare jane te domosdoshem qe nje femer te jete te hijshme dhe terheqese, dhe per mua keto jane: gjoksi dhe by****! ;)


hmmmmm:

Per mua eleganca nuk ka te bej me shendetin... Nje femer 100 kile mund te meritoj te quhet elegante, per menyren qe e karakterizon.
Psh, Fisnikeria, pjeguria, sjellja, menyra e te qenurit, ecja, gustoja e bejne nje femer shume elegante.

 • Postime: 33
 • Gjinia: Femer
Blues
#44 ne: 13-10-2009, 00:01:49
Nje femer 100 kile qe peshon nuk mund te jete elegante enush per mendimin tim....

 • Postime: 173
 • Gjinia: Femer
Enush
#45 ne: 13-10-2009, 22:53:18
Francezet nuk e perdorin fjalen e elegance sikurse ne Shqiperi, keshtu qe e kuptoj pergjigjen tuaj...
ndoshta e kam egzagjeruar me 100 kilet... por doja te thoja qe te qenurit elegant nuk do te thote te jesh i dobet... :)

 • Postime: 3767
 • Gjinia: Femer
Misss
#46 ne: 14-10-2009, 00:26:59
Francezet nuk e perdorin fjalen e elegance sikurse ne Shqiperi, keshtu qe e kuptoj pergjigjen tuaj...
ndoshta e kam egzagjeruar me 100 kilet... por doja te thoja qe te qenurit elegant nuk do te thote te jesh i dobet... :)

Mbeshtes mendimin tuaj Enush
Jo domosdoshmerisht duhet te jesh e dobet per te qene elegante...dhe as takat nuk ta japin patjeter elegancen nqs nuk ke qendrimin elegant,finesen e duhur,sjelljen joshese etj se ke goca te dobeta qe dhe pse veshin taka qendrojne si "burre" pa feminilitet...
Pra me pak fjale eshte qendrimi,sjellja,finesa ato qe na bejne te dukemi elegante... :)

 • Postime: 907
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#47 ne: 14-10-2009, 00:32:06
Misss, ka disa gjëra që t'i jep natyra dhe ato nuk arrihen dot me dëshirë dhe vullnet.

 • Postime: 33
 • Gjinia: Femer
Blues
#48 ne: 14-10-2009, 00:33:52
Francezet nuk e perdorin fjalen e elegance sikurse ne Shqiperi, keshtu qe e kuptoj pergjigjen tuaj...
ndoshta e kam egzagjeruar me 100 kilet... por doja te thoja qe te qenurit elegant nuk do te thote te jesh i dobet... :)

Eh po te shpreheshe keshtu do kuptoja qe nga fillimi,por edhe te thoje 80 kg ndoshta edhe 70 perseri do thoja po te njejtat fjal se edhe 80 jane shume,dheeee te qenurit elegant nuk thash te jete asht e lekure por si thone te jete e dobte por qe nuk i shihen kockat,nuk e kam te ofendoje askend qe ka te shtuar peshen dhe besoj nese ka te tille nuk ofendohen sepse nuk eshte dicka qe nuk hiqet nese kembngul.

 • Postime: 3767
 • Gjinia: Femer
Misss
#49 ne: 14-10-2009, 11:53:43
Misss, ka disa gjëra që t'i jep natyra dhe ato nuk arrihen dot me dëshirë dhe vullnet.

Ke,Elegancen??? hmmmmm:

Jo nuk ta jep natyra elegancen ajo fitohet gjate rrjedhes se jetes.
Pra ambjenti perreth,njerezit me te cilet kemi kontakte...keto mund te influencojne qe ne moshe fare te vogel...dhe te japin prioritet shfaqjes se elegancesh.
Psh. Nje goce e vogel ose adoleshente rritur ne pranine e nje nene elegante dhe te mbajtur eshte me e prirur qe ajo te jete e tille si e ema sesa nje tjeter qe eshte rritur ne nje ambjent ku nuk ka pasur nje rreth te tille.
Mendimi im ky gjithsesi... :)