×

Ç'farë e bën një femër Elegante e te Hijshme ne Pamjen e Jashtme?!

Ç'farë e bën një femër Elegante e te Hijshme ne Pamjen e Jashtme?!

· 63 · 9552

 • Postime: 7383
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#50 ne: 14-10-2009, 16:02:31
Nuk ka rendesi si jane:
Te gjata ose te shkurtra, te holla apo te trasha, me gjoks apo pa gjoks, leshgjata apo leshshkurta,nese i kane kembet te shtrembra apo si kollona greke, rendesi ka qe rruga qe te shpie mes kembeve te tyre te shpie per ne parajse. LOL LOL

 • Postime: 907
 • Gjinia: Mashkull
moçali
#51 ne: 14-10-2009, 23:29:09
Ke,Elegancen??? hmmmmm:

Jo nuk ta jep natyra elegancen ajo fitohet gjate rrjedhes se jetes.
Pra ambjenti perreth,njerezit me te cilet kemi kontakte...keto mund te influencojne qe ne moshe fare te vogel...dhe te japin prioritet shfaqjes se elegancesh.
Psh. Nje goce e vogel ose adoleshente rritur ne pranine e nje nene elegante dhe te mbajtur eshte me e prirur qe ajo te jete e tille si e ema sesa nje tjeter qe eshte rritur ne nje ambjent ku nuk ka pasur nje rreth te tille.
Mendimi im ky gjithsesi... :)

Miss, unë nuk e di shpjegimin frëng për këtë fjalë, por për mua elegancë do të thotë: paraqitje fizike + sjellje.
Ndërsa për ty shikoj që elegancë do të thotë vetëm sjellje.
 

 • Postime: 800
 • Gjinia: Femer
Masha
#52 ne: 15-10-2009, 11:17:37
për mua elegancë do të thotë: paraqitje fizike + sjellje.


ndaj te njejtin mendim

 • Postime: 6970
 • Gjinia: Femer
kengaime
#53 ne: 15-10-2009, 12:32:45


hmmmmm:

Per mua eleganca nuk ka te bej me shendetin... Nje femer 100 kile mund te meritoj te quhet elegante, per menyren qe e karakterizon.
Psh, Fisnikeria, pjeguria, sjellja, menyra e te qenurit, ecja, gustoja e bejne nje femer shume elegante.

Shume e sakte kjo per mendimin tim..........mos t'i shkoj mendja ndokuj te mendoj se mbase kam 100 kile :P

 • Postime: 892
 • Gjinia: Mashkull
fabio 30
#54 ne: 15-10-2009, 12:35:36
Shume e sakte kjo per mendimin tim..........mos t'i shkoj mendja ndokuj te mendoj se mbase kam 100 kile :P
..miredita kengaime.....ke ngrene mengjes?..... :)

 • Postime: 6970
 • Gjinia: Femer
kengaime
#55 ne: 15-10-2009, 12:44:30
Miredita fabio........ po kam ngrene........deshe t'me ftosh? :D

 • Postime: 892
 • Gjinia: Mashkull
fabio 30
#56 ne: 15-10-2009, 12:55:43
..sigurisht por tani je e mirepritur per dreke...:)

 • Postime: 6970
 • Gjinia: Femer
kengaime
#57 ne: 15-10-2009, 13:03:00
Cfare ka per dreke?

 • Postime: 3779
 • Gjinia: Femer
Misss
#58 ne: 15-10-2009, 15:18:59
Misss, ka disa gjëra që t'i jep natyra dhe ato nuk arrihen dot me dëshirë dhe vullnet.

Per kete te ktheva pergjigje une qe kam vene theksin te sjellja  ;)

Miss, unë nuk e di shpjegimin frëng për këtë fjalë, por për mua elegancë do të thotë: paraqitje fizike + sjellje.
Ndërsa për ty shikoj që elegancë do të thotë vetëm sjellje.
 


Gjithsesi une doja te vija ne dukje me shume sjelljen sesa pamjen fizike...por kjo nuk do te thote qe pamja nuk ka rendesi...
Gjithsesi nuk dua te hyj ne debate...ky eshte mendimi im ;)
Pershendetje

 • Postime: 12151
 • Gjinia: Femer
dreamm
#59 ne: 01-09-2013, 19:19:17
Nje femer 100 kile qe peshon nuk mund te jete elegante enush per mendimin tim....
lol

 • Postime: 1446
 • Gjinia: Femer
flutur
#60 ne: 02-09-2013, 09:15:08
Nje veshje e pershtatshme per trupin qe ka...qendrimi..meny ra se si flet..se si rri..si ecen...Mendoj se eleganca eshte e lindur..ka femra qe sado te mundohen  nuk mund te jene kurre elegante.Dhe shumica e femrave elegante nuk jan te bukura por klasi qe ato kan i ben me shume se te bukura  ..

 • Postime: 18283
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#61 ne: 02-09-2013, 09:49:03
Ti e di që je e "bukur" shumë dhe të gjithë çunat të vijnë nga pas, dhe harron faktin që kanë vetëm një qëllim. Me kalimin e kohës do të filloj që bukuria tënde të zbehet dhe të fillosh të shtosh edhe më tepër llaçërat kozmetike duke ju shmangur një natyraleje siç të ka falur Zoti. Ti e di shumë mirë që një ditë do të plakesh dhe nuk do të ti hedhi më njeri sytë, dhe gjatë gjithë kësaj kohe do ti "Gëzohesh" faktit që je dukur e "Bukur", por pasi të pendohesh do të thuash " Kam qenë shumë e bukura por skam pasur mendje", sepse do të kuptosh që bukuria ka qenë brenda zemrës dhe mendjes tënde dhe mbi të gjitha ajo duhej të ishte shfaqur mes thjeshtësisë dhe jo trukimit apo sipërfaqes.

 • Postime: 12328
 • Gjinia: Femer
Shej
#62 ne: 02-09-2013, 10:29:29
Klasi, feminiliteti.