×

Maska me banane për riparimin e flokëve të dëmtuar

Maska me banane për riparimin e flokëve të dëmtuar

· 1 · 312

  • Postime: 12151
  • Gjinia: Femer
dreamm
ne: 11-04-2013, 18:57:05
TIRANE-Doni flokë të butë me shkëlqim, ja një maskë në kushtet e shtëpisë dhe Bananet janë plot me kalium dhe vitamina, të cilat janë elemente të rëndësishme për rigjenerimin e flokëve. Provoni këtë maskë për të ndihmuar në rivendosjen e butësisë dhe të shkëlqimit flokëve tuaj.

Çfarë ju nevojitet:
½ banane,
1 lugë mjaltë,
1 lugë vaj ulliri,
pak nenexhik.

Udhëzime: Futni në grirëse bananen dhe nenexhikun, përzierjen e përftuar futeni në një tas dhe shtoni mjaltin dhe vajin e ullirit. Aplikojeni këtë maskë në flokët e lagur. Mbajeni për 20 minuta dhe më pas shpëlajeni.

(d.b/BalkanWeb)
 

Maska në kushtet e shtëpisë

Nisur nga sorelina

Postimi i fundit 14-11-2010, 22:11:22
nga dreamm
Maska per lekure

Nisur nga ßåßy ღ

Postimi i fundit 28-03-2011, 14:28:00
nga ßåßy ღ
Maska në kushtet e shtëpisë për vjeshtë

Nisur nga M A X

Postimi i fundit 24-08-2011, 02:56:04
nga M A X