×

Femrat që kanë vithe të mëdha janë më të shëndetshme e më gazmore

Femrat që kanë vithe të mëdha janë më të shëndetshme e më gazmore

· 120 · 4435

 • Postime: 12742
Mishel...............
#50 ne: 30-10-2013, 23:29:36
O sukret shtetror...vetem po pat fut duret CIA

 • Postime: 2142
Grens(Wiliams)
#51 ne: 30-10-2013, 23:57:15
jo po ti fuse po ja mbajti.. :(

 • Postime: 474
ness uno
#52 ne: 31-10-2013, 00:03:45
hemmm na qe punojme per ate organ te nalte si CIa ...e kena deformim profesional              :P

 • Postime: 2142
Grens(Wiliams)
#53 ne: 31-10-2013, 00:09:11
o KARual po me merr ne qafe kalamajte me duket hmmmmm:

 • Postime: 474
ness uno
#54 ne: 31-10-2013, 00:11:13
o grenso pa merak se jam te shpia teme...ketu jena te parrezikshem :D

 • Postime: 12742
Mishel...............
#55 ne: 31-10-2013, 09:01:24
nga bythet dolet tek femijet....cute

 • Postime: 2142
Grens(Wiliams)
#56 ne: 31-10-2013, 15:28:17
pse tema e bythes eshte kjo moj...? hmmmmm:

 • Postime: 12742
Mishel...............
#57 ne: 31-10-2013, 15:51:04
jo grens eshte e vitheve,..sorry

 • Postime: 2142
Grens(Wiliams)
#58 ne: 31-10-2013, 15:52:04
ehhheee..gjithmone e ngatrroj keto 2 shprehje me duken njelloj :S

 • Postime: 12742
Mishel...............
#59 ne: 31-10-2013, 15:53:00
po meneres si i thu?

 • Postime: 2142
Grens(Wiliams)
#60 ne: 31-10-2013, 15:53:38
uturak :D

 • Postime: 12742
Mishel...............
#61 ne: 31-10-2013, 15:56:22
mire qe si thua Bide... :D

 • Postime: 2142
Grens(Wiliams)
#62 ne: 31-10-2013, 15:57:30
pse nuk shoqerohet me foto kjo teme se do ishte me e kompletuar :S

 • Postime: 12210
Lefter
#63 ne: 02-11-2013, 13:38:57
Shume po me pelqeka kjo  teme  :D

 • Postime: 474
ness uno
#64 ne: 02-11-2013, 19:17:09
eshte teme e shendetshme dhe gazmore :D

 • Postime: 2142
Grens(Wiliams)
#65 ne: 02-11-2013, 23:29:04
edhe Charlit i pelqen shume :P

 • Postime: 474
ness uno
#66 ne: 18-11-2013, 12:53:46
charli pelqen ty ;) ...only u in her heart

 • Postime: 2142
Grens(Wiliams)
#67 ne: 18-11-2013, 15:11:03
Charli ty dua shume se mua..por une ty dua aspak  :D

 • Postime: 12742
Mishel...............
#68 ne: 18-11-2013, 15:22:21
ca lloj shqipe a kjo?

 • Postime: 2142
Grens(Wiliams)
#69 ne: 18-11-2013, 15:28:45
ca lloj shqipe a kjo?
..ate gjuhe kupton ai..bile edhe ate me shume veshtiresi.. :D

 • Postime: 12742
Mishel...............
#70 ne: 18-11-2013, 15:30:27
aaaaaa kuptova

 • Postime: 2142
Grens(Wiliams)
#71 ne: 18-11-2013, 15:32:53
kush e ka hapur kete lloj teme se nuk kam durim ta gjej mishel? :P

 • Postime: 12742
Mishel...............
#72 ne: 18-11-2013, 15:35:06
Kur shihen në pas qyrë nuk janë shumë të kënaqu ra me pamjen e tyre, por për të gjitha ato femra që ankohen se kanë fund shpinën e madhe, ka një lajm të mirë, fund shpina e madhe është një garanci e shëndetit të mirë. Është e vërtetë, akumulimi i dhjamit në kofshë e vithe është shumë më mirë se sa në bark. Kjo sepse mbron nga sëmundjet e zemrës dhe diabeti e nga patologji të metabolizmit në përgjithësi. Lajmin e kanë treguar 2 sondazhe të ndryshme njëri amerikan, tjetri britanik. Lidhja e formës me shëndetin Të kesh vithe të mëdha, i bën mirë shëndetit të femrave.Gratë që kanë formë fizike si “dardhë” kanë më shumë shanse të luftojnë diabetin dhe sëmundjet kardiovaskulare, ka bërë të ditur një studim i “Harvard Medical School” (SHBA), i aplikuar në kavie e i publikuar në revistën shkencore “Cell Metabolism”. Akumulimi i centimetrave në ije e fund shpinë, i kanë siguruar kërkuesve shkencorë të drejtuar nga Ronald Khan, drejt avantazheve të shumta pikërisht lidhur me shëndetin. Mbi të gjitha ka të bëjë me një lloj mbrojtjeje nga diabeti i tipit 2, varësi nga insulina, ku dhjami akumuluar jo bukur patjetër, e përjashton atë.

Pra e gjithë merita i takon asaj yndyre të përqendruar në vithe e ije e cila do të shërbejë për të rritur ndjeshmërinë ndaj insulinës, hormonit që rregullon transportimin e sheqerit në gjak. Por kjo nuk është gjithçka. Duhet se vithet e mëdha shkaktojnë edhe prodhimin e “adipochine”, hormoni i miqësisë në metabolizëm, gjë që shkakton një sërë efektesh pozitive në organizëm përgjatë gjithë jetës, duke filluar me sensin e mirë të humorit e komunikimit. Përveç kësaj, gruaja “dardhë” është më pak e rrezikuar ndaj sëmundjeve të zemrës. Vithe të mëdha, barku i sheshtë Në konkluzione analoge ka mbërritur edhe studimi i një grupi kërkuesish të Universitetit të Oksfordit (Angli), në një studim të publikuar në revistën shkencore “International journal of Obesity”. Yndyra e tepërt që grumbullohet në vithe, kofshë e këmbë, në fakt eliminon acidet yndyrorë të dëmshëm duke përfituar një agjent anti-infektim që parandalon problemet me arteriet. Karakteristika të cilat nuk i kanë femrat që e akumulojnë yndyrën në pjesën rreth barkut.

Pra më mirë të kemi fund shpinë të madhe, se sa bark pra. Problemet Por kjo formë trupi ka edhe probleme. Më shumë dhjamë rreth kofshëve, sipas rezultateve të studimit, mund të sjellë edhe një seri problemesh me metabolizmin, një prej tyre është sindroma “cushing”, që do të thotë se nëse vendosin këto femra të dobësohen ato ia dalin ta bëjnë shumë shpejt nën ije, gjë që është e rrezikshme pasi yndyra e eliminuar shpejt lë një sasi “çitokine” e cila “ndez” infeksionet që sjellin probleme edhe me zemrën, diabetin gjithashtu. Ndërsa të heqin yndyrën në mënyrë graduale, shpjegon shefi i kërkuesve, Konstantinos Manolopoulos, favorizon zhvillimin e një hormoni që mbron arteriet por edhe kontrollin e sheqerit në gjak. “Ideale, do të ishte ferma që ka kofshë e vithe të bollshme e bark të sheshtë. Ky është trupi i bukur femëror...” përfundon Manolopoulos. Pra vajza mos u ankoni nga vithet e mëdha... Klodi Meshi

 • Postime: 2142
Grens(Wiliams)
#73 ne: 18-11-2013, 15:42:50
nuk do e besoja po mos ta lexoja me syte e mi..qe hap kete lloj teme  Berni(flas per nga niveli)..nejse mos te dalim nga tema mishel.. :P

 • Postime: 12742
Mishel...............
#74 ne: 18-11-2013, 15:50:58
ate bej mos dil...rri mrena LOL
 

Cfare mendoni se i ben femrat dhe djemte sexy

Nisur nga scarface

Postimi i fundit 24-01-2012, 10:04:38
nga Shej
Femrat dhe veshja!

Nisur nga M A X

Postimi i fundit 10-09-2005, 12:36:58
nga erlehta
Femrat, të mbingarkuara me zbukurime !

Nisur nga Berni

Postimi i fundit 19-03-2007, 21:19:57
nga Elegance
Femrat të çmendura pas takave !

Nisur nga Berni

Postimi i fundit 26-11-2009, 23:33:56
nga Shej
Meshkujt, me te fiksuar se femrat pas bukurise !

Nisur nga Berni

Postimi i fundit 09-12-2008, 16:21:47
nga bveli