×

Post reply

Emri:
Email:
Titulli:
Ikona e mesazhit:

Verifikimi:
Cfare gjuhe flasin shqiptaret?:

shtyp alt+s per te postuar ose alt+p per ta kontrolluar


Permbledhje

Postuar nga: Shej
« ne: 02-09-2013, 10:29:29 »

Klasi, feminiliteti.
Postuar nga: ßåßy ღ
« ne: 02-09-2013, 09:49:03 »

Ti e di që je e "bukur" shumë dhe të gjithë çunat të vijnë nga pas, dhe harron faktin që kanë vetëm një qëllim. Me kalimin e kohës do të filloj që bukuria tënde të zbehet dhe të fillosh të shtosh edhe më tepër llaçërat kozmetike duke ju shmangur një natyraleje siç të ka falur Zoti. Ti e di shumë mirë që një ditë do të plakesh dhe nuk do të ti hedhi më njeri sytë, dhe gjatë gjithë kësaj kohe do ti "Gëzohesh" faktit që je dukur e "Bukur", por pasi të pendohesh do të thuash " Kam qenë shumë e bukura por skam pasur mendje", sepse do të kuptosh që bukuria ka qenë brenda zemrës dhe mendjes tënde dhe mbi të gjitha ajo duhej të ishte shfaqur mes thjeshtësisë dhe jo trukimit apo sipërfaqes.
Postuar nga: flutur
« ne: 02-09-2013, 09:15:08 »

Nje veshje e pershtatshme per trupin qe ka...qendrimi..meny ra se si flet..se si rri..si ecen...Mendoj se eleganca eshte e lindur..ka femra qe sado te mundohen  nuk mund te jene kurre elegante.Dhe shumica e femrave elegante nuk jan te bukura por klasi qe ato kan i ben me shume se te bukura  ..
Postuar nga: dreamm
« ne: 01-09-2013, 19:19:17 »

Nje femer 100 kile qe peshon nuk mund te jete elegante enush per mendimin tim....
lol
Postuar nga: Misss
« ne: 15-10-2009, 15:18:59 »

Misss, ka disa gjëra që t'i jep natyra dhe ato nuk arrihen dot me dëshirë dhe vullnet.

Per kete te ktheva pergjigje une qe kam vene theksin te sjellja  ;)

Miss, unë nuk e di shpjegimin frëng për këtë fjalë, por për mua elegancë do të thotë: paraqitje fizike + sjellje.
Ndërsa për ty shikoj që elegancë do të thotë vetëm sjellje.
 


Gjithsesi une doja te vija ne dukje me shume sjelljen sesa pamjen fizike...por kjo nuk do te thote qe pamja nuk ka rendesi...
Gjithsesi nuk dua te hyj ne debate...ky eshte mendimi im ;)
Pershendetje
Postuar nga: kengaime
« ne: 15-10-2009, 13:03:00 »

Cfare ka per dreke?
Postuar nga: fabio 30
« ne: 15-10-2009, 12:55:43 »

..sigurisht por tani je e mirepritur per dreke...:)
Postuar nga: kengaime
« ne: 15-10-2009, 12:44:30 »

Miredita fabio........ po kam ngrene........deshe t'me ftosh? :D
Postuar nga: fabio 30
« ne: 15-10-2009, 12:35:36 »

Shume e sakte kjo per mendimin tim..........mos t'i shkoj mendja ndokuj te mendoj se mbase kam 100 kile :P
..miredita kengaime.....ke ngrene mengjes?..... :)
Postuar nga: kengaime
« ne: 15-10-2009, 12:32:45 »hmmmmm:

Per mua eleganca nuk ka te bej me shendetin... Nje femer 100 kile mund te meritoj te quhet elegante, per menyren qe e karakterizon.
Psh, Fisnikeria, pjeguria, sjellja, menyra e te qenurit, ecja, gustoja e bejne nje femer shume elegante.

Shume e sakte kjo per mendimin tim..........mos t'i shkoj mendja ndokuj te mendoj se mbase kam 100 kile :P