×

Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?

Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?

· 94 · 6741

 • Postime: 2643
 • Gjinia: Mashkull
Oqeani
#25 ne: 17-11-2010, 14:37:54
Si kur te dal me shok :), natyrshem me nje fjale  :P

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#26 ne: 17-11-2010, 14:52:44
Një këshillë nga unë për femrat: Vishni fund ose fustan, jo pantallona.

spo me kujtohet ca kisha vesh kur pime kafe per here te pare :d

LOL

 • Postime: 276
mister x
#27 ne: 17-11-2010, 15:24:09


minifund shkurt fare lehtesohen dhimbjet ...  :D

 • Postime: 3780
 • Gjinia: Mashkull
Syrgjyn
#28 ne: 17-11-2010, 16:17:57
Dhe do shtoja qe eshte shume e rendesishme te vishni shapka

Më duket se ti do që të shohësh nëse e kanë gishtin e dytë të këmbës më të gjatë... Apo je i fiksuar pas kaviljeve ti? LOL  Nejse, shapkat nuk vishen në dimër.

spo me kujtohet ca kisha vesh kur pime kafe per here te pare

Do të ta them kur të pimë kafe për herë të tretë... ;) :d :P

minifund shkurt fare lehtesohen dhimbjet ...

Minifundi s'ka ndonjë të keqe, mjafton që femra të mos ketë vënë dekolte dhe anasjelltas. Femrës i shkon të "zbulohet" ca ose sipër ose poshtë, por jo të dyja bashkë.

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#29 ne: 17-11-2010, 16:31:31


Do të ta them kur të pimë kafe për herë të tretë... ;) :d :Pte 30-ten deshe me thene :P

si dhe harroje te me shofesh tani me fustan e fund LOL

 • Postime: 3780
 • Gjinia: Mashkull
Syrgjyn
#30 ne: 17-11-2010, 16:39:56
si dhe harroje te me shofesh tani me fustan e fund LOL

Ka edhe geta, për atë punë... që e sjell muhabetin prapë te minifundi :D

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#31 ne: 17-11-2010, 16:41:56
Ka edhe geta, për atë punë... që e sjell muhabetin prapë te minifundi :D

sot jam me pantallona kshu qe mos me prit te kafja :P lol

 • Postime: 3780
 • Gjinia: Mashkull
Syrgjyn
#32 ne: 17-11-2010, 16:44:29
sot jam me pantallona kshu qe mos me prit te kafja :P lol

E di, e di që s'jemi në Bar Kafe këtu :P Mos e ngatërro kekun me byrekun :P

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#33 ne: 17-11-2010, 16:48:01
oppsss ... pardon boss :D

 • Postime: 3528
 • Gjinia: Mashkull
Nore
#34 ne: 17-11-2010, 22:01:08
çitjane :P

 • Postime: 1158
 • Gjinia: Mashkull
V@GαβθηD
#35 ne: 17-11-2010, 22:59:55
te marrin njeri-tjetrin ne tel dhe te kombinojne veshjen dhe ngjyren.

 • Postime: 3780
 • Gjinia: Mashkull
Syrgjyn
#36 ne: 17-11-2010, 23:25:49
keshtu lejohet? :P

Nuk po thotë njeri që kjo apo ajo gjë s'lejohet... Fakti është që fundet dhe fustanet janë më tërheqëse, më mbresëlënëse dhe më klas se sa xhinset apo pantallonat në përgjithësi.

Shumë femra veshin pantallona serioze dhe xhaketë si pjesë e veshjes së tyre të punës dhe duken goxha mirë... por a do të dilje në takim jashtë pune me kostum pune, sado i paraqitshëm të jetë ai?

Madje, nëse bëhesh vonë për takim dhe shkon drejt e nga puna, s'është ide e keqe t'i kërkosh ndjesë tjetrit pse po e takon me kostum pune, për t'i lënë të kuptojë që ti merr vesh më shumë se kaq nga jeta dhe meshkujt.

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#37 ne: 17-11-2010, 23:31:51
Nuk po thotë njeri që kjo apo ajo gjë s'lejohet... Fakti është që fundet dhe fustanet janë më tërheqëse, më mbresëlënëse dhe më klas se sa xhinset apo pantallonat në përgjithësi.

Shumë femra veshin pantallona serioze dhe xhaketë si pjesë e veshjes së tyre të punës dhe duken goxha mirë... por a do të dilje në takim jashtë pune me kostum pune, sado i paraqitshëm të jetë ai?

Madje, nëse bëhesh vonë për takim dhe shkon drejt e nga puna, s'është ide e keqe t'i kërkosh ndjesë tjetrit pse po e takon me kostum pune, për t'i lënë të kuptojë që ti merr vesh më shumë se kaq nga jeta dhe meshkujt.

kur te dal ne takim Syrgjo do kaloj poshte shtepise tende detyrimisht meqe jena ne 1 lagje .. po me pe me fustan do te te qeras :P

Tani serioze...

Ideja ime eshte qe veshja eshte etike individuale te gjithe dime te vishemi me stil sipas vendit ku duhet te shkojme  apo jo. Ajo qe them une eshte qe sdo i kushtoja shume vemendje veshjes ne takimin e pare por te tjera gjerave si me fiksime qe jam te tipit sa e perpikte ne orar jam ca vendi ka zgjedh per tu takuar personi si flet si pi si ha ca mhb ben si e leviz doren dhe se si do me kerkoje puthjen :D kujt po i "plas" per veshjen mo syrgjo :P LOL

 • Postime: 3780
 • Gjinia: Mashkull
Syrgjyn
#38 ne: 18-11-2010, 00:32:25
Ajo qe them une eshte qe sdo i kushtoja shume vemendje veshjes ne takimin e pare por te tjera gjerave si me fiksime qe jam te tipit sa e perpikte ne orar jam ca vendi ka zgjedh per tu takuar personi si flet si pi si ha ca mhb ben si e leviz doren dhe se si do me kerkoje puthjen :D kujt po i "plas" per veshjen mo syrgjo :P LOL

Edhe unë ashtu bëja kur s'kisha ndonjë mendje për takim të dytë e të tretë... :d

 • Postime: 1734
 • Gjinia: Mashkull
Kisss
#39 ne: 19-11-2010, 08:53:21
Varet se me ke e ke takimin.  Nqs ajo tek ju, nga vlersimi 1-10, e vlerson me 10, me doemos se do veshesh bukur, sikur aktorat ne hollywood...

Por nqs ate e vlereson me 1, ose 2, mund te hash edhe pak huder para takimit, mund te shkosh i djersitur nga nje ndeshje futbolli, me rroba te palara, dhe mund ti tregosh se je duke kerkuar per nje vajze qe din ti laje rrobat e tua, ti ruaj bagetite, dhe ta punoj aren... :D LOL

 • Postime: 2848
 • Gjinia: Femer
+ERELA+
#40 ne: 19-11-2010, 09:16:03
per mendimin tim duhen veshur si ndihen me mire se nese sje i qete as takimi sdo shkoje mire,fundja mund te vishesh mire e tjetrit as i bie ne sy fare se varet nga tipi... pastaj varet ke po takon, nese eshte hera e pare qe e takon (blind date) dakort edhe mund ti kushtosh vemendje te vecante veshjes por nese e ke te njohur dhe eshte takimi i pare derejt njohjes se thelluar ath eshte e kote vemendja tek veshja per mendimin tim, ehu e kush do shohi veshjen,ka shume gjera te tjera qe duhen pare :)trupi,ecja,syte,buzeqeshja,dhembet,duart,kepucet keto jane pikat ku perqendrohem une...

 • Postime: 276
mister x
#41 ne: 19-11-2010, 10:09:57


mjafton te kete lek ....ne portafol ..e via  :P

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#42 ne: 19-11-2010, 10:11:12
Edhe unë ashtu bëja kur s'kisha ndonjë mendje për takim të dytë e të tretë... :d

pune meshkujsh mo :d

 • Postime: 151
 • Gjinia: Mashkull
Hollow
#43 ne: 19-11-2010, 19:54:17
Sa me thjeshte e spontane, si per meshkuj ashtu dhe per femra. Ne takimet e para genjehet boll per tu marre dhe me veshjen. Personalisht me vjen pak gjynah per tipat qe kerkojne te duken perfekte ne takim te pare, me lene pershtypje te thelle pasigurie dhe superficialiteti.

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#44 ne: 19-11-2010, 19:56:03
Sa me thjeshte e spontane, si per meshkuj ashtu dhe per femra. Ne takimet e para genjehet boll per tu marre dhe me veshjen. Personalisht me vjen pak gjynah per tipat qe kerkojne te duken perfekte ne takim te pare, me lene pershtypje te thelle pasigurie dhe superficialiteti.

Ja Syrgjo e shef qe ka e te tjere qe mendojne si une

 • Postime: 12742
Mishel...............
#45 ne: 08-06-2012, 16:36:43
thjesht ne veshje ..hard ne sjellje LOL

 • Postime: 1436
 • Gjinia: Mashkull
DiniL
#46 ne: 08-06-2012, 17:10:56
une them te veshin rroba :P

 • Postime: 12742
Mishel...............
#47 ne: 08-06-2012, 17:13:16
pa merak

 • Postime: 12163
 • Gjinia: Femer
dreamm
#48 ne: 09-06-2012, 13:01:16
thjesht ne veshje ..hard ne sjellje LOL

:D

Jo "over the top" do thoja per veshjen. :D :)

 • Postime: 3767
 • Gjinia: Femer
Misss
#49 ne: 09-06-2012, 13:22:29
Varet ku dhe kur behet takimi  hmmmmm:

Me pas ne varesi te vendit dhe orarit, sajohet dhe veshja! :)
 

Cfare eshte celuliti, si konceptohet dhe si eleminohet.

Nisur nga Gjumashi

Postimi i fundit 10-02-2009, 15:16:44
nga ßåßy ღ
Cfare mendoni se i ben femrat dhe djemte sexy

Nisur nga scarface

Postimi i fundit 24-01-2012, 10:04:38
nga Shej
Cfare tipi jeni.......?

Nisur nga scarface

Postimi i fundit 08-08-2010, 16:03:16
nga Nore
Cfare kozmetike (tualeti) perdorni me shume..?

Nisur nga stalion

Postimi i fundit 24-10-2008, 17:22:47
nga Masha
CFARE PREFERONI ME SHUME?

Nisur nga adela

Postimi i fundit 19-06-2005, 05:26:18
nga TajroncMeShonC