Zerion

Zeri yt => Moda | Estetika => Teme e nisur nga: Berni ne 01-10-2010, 11:28:06

Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Berni ne 01-10-2010, 11:28:06
Të vendosësh së çfarë duhet veshur në një takim të parë është e vështirë por shumë e rëndësishme. Çdo kush bën gjykime të shpejta, edhe pse në mënyrë të pavetëdijshme, pasi veshja ka një impakt masiv në takime të para. Njihuni me rregulla që vlejnë për një ditë të tillë

Këshilla për femra

Të zgjedhësh se çfarë të veshësh në një takim të parë është e vështirë për faktin se njohja me personin është e pakët. Ju nuk e dini se çfarë i pëlqejnë ose jo atij. Ja disa këshilla të vlefshme.

Vini sa më pak bizhu. Nëse janë të tepërta iu bëjnë të dukeni e ngarkuar dhe jo elegante.

Mos u ngarkoni me make up. Sa më pak të vini aq më mirë është.

Shmangni vënien e thonjve fallso të cilat nuk ngjanë aspak estetikë. Edhe pse mund të jenë figurantë ato përdoren për mbrëmje apo raste të veçanta.

Shmangni gjithashtu llakun në flokë. Thjesht nuk do të dukeni mirë.

Mos harroni të hidhni pak parfum. Ai duhet të jetë sa më i lehtë. Nëse do të ishte i rëndë, personi përballë nuk do të ndihej rehat.

Nuk duhet të visheni shumë trendy. Edhe pse idetë tuaja mund të jenë në relevancë me stilet e fundit të modës, kjo nuk mund të jetë e njëjtë për partnerin tuaj. Mund të gjykoheni.

Mos prisni të visheni në momentin e fundit. Kjo ka për t’iu konfuzuar shumë dhe është gjëja e fundit që iu duhet pikërisht këtë ditë.

Nëse skuqeni nga alkooli, i cili mund t’iu shkaktojë reaksion atëherë iu sugjerohet të vini fondatinë në nuancë jeshile.

Pra është e rënëdësishme të visheni jo vetëm bukur por mbi të gjitha në mënyrë elegante dhe të thjeshtë. Duhet të prezantoheni me idetë tuaja me tepër se sa me veshjet, që në këto raste janë gabimisht të ekzagjeruara.


Këshilla për meshkuj


Se çfarë duhet veshur në një takim të parë mund të jetë akoma më e vështirë për meshkujt. Stili dhe moda sigurisht që konsiderohen më tepër nga vajzat por kjo nuk do të thotë që djemtë duhet të qëndrojnë indiferent. Ja disa këshilla veçanërisht për djemtë.

Nëse nuk ndiheni rehat me idenë e kostumit atëherë mos zgjidhni atë. Pasi nuk do të ndiheshit rehat dhe vetvetja. Kjo do të krijonte përshtypjen se sikleti juaj shkaktohet nga takimi dhe jo kostumi.

Mos konsumoni veshje që bëjnë për të qeshur. Edhe aksesorët nuk duhen përdorur shumë në këto raste. Byzylykët me emra janë gjithmonë qesharakë.

Mos vishni rroba të cilat mund të jenë shumë të vogla ose të mëdha në masë. Përdorni veshje të cilat iu rrinë vërtet mirë dhe në masë. Nëse nuk jeni të sigurt kur i blini pyesni shitësen nëse ia vlejnë apo jo. Një mendim i dytë nuk do ishte asnjëherë i pavlerë.

Edhe përdorimi i aftershave do ishte në masë.

Përdorni deodorant antidjersë i cili duhet të jetë gjithmonë i përdorshëm nga ju.

Mund të vishni sandale nëse keni këmbë të mira nëse jo mund t’i shmangni.

Mos u përpiqni të impresiononi vajzën me të cilën po dilni përmes ideve të modës, veçanërisht kur nuk keni asnjë ide. Mos harro se mund të dinë më shumë se ty.

Tatutë dhe idetë që krijohen për to janë të ndryshme. Disa mund t’i pëlqejnë disa të tjera jo. Në takimin e parë është mirë që t’i mbuloni ato.

Mos harroni të komplimentoni partneren tuaj rreth veshjes së saj. Femrat dëshirojnë të vlerësohen dhe komplimentohen.

Revista Shqip
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Gjumashi ne 01-10-2010, 11:30:03
Gjeja qe urrej une eshte parfumi!!!!

Kam alergji ndaj Parfumit!

Po cduhet te veshin nudistet ne takimin e pare? ^o)
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: ßåßy ღ ne 01-10-2010, 11:40:00
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg.shopstyle.com%2Fuim%2Fy2010%2Fd042%2F6d%2F6d82a9a1b9f98ae36cb8b0fd9d2bed2f.jpg&hash=7709027180f41a81a1d21db195984735)
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: ßåßy ღ ne 01-10-2010, 11:41:55
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg.shopstyle.com%2Fuim%2Fy2010%2Fd031%2Fa8%2Fa81515a328c2892169a665a9d4c9549c.jpg&hash=2f4bb204739f89593f0a7772770d8586)
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: ßåßy ღ ne 01-10-2010, 11:42:47
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.femalefirst.co.uk%2Fimage-library%2Fport%2F333%2Fd%2Fdate-bwapplique-wh100.jpg&hash=47ec99c69eb738c64d517ac76698fc4c)
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: ßåßy ღ ne 01-10-2010, 11:44:41
:X

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.misquincemag.com%2Fcm%2Fmisquincemag%2Fimages%2Fpurple-dress-dama-aidanmattox-426130-de-60986768.jpg&hash=9d348398c84f5ab9a881208a21e0819d)
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: ßåßy ღ ne 01-10-2010, 11:45:47
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fpics.boards.weddingbee.com%2F18037.alfredangelo_6471_grape.jpg&hash=cf6b25b5b87178a919db809d771b18f7)
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Shej ne 01-10-2010, 11:55:15
booh personalisht sdo pispillosesha asnjehere per takim te pare por do shkoja ashtu sic jam ne jeten e perditshme e pastert e rregullt e thjeshte, fundja po qe se ai qe do krijoj 1 lidhje ne te ardhmen do me vleresoje vetem per mini e taka te larta le te pirdhet sme behet vone hic :d

Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Gjumashi ne 01-10-2010, 11:58:30
Shej, te mbeshtes mendimin lol....
Nje here kam shkuar ne takim me tuta, se ashtu dihesha rahat lol...

Po ate pyetjen si pergjigje njeri? hmmmmm:
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Shej ne 01-10-2010, 12:00:02


Po cduhet te veshin nudistet ne takimin e pare? ^o)

nje gjethe fiku mire do ishte :P LOL
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: alegri ne 01-10-2010, 16:50:10
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg.youtube.com%2Fvi%2Fjl2dOR7tlBw%2F0.jpg&hash=4208e144096d456274881796e4b408f5)
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: shkodrane ne 02-10-2010, 13:00:06
me mir me vesh tuta keshtu ik vrap po nuk te pelqen mremja............. .. :P
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ ne 02-10-2010, 15:43:43
fundja po qe se ai qe do krijoj 1 lidhje ne te ardhmen do me vleresoje vetem per mini e taka te larta le te pirdhet sme behet vone hic :d

LOL

Te bashkangjitem ne mendim! :d
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Misss ne 02-10-2010, 17:24:35
Une kshu do vishesha...  ;)


(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.womensportreport.com%2Ffeaturespic%2Fkelly_small1_1.jpg&hash=9129e5d52e3f4943af44b96eb5970116)
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Syrgjyn ne 02-10-2010, 21:47:05
Një këshillë nga unë për femrat: Vishni fund ose fustan, jo pantallona.
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: ßåßy ღ ne 02-10-2010, 23:29:05
Një këshillë nga unë për femrat: Vishni fund ose fustan, jo pantallona.

Yes.. :)
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: * AηesSa * ne 02-10-2010, 23:39:34
trenerka loool thjeshtesia esht me mire :)
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: DiniL ne 02-10-2010, 23:59:51
I bashkangjitem keshilles se Syrgjynit.
Dhe do shtoja qe eshte shume e rendesishme te vishni shapka :P
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ ne 03-10-2010, 12:15:01
Nje keshille per meshkujt: Mos vishni kepuce te bardha me maje e corape te zeza.
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Misss ne 03-10-2010, 14:11:22
Nje keshille per meshkujt: Mos vishni kepuce te bardha me maje e corape te zeza.

Dhe e kunderta...kepuce te zeza dhe çorape te bardha LOL
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: TATU ne 03-10-2010, 14:14:45
Dhe e kunderta...kepuce te zeza dhe çorape te bardha LOL

sidomos ato corapet e bardha  :D :D
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Misss ne 03-10-2010, 14:20:25
Honest do e refuzoje kete tipin!?  :D :D

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fstatic-p3.fotolia.com%2Fjpg%2F00%2F06%2F62%2F48%2F400_F_6624812_FZaskfX0tBicvcXzOKWioDxRa7WHyni3.jpg&hash=4bd7675827b2d7225f49507fedb581a2)
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: TATU ne 03-10-2010, 15:05:20
Honest do e refuzoje kete tipin!?  :D :D

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fstatic-p3.fotolia.com%2Fjpg%2F00%2F06%2F62%2F48%2F400_F_6624812_FZaskfX0tBicvcXzOKWioDxRa7WHyni3.jpg&hash=4bd7675827b2d7225f49507fedb581a2)

jo se i ka me viza corapet  :D....do refuzoja ndonje qe ka te shkruajtur " Adidas " apo "Nike "  LOL
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Nore ne 03-10-2010, 15:46:42
si corapet e ima kto
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Misss ne 04-10-2010, 14:47:30
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.wholesale-dress.net%2Fimages%2Fupload%2Fwholesale%2520fashion%2520clothing%25281%2529.jpg&hash=5180e0a6d2aec90d2e0214833c2a3c5e)
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Oqeani ne 17-11-2010, 14:37:54
Si kur te dal me shok :), natyrshem me nje fjale  :P
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Shej ne 17-11-2010, 14:52:44
Një këshillë nga unë për femrat: Vishni fund ose fustan, jo pantallona.

spo me kujtohet ca kisha vesh kur pime kafe per here te pare :d

LOL
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: mister x ne 17-11-2010, 15:24:09


minifund shkurt fare lehtesohen dhimbjet ...  :D
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Syrgjyn ne 17-11-2010, 16:17:57
Dhe do shtoja qe eshte shume e rendesishme te vishni shapka

Më duket se ti do që të shohësh nëse e kanë gishtin e dytë të këmbës më të gjatë... Apo je i fiksuar pas kaviljeve ti? LOL  Nejse, shapkat nuk vishen në dimër.

spo me kujtohet ca kisha vesh kur pime kafe per here te pare

Do të ta them kur të pimë kafe për herë të tretë... ;) :d :P

minifund shkurt fare lehtesohen dhimbjet ...

Minifundi s'ka ndonjë të keqe, mjafton që femra të mos ketë vënë dekolte dhe anasjelltas. Femrës i shkon të "zbulohet" ca ose sipër ose poshtë, por jo të dyja bashkë.
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Shej ne 17-11-2010, 16:31:31


Do të ta them kur të pimë kafe për herë të tretë... ;) :d :Pte 30-ten deshe me thene :P

si dhe harroje te me shofesh tani me fustan e fund LOL
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Syrgjyn ne 17-11-2010, 16:39:56
si dhe harroje te me shofesh tani me fustan e fund LOL

Ka edhe geta, për atë punë... që e sjell muhabetin prapë te minifundi :D
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Shej ne 17-11-2010, 16:41:56
Ka edhe geta, për atë punë... që e sjell muhabetin prapë te minifundi :D

sot jam me pantallona kshu qe mos me prit te kafja :P lol
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Syrgjyn ne 17-11-2010, 16:44:29
sot jam me pantallona kshu qe mos me prit te kafja :P lol

E di, e di që s'jemi në Bar Kafe këtu :P Mos e ngatërro kekun me byrekun :P
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Shej ne 17-11-2010, 16:48:01
oppsss ... pardon boss :D
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Nore ne 17-11-2010, 22:01:08
çitjane :P
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: V@GαβθηD ne 17-11-2010, 22:59:55
te marrin njeri-tjetrin ne tel dhe te kombinojne veshjen dhe ngjyren.
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Syrgjyn ne 17-11-2010, 23:25:49
keshtu lejohet? :P

Nuk po thotë njeri që kjo apo ajo gjë s'lejohet... Fakti është që fundet dhe fustanet janë më tërheqëse, më mbresëlënëse dhe më klas se sa xhinset apo pantallonat në përgjithësi.

Shumë femra veshin pantallona serioze dhe xhaketë si pjesë e veshjes së tyre të punës dhe duken goxha mirë... por a do të dilje në takim jashtë pune me kostum pune, sado i paraqitshëm të jetë ai?

Madje, nëse bëhesh vonë për takim dhe shkon drejt e nga puna, s'është ide e keqe t'i kërkosh ndjesë tjetrit pse po e takon me kostum pune, për t'i lënë të kuptojë që ti merr vesh më shumë se kaq nga jeta dhe meshkujt.
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Shej ne 17-11-2010, 23:31:51
Nuk po thotë njeri që kjo apo ajo gjë s'lejohet... Fakti është që fundet dhe fustanet janë më tërheqëse, më mbresëlënëse dhe më klas se sa xhinset apo pantallonat në përgjithësi.

Shumë femra veshin pantallona serioze dhe xhaketë si pjesë e veshjes së tyre të punës dhe duken goxha mirë... por a do të dilje në takim jashtë pune me kostum pune, sado i paraqitshëm të jetë ai?

Madje, nëse bëhesh vonë për takim dhe shkon drejt e nga puna, s'është ide e keqe t'i kërkosh ndjesë tjetrit pse po e takon me kostum pune, për t'i lënë të kuptojë që ti merr vesh më shumë se kaq nga jeta dhe meshkujt.

kur te dal ne takim Syrgjo do kaloj poshte shtepise tende detyrimisht meqe jena ne 1 lagje .. po me pe me fustan do te te qeras :P

Tani serioze...

Ideja ime eshte qe veshja eshte etike individuale te gjithe dime te vishemi me stil sipas vendit ku duhet te shkojme  apo jo. Ajo qe them une eshte qe sdo i kushtoja shume vemendje veshjes ne takimin e pare por te tjera gjerave si me fiksime qe jam te tipit sa e perpikte ne orar jam ca vendi ka zgjedh per tu takuar personi si flet si pi si ha ca mhb ben si e leviz doren dhe se si do me kerkoje puthjen :D kujt po i "plas" per veshjen mo syrgjo :P LOL
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Syrgjyn ne 18-11-2010, 00:32:25
Ajo qe them une eshte qe sdo i kushtoja shume vemendje veshjes ne takimin e pare por te tjera gjerave si me fiksime qe jam te tipit sa e perpikte ne orar jam ca vendi ka zgjedh per tu takuar personi si flet si pi si ha ca mhb ben si e leviz doren dhe se si do me kerkoje puthjen :D kujt po i "plas" per veshjen mo syrgjo :P LOL

Edhe unë ashtu bëja kur s'kisha ndonjë mendje për takim të dytë e të tretë... :d
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Kisss ne 19-11-2010, 08:53:21
Varet se me ke e ke takimin.  Nqs ajo tek ju, nga vlersimi 1-10, e vlerson me 10, me doemos se do veshesh bukur, sikur aktorat ne hollywood...

Por nqs ate e vlereson me 1, ose 2, mund te hash edhe pak huder para takimit, mund te shkosh i djersitur nga nje ndeshje futbolli, me rroba te palara, dhe mund ti tregosh se je duke kerkuar per nje vajze qe din ti laje rrobat e tua, ti ruaj bagetite, dhe ta punoj aren... :D LOL
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: +ERELA+ ne 19-11-2010, 09:16:03
per mendimin tim duhen veshur si ndihen me mire se nese sje i qete as takimi sdo shkoje mire,fundja mund te vishesh mire e tjetrit as i bie ne sy fare se varet nga tipi... pastaj varet ke po takon, nese eshte hera e pare qe e takon (blind date) dakort edhe mund ti kushtosh vemendje te vecante veshjes por nese e ke te njohur dhe eshte takimi i pare derejt njohjes se thelluar ath eshte e kote vemendja tek veshja per mendimin tim, ehu e kush do shohi veshjen,ka shume gjera te tjera qe duhen pare :)trupi,ecja,syte,buzeqeshja,dhembet,duart,kepucet keto jane pikat ku perqendrohem une...
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: mister x ne 19-11-2010, 10:09:57


mjafton te kete lek ....ne portafol ..e via  :P
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Shej ne 19-11-2010, 10:11:12
Edhe unë ashtu bëja kur s'kisha ndonjë mendje për takim të dytë e të tretë... :d

pune meshkujsh mo :d
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Hollow ne 19-11-2010, 19:54:17
Sa me thjeshte e spontane, si per meshkuj ashtu dhe per femra. Ne takimet e para genjehet boll per tu marre dhe me veshjen. Personalisht me vjen pak gjynah per tipat qe kerkojne te duken perfekte ne takim te pare, me lene pershtypje te thelle pasigurie dhe superficialiteti.
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Shej ne 19-11-2010, 19:56:03
Sa me thjeshte e spontane, si per meshkuj ashtu dhe per femra. Ne takimet e para genjehet boll per tu marre dhe me veshjen. Personalisht me vjen pak gjynah per tipat qe kerkojne te duken perfekte ne takim te pare, me lene pershtypje te thelle pasigurie dhe superficialiteti.

Ja Syrgjo e shef qe ka e te tjere qe mendojne si une
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Mishel............... ne 08-06-2012, 16:36:43
thjesht ne veshje ..hard ne sjellje LOL
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: DiniL ne 08-06-2012, 17:10:56
une them te veshin rroba :P
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Mishel............... ne 08-06-2012, 17:13:16
pa merak
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: dreamm ne 09-06-2012, 13:01:16
thjesht ne veshje ..hard ne sjellje LOL

:D

Jo "over the top" do thoja per veshjen. :D :)
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Misss ne 09-06-2012, 13:22:29
Varet ku dhe kur behet takimi  hmmmmm:

Me pas ne varesi te vendit dhe orarit, sajohet dhe veshja! :)
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Mishel............... ne 09-06-2012, 22:44:37
sikur ky takimi i pare me qene nai seminar apo ndonje rast okazional qe me mendu si me u vesh . Jo po sajoni e aksesoret....sa me te thjeshte aq me mire

kurse nese keni interes per ket robin behuni i cike lozonjare se ai syte vetem tek veshja si ka...i ka diku nen veshje

per mu i mashkull qe merret dhe i jep peshe  veshjes vetem mashkull nuk eshte
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Misss ne 09-06-2012, 23:06:06


per mu i mashkull qe merret dhe i jep peshe  veshjes vetem mashkull nuk eshte

Patjeter qe i jepet peshe! Se nqs ti vishesh per karnavale ose per plazh, sigurisht qe shpreh mbi karakterin tend!

Pastaj edhe te mashkulli ka nje cike lezet te verej detajet qe tregojne estetiken, pastertine, feminilitetin etj
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Mishel............... ne 09-06-2012, 23:08:43
o mis e degjenerove fare...nejse e lejme me kaq se skam fuqi me te kundershtu...po i mashkull qe komenton veshjen e nje femre per mu eshte......

Ky eshte menimi im
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: BVDGF ne 10-07-2012, 14:47:45
Po mire nga do e dije ajo qe eshte takimi i pare .Apo do jene njohur ne FB LOL
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Mishel............... ne 10-07-2012, 15:12:38
po se eshte me planifikim familjar mi toce
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: endrrimtare ne 10-07-2012, 16:16:12
Sa me thjeshte aq me mire. Rri vetvetja ne cdo rast. :D Tani une s'kam faj se i kam rrobat e bukura edhe ato me te thjeshtat LOL
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Misss ne 13-07-2012, 23:13:06
Ne kete kohe psh une do thoja: Nje fund me lule shume_ngjyreshe te gjate deri tek gjuri, nje bluze me menge te shkurtra nje_ngjyreshe (te jete ne ngjyrat e luleve te fundit), te futur brenda fundit dhe nje pale sandale te sheshta e te thjeshta. Ne kete vesgje sugjerohet te ngarkoheni me bizhu (une i kam shume qejf :D ).
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Pasion ne 14-07-2012, 00:02:06
sikur ky takimi i pare me qene nai seminar apo ndonje rast okazional qe me mendu si me u vesh . Jo po sajoni e aksesoret....sa me te thjeshte aq me mire

kurse nese keni interes per ket robin behuni i cike lozonjare se ai syte vetem tek veshja si ka...i ka diku nen veshje

per mu i mashkull qe merret dhe i jep peshe  veshjes vetem mashkull nuk eshte

Mishel

Sapo lexova kete  disa rrjeshta nga biografia  e Ajnshtajn mu kujtua ne lidhje me veshjen.

Ne ceremoni te ndryshme i thonin qe te vishej mire,edhe madje c'te vishte,por ai gjithmone ne kundershtim kish justifikimin mbi gjuhe duke thene.

Ata o me njohin,ose s'me njohin(edhe gjithcka ndalte ketu)

 :D
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Mєlσdy. ne 14-07-2012, 19:59:22
Ato rroba qe i ben te ndihen rahat si femrat & Meshkujt.

Eleganc po jo te tepruar :)
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Shej ne 14-07-2012, 23:03:44
Thjeshtesi, elegance
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Mishel............... ne 16-07-2012, 17:36:33
Mishel

Sapo lexova kete  disa rrjeshta nga biografia  e Ajnshtajn mu kujtua ne lidhje me veshjen.

Ne ceremoni te ndryshme i thonin qe te vishej mire,edhe madje c'te vishte,por ai gjithmone ne kundershtim kish justifikimin mbi gjuhe duke thene.

Ata o me njohin,ose s'me njohin(edhe gjithcka ndalte ketu)

 :D

sepse aishtajni shkonte kundra rrymes

sa per veshjen une do thoja vishni cte doni mos harroni aksesoret si brek e sutjena
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Kisss ne 24-07-2012, 08:03:15
Asesi z'duhet te harrojn perzervativet. :-) Mund te jete aksesori me i rendesishem i cdo takimi.
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Misss ne 25-07-2012, 00:35:35
Asesi z'duhet te harrojn perzervativet. :-) Mund te jete aksesori me i rendesishem i cdo takimi.

Veshur gjithe kohes eee! Lool  :P
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Kisss ne 25-07-2012, 01:26:15
Veshur gjithe kohes eee! Lool  :P

Nuk vishet gjithe kohen zemer :) por vetem kur duhet.... :-)
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Mishel............... ne 25-07-2012, 07:54:09
une di tju them cduhet te zhvishni ,jo cte vishni
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: ßåßy ღ ne 25-07-2012, 09:32:40
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.2011-weddingdresses.com%2Fimages%2Fpromdresses2%2FPDBCK10110.jpg&hash=5b00ffcbf1519f4612c5a5b14eefeb96)
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Mishel............... ne 25-07-2012, 10:08:34
si fshati ne feste kjo me siper....me fal shume ee :P
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: ßåßy ღ ne 25-07-2012, 10:13:24
Te fala pac, eshte thjeshte ide :D, per ato qe skane qef me nxjerr shalet
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Mishel............... ne 25-07-2012, 13:31:41
Te fala pac, eshte thjeshte ide :D, per ato qe skane qef me nxjerr shalet

jo mi se kisha te gjatesia une..e kisha ke shapkat qe qekan si galloshet e lulit te vocerr 5 nr me te medhej...
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Mishel............... ne 01-08-2012, 15:09:56
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.2011-weddingdresses.com%2Fimages%2Fpromdresses2%2FPDBCK10110.jpg&hash=5b00ffcbf1519f4612c5a5b14eefeb96)

kjo do ishte mire diten e fundit....ate te ndarjes

do ishte veshja perfekte
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Pussy Lover ne 01-08-2012, 15:12:53
une do vishja si gjithnje kostumin por nuk do merrja cel me vete dhe nga ajo do preferoja fund te zi dhe nje kemishe te kuqe. pak ciat te zbuluara qe here pas here ta humbja kontrollin
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Mishel............... ne 01-08-2012, 15:13:51
une do vishja si gjithnje kostumin por nuk do merrja cel me vete dhe nga ajo do preferoja fund te zi dhe nje kemishe te kuqe. pak ciat te zbuluara qe here pas here ta humbja kontrollin

e dashke si flamur LOL...thuj te vej e ca krah shqiponje e valvite ne ajer LOL
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: endrrimtare ne 01-08-2012, 15:30:55
Qeka pa qef ai mishel e dashka femme d'affaire...LOL
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Mishel............... ne 01-08-2012, 15:44:56
Qeka pa qef ai mishel e dashka femme d'affaire...LOL

o lere c'e pyet...LOL.....5 ore ti heqi kemishen, 3 ore fundin e leri te tjerat /..

perfundimi takimi i pare nje deshtim total  :P
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Pussy Lover ne 01-08-2012, 16:19:01
Qeka pa qef ai mishel e dashka femme d'affaire...LOL
better than free
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Shej ne 01-08-2012, 16:31:51
gjethe fiku dhe guacka deti
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Mishel............... ne 01-08-2012, 16:33:22
gjethe fiku dhe guacka deti

me pelqen ideja
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Pasion ne 19-09-2012, 14:23:58
Petkun e nderi.

Te jete e stolisur me kurora diamanti,pa ate ,,,,,,,,,,,,,,

(https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/377687_367923663287942_1708389030_n.jpg)ngelen te hidhur ;)
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Shej ne 19-09-2012, 14:57:02
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2F2.bp.blogspot.com%2F_Qy4iftwk5JM%2FSAzqZNyrIjI%2FAAAAAAAAC_I%2FeDxzO9tp9HY%2Fs400%2Fburka-sexy.jpg&hash=fe9253458d155a4da4dd3d2b4bea67c7)
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: SteriOtipi B ne 20-09-2012, 12:43:11
cunat breke dhe pa gje, gocat te zbulume fare per lehtesi pune. :P LOL
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: NENSY ne 20-09-2012, 13:10:31
Besoj sa me shume sipas karakterit se  gjithsekuje e sipas ambientit qe frekuenton.
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: whitesnake ne 20-09-2012, 13:18:53
Une do te vishja ne mes te veres xhup fesh fesheje te trashe dhe me pupla mrena, pantallona lekure kafe dhe çizme me maje, kemishe havajane dhe nji pal dorashka pa gishta, gjithashtu nja 3-4 byzylyqe floriri dhe nji medaljon ku shkruhet "Me mu do bohet direkte n'takim t'pare"
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: endrrimtare ne 20-09-2012, 14:10:42
LOL LOL   ça imagjinate qe ka iher. U meka se qeshuri LOL

Mua me iku mendimi sa lexova ket :D
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: whitesnake ne 20-09-2012, 14:34:13
Ondrre je duke qesh ne kembe, ulur ne dysheme, ne krevat apo ne karrige? Te qeshesh eshte gje e mire Ondrre, ne rast se qesh shume kerthiza e femres futet mrena 0.5 cm dhe kjo jep efekt ne shtypjen e lehte te fshikezes se urines. Ne fakt kjo gje ke femrat eshte e kendshme sepse aty eshte momenti kur femra fillon e imagjinon gjera erotike dhe stimuluese sic eshte e qeshmja, dhe akumulimi i tepert ne kohe i te qeshures eshte e perafert me eksitimin hyjnor qe femra zhvillon gjate nje akti seksual te suksesshem.
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: endrrimtare ne 20-09-2012, 14:55:49
LOL
Si doktorr adhamudhi mu bone nashti LOL

Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Shej ne 20-09-2012, 16:22:10
nuk e dija qe e qeshmja hynte tek sektori eros & libido :d
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: ciarli ne 21-09-2012, 21:54:51
Ne nje takim te pare duhen veshur rroba te pastra, por pa e tepruar ne menyre qe te paraqesesh karakterin tend dhe te mos dalesh genjeshtar. Mbase te mbash me vete dhe nje qen pekinez.
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Mishel............... ne 21-09-2012, 22:00:16
pse nje ciuaua nuk bo pune?

une them breke se te tjerat ste duhen
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: SteriOtipi B ne 22-09-2012, 11:00:57
hiqi dhe breket dhe mos bej leshime me. LOL LOL
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Mishel............... ne 22-09-2012, 20:06:36
duhet i gjo per dekor
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Lisa ne 25-09-2012, 22:49:26
Une zakonisht vesh ndonje fustan pak siper gjurit zakonisht vetem te zi,  ndryshoj vetem ngjyren e kepuceve ( bojrat dalim me vone  :D ) gjithmon ne takim te pare behet fjala..... jo dekolte ndoshta pa menge eshte nice..... gjithmon preferoj restorantet keshtuqe  taka sigurisht..... clasike dhe e thjesht. 
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Mishel............... ne 26-09-2012, 07:45:49
o lisa ke pas nai rast
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Lisa ne 26-09-2012, 14:42:02
Nuk qahem Mishel bereqadives ....
Titulli: Çfarë duhet veshur (femra dhe meshkuj) në një takim të parë?
Postuar nga: Mishel............... ne 26-09-2012, 17:14:24
 :D