×

Dieta me qumësht, humb 2kg për 3 ditë

Dieta me qumësht, humb 2kg për 3 ditë

· 2 · 563

  • Postime: 18283
  • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
ne: 30-05-2012, 16:59:04
SHBA- Nëse dëshironi të humbisni peshë në një kohë të shkurtër, mund të aplikoni dietën me qumësht. Efekti i kësaj diete është humbja e dy kilogramëve për tre ditë.
 
Të fillojmë nga pyetja bazë: Cfarë është qumështi?
Qumështi është një prodhim shumë i rëndësishëm dhe i dobishëm për njeriun. Në përbërjen e tij gjenden vitaminat A, B, C, E, kalciumi, si dhe shumë minerale, proteina. Konsumimi i një litre qumësht brenda ditës përmbush nevojat e organizmit me proteina. Prodhimet e qumështit po ashtu ndikojnë mirë në sistemin tretës, prandaj edhe nëse dëshironi të humbisni në peshë, do të ishte mirë ta përdorni në njërën apo tjetrën formë , qumësht, djathë, kos.
 Dieta me qumësht ul nivelin e kolesterolit në gjak, forcon kockat, sistemin nervor, normalizon funksionimin e zorrëve dhe përmirëson mikro-florën. Gjithashtu, kjo dietë përmirëson gjendjen e lekurës e madje ndihmon edhe në largimin e akneve. Këto janë disa nga arsyet pse është kaq popullore.
 
Dieta me qumësht – menyja
 Para secilit vakt, konsumoni një gotë ujë mineral të pa-gazuar.
 Mëngjesi: 1 kos, 1 banane, caj me mjaltë apo kafe me qumësht, pa sheqer.
 Dreka: 100 gr drithëra, 200 gr djathë, 1 gotë qumësht.
 Darka: 1 vezë e skuqur, sallatë me perime, djathë të freskët dhe I gotë kos.
 
AKW
#1 ne: 23-06-2019, 22:15:31
Faleminderit per keshillen e vyer. Do e provoj e do te ju kallxoj.
 

Dieta verore

Nisur nga M A X

Postimi i fundit 10-06-2005, 02:44:41
nga M A X
Dieta e pranveres!

Nisur nga erlehta

Postimi i fundit 04-03-2007, 08:10:05
nga Elegance
Dieta te ndryshme per t'u dobesuar dhe per te mbajtur trupin ne forme

Nisur nga guest8255

Postimi i fundit 13-01-2012, 11:15:07
nga Shej
Dieta sipas grupit te gjakut!

Nisur nga Shej

Postimi i fundit 22-03-2009, 18:31:03
nga Shej
Dieta për t'u dobësuar pa mundim

Nisur nga M A X

Postimi i fundit 22-11-2010, 10:47:34
nga ßåßy ღ