Zerion

Zeri yt => Moda | Estetika => Teme e nisur nga: Berni ne 29-08-2008, 12:18:49

Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Berni ne 29-08-2008, 12:18:49
Në një bisedë të zakonshme të lë përshtypjen e vajzës së turpshme, por kur shkel në pasarelë bota është nën këmbët e saj.

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.galeriashqiptare.net%2Falbums%2Fuserpics%2F10067%2Fnormal_lorenacika.jpg&hash=059d7ddc41fcfaa897dcb3303fa66e17)

Mund të quhej “miss trishtimi”, sepse ka tërhequr vëmendjen e fotografëve të njohur në Itali, si Franco Fontava apo Adolfo Tavilla në sajë të portretit të egër, e që buzëqeshjen nuk e dhuron lehtë. Është Lorena Çika, që ka idhull Klaudia Shifer, dhe që është vajzë e ndjeshme, romantike dhe shumë e butë. Por kur pozon, i ngjason një “bishe” të vogël. I ka hyrë modës që 14 vjeçe për kompani dhe marka të ndryshme në Itali, dhe tani është në pritje të ofertave të mëdha. Por mendimi për t’u rikthyer në Shqipëri, i ka kaluar rrëmbimthi në mendje, sepse në çdo moment dorëzohet nga prapaskenat e asaj botë, dhe mendon se ndoshta nuk është botë për të. Sepse thellë është vajzë e brishtë. “Nëse do të kthehesha në Tiranë, do të ishte një arsye shumë e fortë, dhe ndoshta fillimi i një shkolle këtu”. Ka ardhur të kalojë pushimet në Shqipëri, por nuk e fsheh që është në moment reflektimi për jetën e saj. E ka nisur si miss, pastaj si modele, dhe ka pasion aktrimin. Por tani gjithçka ka dashur ta bëjë e ka bërë për art, edhe pse nuk kërkon të bëhet e famshme. E pranon që nuk ndjehet e lumtur, dhe jeton në një Itali të madhe, ku konkurenca është e fortë dhe ku racizmi ekziston ende. Sapo ka kaluar një eksperienë të tillë gjatë provimit për mbrojtjen e diplomës për designe.

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2F%5Bimg%5Dhttp%3A%2F%2Fwww.galeriashqiptare.net%2Falbums%2Fuserpics%2F10067%2Florenacika350.jpg&hash=1f5f030eb11dc3f8e1d31e296868ba93)[/img]

Tregon se provimi i diplomës në shkollën 5 vjeçare të modës, që sapo përfundoi ishte një racizëm i hapur ndaj vajzave shqiptare. Nuk i kishte ndodhur më parë të mërzitej aq shumë dhe të binte 5 kg në peshë, kur tregon se si mori një goxha të bërtitur nga kryetarja e komisionit të provimit, kur ajo mori vesh që vajza ishte shqiptare.

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fvip.shqiperia.com%2Ffoto%2FImage%2FLorena-cika%2520nudo-1.jpg&hash=a7d32b6aedb10021234acc530848c4f3)

E di shumë mirë se bota e modës nuk është fushë me lule. Ka shumë fallsitet e prapaskena. “Që të shpëtosh, duhet të punosh vazhdimisht”, tregon Lorena. Por ajo të paktën aparatin fotografik, nuk ta braktiste kurrë.” Ndoshta kam qenë me fat, që fotografët kanë qenë të aftë të nxjerrin anët e mia më të mira të karakterit tim, edhe kur bëhet fjalë për topless”. Po si e shikon ajo pozimin nudo? “Arti i nudos nuk ka lindur sot, është i vjetër sa e gjithë bota dhe i miklon të gjithë sepse është i bukur”, thotë Lorena. Dhe një topless nga ajo është shumë trullosës, edhe pse ajo këmbëngul, që nuk është pika e saj më e fortë si fotomodele. Është buzëqeshja e pashfaqur, ajo që i tërheq më shumë njerëzit tek ajo. Po ashtu Lorena ka mësuar se arti nuk ka norma, rregulla e paragjykime. Ajo ka marrë guximin duke shkelur në rrugë, që moshataret e saj ndoshta nuk guxonin asnjëhere. “Për mua, fotografia dhe sfilimi mbi tapetin e pasarelës, janë magjia vetë. Kur shkel aty, jetoj në tjetër botë, shishijoj dritat e prozhektorëve, sytë e njerëzve që më ndjekin. Shkel në tjetër realitet”.

RASTËSIA QË E PËRFSHIU NË MODË

(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fvip.shqiperia.com%2Ffoto%2FImage%2FLorena-cika%2520nudo-2.jpg&hash=a52b4ee361838f7778413b3dd30c59fc)

Gjashtë vite më parë Lorena mbërriti në Siena të Italisë, për të vazhduar shkollën e stilimit. Dhe kjo jo se kishte ndonjë prirje të veçantë për design, por sepse i kishte hyrë botës së artit që e vogël, dhe dëshirontë të mbetej në këtë fushë. E ky ishte vetëm një fillim. Historia e saj për të hyrë në fushën e modës ishte aq spontane sa ndërsa shoqëronte shoqen, në një kast për modele, zgjedhin pikërisht Lorenën dhe jo shoqen. E kjo nuk është një histori e stisur, por kështu i kishte ndodhur me të vërtetë. Konkurset e bukurisë, ishin shansi që mund t’i krijonin mundësinë për të hyrë në fushën e modës. Edhe pse nuk kishte fitonte të ardhura, ajo merrte pjesë në pothuaj çdo konkurs bukurie, dhe kjo për të patur një CV e mirë, që do ta favorizonte për t’i hyrë botës së modës. Por këto ishin si gara, fatsjellëse, pasi po i fitonte konkurset, që në tri vitet e para të qëndrimit në Itali. Shumë shpejt arriti të ishte në nga modelet e kërkuara të Agjencisë Altamoda, duke arritur në 300 euro shpreblim për sfilatë. Më pas kaloi në Agjencinë Nice Models”. Shumicën e kohës ia merrte studimi për “design”, edhe pse thellëthellë, i vetmi profesion i saj dhe për 10 vite do jetë ai i modeles. Pak më parë u shfaq tek “Rai Uno”, si valetë përkrah këngëtarit Gigi D’alessio, vetëm një provë 24 orë dhe u gjend në studion e madhe në RAI. Ishte një dalje, televizive, që solli njohje të reja në fushën profesionale. Dhe mund të quhej fat, kur la Shqipërinë sapo kishte mbushur 14 vjeç. Nuk kishte ndonjë eksperincë të veçantë artistike, veçse disa emisioneve për fëmijë në radio dhe TV Alba, që kur ishte 11 vjeç.

PanoramaPlus
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Charlie ne 29-08-2008, 16:39:20
Paska një tato aty ku kam dëshirë unë ta kenë femrat :D


Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Diamanta11 ne 29-08-2008, 16:51:48
Kjo paska arritur te bej pune shume te veshtire dhe prape deklaron qe s'eshte e lumtur.KJo tregon qe si ka bere llogarit mire!
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: ßåßy ღ ne 29-08-2008, 16:59:12
Me paska ngjar mua me ate tatu :D
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: erlehta ne 30-08-2008, 09:15:34
E ka menduar mire Lorena rrugen per tu bere e famshme.
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Fatjeta ne 10-09-2008, 11:39:18
Nuk u ngjan Shqiptareve kjo me duket mua :D
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 08-08-2012, 16:53:59
E ka menduar mire Lorena rrugen per tu bere e famshme.

e kam pas komshien dhe shoqen e burrit.....kinge ka qene dhe eshte
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Invisible Girl ne 08-08-2012, 17:02:13
Po trondit Italine? :O

Pse, Italia s'ka pasur me pare asnje fotomodele qe ka pozuar nudo? :D

sa gjynaf qenkan, c'paskan humbur LOL shyqyr qe doli kjo shqiptarja ua hapi syte LOL LOL
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 08-08-2012, 17:05:45
pse mi ste pelqe?
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 08-08-2012, 22:30:00
sa xheloze jeni o zot
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 08-08-2012, 22:42:26
e para boll u hudhe si ..leje spo e them

ajo eshte alamet pjeshke po nejse vazhdo meshoji idese tende
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 08-08-2012, 22:52:39
ajo edhe mu qe jam femer ma heq fijen...futja kot


xheloze ngelesh prape po he
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Invisible Girl ne 08-08-2012, 22:57:11
As mua s'me duket dhe aq bukuri jo ^o)
Xhelozi jam per nanji Belluci a nanji si puna e asaj :D se sa per si kjo yhyyyy, as ma ndien hic, ama hic fare ;) :D

megjithese harrova, po trondit Italine LOL
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 08-08-2012, 23:00:32
obobo late nam....mire mi shoqja embelsi

e myllim me kaq se do e dhjesim fare

Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: RootlessTree ne 09-08-2012, 00:06:18
Co kjo 'femer' turihale mer.
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 09-08-2012, 08:32:53
 :D
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Misss ne 09-08-2012, 16:04:29
:D

Po Rutles nuk qenka celoz mi shoqe?  :-[  :P shume keq Rutles  :P
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 09-08-2012, 16:06:51
Pemethymi i ka ardh mas avazit ketyre shoqeve nga Ritmi i Rruges eshte ashiqare :P

po kjo si ju duket apo edhe kjo fytyre hale\

Zaimina Vasjari - Po Ta Dija (Official Video) (http://www.youtube.com/watch?v=UwV-vN2pTYM#ws)
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 09-08-2012, 16:09:18
Pupupu si ja kref bishtin kjo ma heq fijen....

O obli shyqyr qe je se edhe une ty si medikament te kam.... :perqafim :perqafim
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Gerti1 ne 09-08-2012, 16:10:45
Co kjo 'femer' turihale mer.

Kur te humbesh virgjerine, fol prap.
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Misss ne 09-08-2012, 16:10:53
Ju futa ne sherr prap  :-[

LOL
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 09-08-2012, 16:11:15
Po Rutles nuk qenka celoz mi shoqe?  :-[  :P shume keq Rutles  :P

keto qe te dyja edhe Lorena edhe Zajmina jane veriore e une spara i kam qejf....(me perjashtime)....po tashi pavaresisht kesaj jane kinge.....pavaresis ht gjithckaje
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 09-08-2012, 16:11:56
Ju futa ne sherr prap  :-[

LOL

po ti per sherr e ke menjen

kot nuk thone me mire syri se nami.....mua nami per cdo gje...ju andej tymin LOL
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Misss ne 09-08-2012, 16:12:56
O Gerti kaq efekt te ben ty mo?  :-[
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 09-08-2012, 16:14:14
O zogu..ne po flasim per bukuri dhe jo per cfare jane ato....ska lidhje profesioni ne kete mes


Vulgare eshte i cike llaf i rende qe ti i paragjykon nga ato qe bejne....zhvishu nga komplekset dhe prano faktin qe zoti me to eshte tregu zemergjere....i ka bo per dite diele

ty edhe mu (mu per dite marte mo)
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Misss ne 09-08-2012, 16:14:27
Si "prape"? hmmmmm:

Nuk zihem une me Mishelin jo, flej e qete! :D

Prap niset sherrin.....jo prej meje heren e pare
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 09-08-2012, 16:15:11
Si "prape"? hmmmmm:

Nuk zihem une me Mishelin jo, flej e qete! :D

hajde te puth i here qe ta kuptoj miss e kushdo qe ne e bojme per pordh dhe per fasade gjithe kete

mos isha paksa vulgare Obli??? :perqafim
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Gerti1 ne 09-08-2012, 16:15:53
Po me pelqeka kjo tema.
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 09-08-2012, 16:16:40
Do i shkruj i MP ne FB lorenes dhe ta dij si po e mbroj....do habiset LOL
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: endrrimtare ne 09-08-2012, 16:17:42
 :D

Mua po me pelqeka me shume emri qe ka se sa fytyra. LOL
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 09-08-2012, 16:18:06
he mi ondrre o shtove e ti ne rradhet e Ritmit?
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Misss ne 09-08-2012, 16:18:16
Ti Gerti do e kesh per here te pare atehere :D  :P meqe te pelqeka kaq shume  :D
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 09-08-2012, 16:18:50
Shiko, se po keqkuptohemi shume. :D
Une nuk thashe shife si u zhvesh kjo sa keq, obobo, eshte e shemtuar dhe vulgare. Nje femer tjeter qe zhvishet dhe qe s'me pelqen fare per punen qe ben, por qe e them me goje plot qe eshte si llokum, eshte Bleona Qereti.

Kjo Lorena s'me pelqen moj moter, ndoshta ka dale keq ne foto, ndoshta s'ka as i pike embelsie si femer. Thjeshte s'me duket e bukur ne surrat. Sa per trupin pastaj le ta kete yll. Shumica e femrave qe njof une, kane gjoks dhe vithe gjithsesi... LOL

:-* Mishel!

he me te lumte.....ja tashi e ndreqe.....me puth edhe i here
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Gerti1 ne 09-08-2012, 16:19:03
Kjo teme me pelqen pasi ne tashme kemi dale nga tema, dhe nuk flitet me per bukurine, por per lufte a vdekje.
Kshu me pelqen se ndahen gjonat qarte dhe pa dyshime dhe ai qe fiton shkruan historine.
Let the games begin!
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 09-08-2012, 16:19:29
Start the fight
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Gerti1 ne 09-08-2012, 16:20:22
Si do e lejme tek e tek apo te gjith ne grup?
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Gerti1 ne 09-08-2012, 16:21:00
Votoni i cik edhe ju te skuadres tjeter. Si e doni debatin, tek e tek apo ne grup?
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 09-08-2012, 16:21:42
une dua te zihem me Oblin....te tjerat ti kam fal
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Gerti1 ne 09-08-2012, 16:22:28
O skuadra tjeter? Pergjigju pra.
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Misss ne 09-08-2012, 16:24:09
Une jam arbiter :P
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 09-08-2012, 16:24:33
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffarm2.static.flickr.com%2F1292%2F4661064950_928954bedf.jpg&hash=be7180f9ebeb051be6b97d858acee9eb)
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Gerti1 ne 09-08-2012, 16:24:49
Une jam arbiter :P

Ok. Rregullat e lojes jane qe nqs zgjedhim debat tek e tek, nuk duhet te nderhyje njeri deri sa mbaron debati.
Dakort?
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 09-08-2012, 16:24:54
ku e ka vulgaren tashi?

e rregullum i cike doren Gerto
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 09-08-2012, 16:25:18
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.blog.lirenti.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2008%2F08%2Florena-cika2-thumb.jpg&hash=b121e4921dd526bd41cd77a0dae24461)
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: endrrimtare ne 09-08-2012, 16:25:47
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffarm2.static.flickr.com%2F1292%2F4661064950_928954bedf.jpg&hash=be7180f9ebeb051be6b97d858acee9eb)

BIG Like ketu.
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 09-08-2012, 16:26:23
hec kalo nga grupi im tashi
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: endrrimtare ne 09-08-2012, 16:26:46
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.blog.lirenti.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2008%2F08%2Florena-cika2-thumb.jpg&hash=b121e4921dd526bd41cd77a0dae24461)

Ketu buzet s'me pelqejne. Mendimi im!
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 09-08-2012, 16:27:00
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.yllpress.com%2Ffotografite%2Fartikujt_origjinale%2Florena_cika_dhe_suada_sherifi_.jpg&hash=07044711a652d88995af5f5668e6bc35)

pse ketu....
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: endrrimtare ne 09-08-2012, 16:27:14
hec kalo nga grupi im tashi

 :D
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 09-08-2012, 16:27:23
Ketu buzet s'me pelqejne. Mendimi im!

ia ka bo keq me silikon ai pedriatri me siguri :P
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: endrrimtare ne 09-08-2012, 16:27:41
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.yllpress.com%2Ffotografite%2Fartikujt_origjinale%2Florena_cika_dhe_suada_sherifi_.jpg&hash=07044711a652d88995af5f5668e6bc35)

pse ketu....

Ketu qeka si une.  :D  :D
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Misss ne 09-08-2012, 16:28:29
Zot cfare buzesh  ^o)


Ok, Gert. Kur te nisni me call me  :D
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 09-08-2012, 16:28:38
O Mishel, pyete iher ne fcb mi, a e ka marre veten Italia nga tronditja apo ashtu si te damllosur jane akoma... LOL


(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fvip.shqiperia.com%2Ffoto%2F1219483669-Lorena-cika600-347.jpg&hash=cca4bd1df2893cfb5f6025979b86f268)

po jane foto artistike mi....ajo aty ka dale sa kishte maru boksin
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: endrrimtare ne 09-08-2012, 16:30:15
Sa me mek kjo... LOL LOL LOL

Te betohem, aty ka dale natyrale. Une ashtu jam kur nuk lyhem.   :-[  :engjell:
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Misss ne 09-08-2012, 16:30:24
O Mishel, pyete iher ne fcb mi, a e ka marre veten Italia nga tronditja apo ashtu si te damllosur jane akoma... LOL


(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fvip.shqiperia.com%2Ffoto%2F1219483669-Lorena-cika600-347.jpg&hash=cca4bd1df2893cfb5f6025979b86f268)

LOL

E degjova ne lajme sot, Italia pa fryme akoma  :D
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 09-08-2012, 16:31:09
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fthashethe.me%2Fwp-content%2Fuploads%2F2010%2F01%2FLorena-%25C3%2587ika.jpeg&hash=03e589bd1a2ec25eb2bfa687b299ae70)

kam gjithe diten pa qesh....uuuuhhhh brinjet po me dhembin

ta paca borxh o Lorena
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: endrrimtare ne 09-08-2012, 16:32:00
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fthashethe.me%2Fwp-content%2Fuploads%2F2010%2F01%2FLorena-%25C3%2587ika.jpeg&hash=03e589bd1a2ec25eb2bfa687b299ae70)

kam gjithe diten pa qesh....uuuuhhhh brinjet po me dhembin

ta paca borxh o Lorena

Kur do ma kthesh shperblimin? LOL
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 09-08-2012, 16:32:23
Te vdes une! :perqafim
Ajo eshte foto me e bukur e kesaj ne fakt. Me pelqen dhe mua aty, imagjino!

u dhi grupi Ritmi i Rruges...kaloni tek Ento Engjejt

tani zhvendosem une me Gertin.....Po ajo eshte si e oma e shejtanit mi  qe shplafte shpanuklla LOL
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: endrrimtare ne 09-08-2012, 16:32:35
Te vdes une! :perqafim
Ajo eshte foto me e bukur e kesaj ne fakt. Me pelqen dhe mua aty, imagjino!

Po ti e di se sa njesoj jemi ne... :engjell:  :perqafim
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 09-08-2012, 16:32:43
Kur do ma kthesh shperblimin? LOL

sapo e bera
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 09-08-2012, 16:34:24
mos ta them edhe me ca...po mylle me kaq :D
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Gerti1 ne 09-08-2012, 16:35:41
Poshte Kosova!

Rrofte Tirana.
E duam Tiranen shtet te pamvarur! Qe te hyjne me viza maloket!
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: endrrimtare ne 09-08-2012, 16:36:05
Poshte Kosova!

Rrofte Tirana.
E duam Tiranen shtet te pamvarur! Qe te hyjne me viza maloket!

LOL LOL LOL
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 09-08-2012, 16:36:07
e dhive krejt Gerto
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 09-08-2012, 16:38:57
(https://www.zerion.net/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.lajmetsot.com%2Fthumbnail.php%3Ffile%3Dnews_918995644.jpg%26amp%3Bsize%3Darticle_medium&hash=15e9bc55c52a751f6eb1a623d52b9800)

edhe ku e ka silikonin te cicat kjo mi se na trashet fare?
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Gerti1 ne 09-08-2012, 16:47:21
Skuadra tjeter humb pasi ne perdorem Shock and Awe Campain.
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 09-08-2012, 16:48:29
LOL LOL

dhe si pershendetje e ngritje morali i dhurojme kete kongen ...CIKA e zemres

SELDI QALLIU - CIKA E ZEMRES SIME (http://www.youtube.com/watch?v=ZbCg8b12h_c#ws)
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 09-08-2012, 16:56:02
jo ketu se te dhiva ne hu
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Gerti1 ne 09-08-2012, 16:58:15
vlell))

Hajde mos u merzit. Pergatitu me mir per olimpiaden tjeter.
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Gerti1 ne 09-08-2012, 17:00:14
Dua te marr kete rast dhe te falenderoj Missin per nji albitrim te shkelqyer dhe teper profesional.
Ju faleminderit Miss.
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Misss ne 09-08-2012, 18:58:31
Dua te marr kete rast dhe te falenderoj Missin per nji albitrim te shkelqyer dhe teper profesional.
Ju faleminderit Miss.

U'r wellcome Gerti  :engjell:
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: DiniL ne 09-08-2012, 21:28:52
Grate nen hije rrijne e kuvendojne, pika pse s'u bie se nga burrat rrojne  ^o)
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 10-08-2012, 08:19:27
Grate nen hije rrijne e kuvendojne, pika pse s'u bie se nga burrat rrojne  ^o)

ik o mbushu
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: the king ne 12-08-2012, 19:58:06
Po trondit Italine? :O

Pse, Italia s'ka pasur me pare asnje fotomodele qe ka pozuar nudo? :D

sa gjynaf qenkan, c'paskan humbur LOL shyqyr qe doli kjo shqiptarja ua hapi syte LOL LOL

Po, po e tronditi italin sepse than:
Si ka mundesi qe kjo eshte la me sapun 15-leksh gjith jetes dhe si ka ron akoma floma e pulave.
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 13-08-2012, 10:49:48
Po, po e tronditi italin sepse than:
Si ka mundesi qe kjo eshte la me sapun 15-leksh gjith jetes dhe si ka ron akoma floma e pulave.

LOL
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Gerti1 ne 28-08-2012, 21:13:56
Ca u bo me ket temen?
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 28-08-2012, 22:46:22
lorena si yll
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Gerti1 ne 29-08-2012, 03:20:41
Jopo thash mos kishte nai kundershtin nga nai tjeter pranej pyta.
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 29-08-2012, 10:36:17
pasi shokoi Italine tani e ka radhen Amerika...vendi ku endrrat behen realitet

kshu u perhap nje thashethem i fundit.

PS: S'di sa vertetesi ka ne kete thashethem....po kujt i plasi
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Gerti1 ne 29-08-2012, 16:57:35
pasi shokoi Italine tani e ka radhen Amerika...vendi ku endrrat behen realitet
Ose ku mund te vdesesh ne rruge dhe as nuk ti hudhin syte.
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 29-08-2012, 17:12:21
e pse dashka me ti hudh syte? A thu pamja eshte e bukur?
Lorena po ke ca i hudh edhe syte edhe duret

Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Gerti1 ne 29-08-2012, 17:17:27
E n'fakt po te behet VIP ne Amerik kjo atehere ti hudhin syte te gjith. Problemi eshte qe mos vdesi para se te behet vip, se atehere nuk ti hudhin syte. Se ne momentin qe futesh ne Hollywood, Amerikanet pastaj te perulen dhe vrasin veten per ty.
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Mishel............... ne 29-08-2012, 17:18:51
qe vdekshin te gjithe mbi ket lorenen pra
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: ciarli ne 02-09-2012, 19:19:56
Vallahi lan nom n'gjithe Siciline, Sardenjen edhe me gjere...po keshtu...po kaq...po ku jane te tjeret.
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Lisa ne 25-09-2012, 22:51:50
Po pse ka pyll pa derra..... kjo eshte pylli jo derri  :D
Titulli: Lorena Cika, shqiptarja që po trondit Italinë me fotot nudo
Postuar nga: Invisible Girl ne 11-08-2013, 00:01:07
Co kjo 'femer' turihale mer.
:D :D