×

Meshkujt pa flokë duken më meshkuj

· 33 · 1006

Meshkujt pa flokë duken më meshkuj

· 33 · 1006

 • Postime: 18288
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
ne: 01-10-2012, 15:03:16


Gjithmonë meshkujt e kanë problem rënien e flokëve, por sipas një studimi të fundit “tullacllëku” ka një të mirë. Meshkujt me kokë të rruar shihen si më dominues në krahasim me ata me flokë.
 
Albert Mannes, lektor në Universitetin e Pensilvanisë (pa flokë dhe ai), ka kryer një eksperiment për të parë se si perceptohen meshkujt me kokë të rruar nga të tjerët.

 Mannes tha për Times.com: “Meshkujt që qethen zero shihen si më të fuqishëm dhe më lider se ata me flokë.”

60 vullnetarëve iu treguan foto të burrave me kokë të rruar dhe me flokë e më pas iu kërkua të jepnin një vlerësim për to. Rezultatet treguan se ata pa flokë linin përshtypje si më të fortë.

 Gjithsesi, nga eksperimenti doli se më tërheqësit ishin meshkujt me flokë.

 Në fund Mannes jep edhe një këshillë: “Të gjithë atyre që po u bien flokët u them që të rruajnë kokën dhe të përfundojnë vetë atë që ka nisur Nëna Natyrë.”
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 1010
 • Gjinia: Femer
endrrimtare
#1 ne: 01-10-2012, 15:17:58
 Gjithsesi, nga eksperimenti doli se më tërheqësit ishin meshkujt me flokë.Me te drejte e ka nxjerr konkluzionin. Imagjino njecik Richard Gere me Bruce LOL  pupupu nata me diten LOL
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 402
 • Gjinia: Femer
Justice
#2 ne: 28-03-2013, 21:55:29
Mua nuk me pelqejne  :S
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 18288
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#3 ne: 02-04-2013, 23:08:27
Ka meshkuj pa floke qe jane shum handsome :) :D
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 545
 • Gjinia: Mashkull
BVDGF
#4 ne: 03-04-2013, 15:04:56
Te trembin LOL
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#5 ne: 03-04-2013, 16:24:47
Citim nga: Before i'm gone ne 03-04-2013, 15:04:56
Te trembin LOL

jo mi jo...se ka qe i shkojne...po ka edhe nga ata qe te tremin me leshin e gjate sesa zero
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super
Gerti1
#6 ne: 03-04-2013, 21:43:38
Meshkujt pa flok jan dhe milionera.
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 18288
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#7 ne: 06-04-2013, 00:06:24
Vin Diesel eshte tullac i lezetshem

 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#8 ne: 06-04-2013, 09:15:51
Mua me pelqejne qerosat por jo tullacet.
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#9 ne: 07-04-2013, 11:05:15
Qerosat jane gjona te zgjuta
Tullacet edhe me
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 6649
 • Gjinia: Femer
erlehta
#10 ne: 07-04-2013, 15:02:42
Meshkujt pa floke jane tullaca :D
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12325
 • Gjinia: Femer
Shej
#11 ne: 07-04-2013, 17:48:29
me lesh pa lesh behreqavers tru te kesh lol
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 6649
 • Gjinia: Femer
erlehta
#12 ne: 08-04-2013, 19:34:07
Nuk besoj se ka mashkull qe do te jete pa floke, por kur te ze thuaj nuk ka zgjidhje tjeter :D
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#13 ne: 08-04-2013, 21:59:05
Jo mi jo se knej ka nahija jone po i qithin vete....pa qene e nevojshme me i ra
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 6649
 • Gjinia: Femer
erlehta
#14 ne: 08-04-2013, 22:36:35
Edhe ketej i qethin si burrat ashtu edhe grate,  por gjysmen si Rihanna  :D
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#15 ne: 08-04-2013, 22:43:33
Rihona ene knejna mi gocr
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 6649
 • Gjinia: Femer
erlehta
#16 ne: 08-04-2013, 22:48:39
Do i  baj e une fare  :D
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#17 ne: 08-04-2013, 23:01:04
Bobo mos e baj moj femen se do i besh hatane max-it

Moj erlehte ate burrin tend.e ka ngrene gje kucedra qe se shoh me ketej une??? Lol
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 6649
 • Gjinia: Femer
erlehta
#18 ne: 09-04-2013, 10:48:35
 :D jo moj gjalle eshte por shume busy ...
Ja, me ke mua ti  :D
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 12738
Mishel...............
#19 ne: 09-04-2013, 11:37:35
Ty te kam yll una puccccc
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 6649
 • Gjinia: Femer
erlehta
#20 ne: 09-04-2013, 19:23:24
 :perqafim
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 6649
 • Gjinia: Femer
erlehta
#21 ne: 29-03-2019, 14:52:03
Edhe si përfundim si qetha si Rihanna 😂
Para ca kohe qethinin ketej djemte floket i bonin tullac, por linin mjekrren e gjate😁
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 260
Monique
#22 ne: 29-03-2019, 15:57:02
Vallaj jam pa fjale hic LOL LOL LOL
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 7259
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#23 ne: 29-03-2019, 20:43:24
Hahahahaha a prift prift. LOL
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super

 • Postime: 260
Monique
#24 ne: 29-03-2019, 20:44:28
Hahahahaha a prift prift. LOL

Sha keeeee LOL
Je bo si thes i shpume LOL
 • M'pelqe
  Kot fare
  Super