×

Meshkujt pëlqejnë femra me trup të zakonshëm, sesa skeletet e sfilatave

Meshkujt pëlqejnë femra me trup të zakonshëm, sesa skeletet e sfilatave

· 33 · 2223

 • Postime: 27110
 • Gjinia: Mashkull
Berni
ne: 14-09-2010, 14:54:45
Më në fund lajme që mund t’u ngrenë humorin të gjitha atyre femrave, të cilat nuk janë të lumtura me trupin e tyre. Meshkujt pëlqejnë femra me trup të zakonshëm, dhe peshë normale, sesa skeletet e sfilatave.Skuadra e kërkimit nga universiteti i Shën Andrews, Skoci, ftoi një grup studentësh për studimin e tyre. 84 femra studente u pyetën rreth shëndetit të tyre, pastaj u ekzaminuan me anë të mjeteve medicinave dhe në fund u fotografuan. Më pas, një grupi me meshkuj, gjithashtu i përfshirë në studim, iu treguan fotot dhe u pyetën ti radhisnin femrat studente në bazë të tërheqjes dhe shëndetit. Shumica e meshkujve në këtë studim, zgjodhën femrat studente me peshë normale e të shëndetshme si kryesoret në këtë eksperiment për tërheqje dhe shëndet. Kjo duhet të konsiderohet nga ato vajza të reja të cilat mendojnë se duhen të dobësohen për të qenë tërheqëse.

Kërkuesit inkurajojnë femrat ti zënë besë vlerësimit të meshkujve ( 18- 26 vjeç) të cilët tërhiqeshin nga ato femra me një peshë normale, sesa femrat e dobëta si Paris Hilton ose Nicole Richie. Përvec studimit preferencat e meshkujve për femrat më të “mbushura”, i hasim edhe në përditshmëri. Mjafton vetëm të shohim Xhenifer Lopez apo Beyonce, dy këngëtaret e njohura amerikane, të cilat asnjëherë nuk mungojnë në top-listat e femrave më seksi nënotë të përzgjedhura nga gjinia e fortë.

 • Postime: 277
mister x
#1 ne: 14-09-2010, 15:04:57

Mister x i pelqen me tule .... :P
ωιη∂σω ιη тнє ѕкιєѕ
#2 ne: 14-09-2010, 16:23:31
Më në fund lajme që mund t’u ngrenë humorin të gjitha atyre femrave, të cilat nuk janë të lumtura me trupin e tyre. Meshkujt pëlqejnë femra me trup të zakonshëm, dhe peshë normale, sesa skeletet e sfilatave.

Po kjo s'eshte gje e re... Nje pamje e shendetshme eshte gjithmone me e mire se nje pamje prej anemikeje. Megjithate fakti qe meshkujt nuk preferojne skeletet, s'do te thote se preferojne shuuume te shendoshat... :-[
Megjithese ne fund te fundit eshte ceshtje gustoje e gustot nuk diksutohen!

 • Postime: 3779
 • Gjinia: Femer
Misss
#3 ne: 15-09-2010, 14:40:02
C'do me thene e zakonshme???

C'mund te quhet e zakonshme per mua, s'mund te jete e tille per dike tjeter! ;)


ps. Shprehuni mire!  :P

 • Postime: 27110
 • Gjinia: Mashkull
Berni
#4 ne: 15-09-2010, 14:44:34
Femer normale as e dobet as e shendoshe, as 40 kg as 80  :P

 • Postime: 3779
 • Gjinia: Femer
Misss
#5 ne: 15-09-2010, 15:17:58
C'domethene normale?  hmmmmm:

Ndryshe e koncepton ti, e ndryshe une...per mua normale eshte 80 kg psh!  hmmmmm:


LOL


ps. Berni verdalle ti? Po dil andej nga BarKafeja dil...  ;)

 • Postime: 277
mister x
#6 ne: 15-09-2010, 15:22:16

Me te thene te verteten mister x i don femrat ose me mire modelin e femrave ....si ne pikturat e Botticellit

 • Postime: 3779
 • Gjinia: Femer
Misss
#7 ne: 15-09-2010, 15:29:00
Me te thene te verteten mister x i don femrat ose me mire modelin e femrave ....si ne pikturat e Botticellit ;)

 • Postime: 4300
 • Gjinia: Mashkull
Brentiani
#8 ne: 15-09-2010, 17:01:12
Me pare do te shkoja me nje femer teper te holle sesa teper te trashe.. :D

 • Postime: 18283
 • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
#9 ne: 15-09-2010, 17:12:24
Pajtohem me ty...per kete. :S

 • Postime: 4300
 • Gjinia: Mashkull
Brentiani
#10 ne: 15-09-2010, 17:21:45
Ne cka nuk pajtohesh me mua ti se.. :p

 • Postime: 3785
 • Gjinia: Mashkull
Syrgjyn
#11 ne: 17-09-2010, 00:58:09
Mua më pëlqejnë femrat që marrin ca mish me vete kur dalin nga shtëpia.

 • Postime: 12746
Mishel...............
#12 ne: 07-08-2012, 14:43:17
;)ahhhhhh sa me pelqen kjo

pranvera e Boticellit

 • Postime: 1740
 • Gjinia: Mashkull
Kisss
#13 ne: 07-08-2012, 23:53:31
Eshten nje balancim i te gjithave, do thoja une...
Une do vleresoja personalitetin, dhe harmonine.

 • Postime: 12746
Mishel...............
#14 ne: 08-08-2012, 00:06:09
me specifikisht

 • Postime: 1740
 • Gjinia: Mashkull
Kisss
#15 ne: 08-08-2012, 00:30:17
Sic thote populli, Bukura per nje dite, marifeti per nje jete.

 • Postime: 75
Invisible Girl
#16 ne: 08-08-2012, 07:33:14
Sic thote populli, Bukura per nje dite, marifeti per nje jete.

Po, po, por syte ju meshkujve ju dalin si poca :D kur shihni te bukurat, pa kaluar ala te marifetet :D

 • Postime: 12746
Mishel...............
#17 ne: 08-08-2012, 07:39:18
hahahahhaha fiksur fare

 • Postime: 1740
 • Gjinia: Mashkull
Kisss
#18 ne: 08-08-2012, 07:51:00
Po, po, por syte ju meshkujve ju dalin si poca :D kur shihni te bukurat, pa kaluar ala te marifetet :D

tani ja fute per shkup e shkoder... :-)
"ju meshkujve" jo te gjithe meshkujve, dhe nqs me dalin syte kur shikoj dicka, z'dot te thote se do te shkoj pas saj...
pra nuk futen gjithe me nje thes....

 • Postime: 12746
Mishel...............
#19 ne: 08-08-2012, 07:54:00
ha hahahahhahahah

epo Kiss ne natyre ka perjashtime..ti je nje nder ta

 • Postime: 75
Invisible Girl
#20 ne: 08-08-2012, 07:54:33
Po ti c'pate qe te dogji? :D

Te sygjeroj te ndjekesh 'Judge Judy' :D

 • Postime: 75
Invisible Girl
#21 ne: 08-08-2012, 07:55:02

epo Kiss ne natyre ka perjashtime..ti je nje nder ta

LOL

 • Postime: 1740
 • Gjinia: Mashkull
Kisss
#22 ne: 08-08-2012, 08:02:45
Nju cun i vogel e pyeti babain e tij,
Babi, sa kushton te martohesh sot ?
Babai u pergjigj: Nuk e di bire, une akoma jam duke paguar... :-)

 • Postime: 12746
Mishel...............
#23 ne: 08-08-2012, 08:18:33
shume bukur edhe une ashtu them mos u marto Kiss....mos e merr ne qaf ate te shkreten

nje shprehje e urte popullore thote


Kush u martua e s'u gezua

futja kot

 • Postime: 1740
 • Gjinia: Mashkull
Kisss
#24 ne: 08-08-2012, 08:22:35
Nuk eshte ajo arsyja Mishel. Ajo ishte nje barcalete.
Une i them gjerat ashtu sic jane, dhe jo ashtu si deshiron ti degjosh. Tek une, E verteta eshte me e rendesisshme, se ndjeshmeria.
Une nuk do thoja, sa bukur je veshur, cfare kepucesh te bukura, etj etj, nqs nuk me pelqen. Nqs me pelqen, do ta thosha.
Pra nuk jap komplimente artificiale, vetem pse keshtu eshte trendi social.

Te jesh me barre eshte sexy, hmm, me fal por nuk eshte. Femrat jane me te zgjuara se meshkujt. hmm, e pasakte. Etj etj...
 

Meshkujt

Nisur nga Ωμέγα

Postimi i fundit 22-02-2006, 02:00:18
nga PurePoison
Meshkujt, me te fiksuar se femrat pas bukurise !

Nisur nga Berni

Postimi i fundit 09-12-2008, 16:21:47
nga bveli
Iva Mera, Meshkujt tremben nga fama ime

Nisur nga Berni

Postimi i fundit 06-10-2009, 15:32:17
nga misterioz
Çfarë urrejnë meshkujt te veshjet e femrave?

Nisur nga Berni

Postimi i fundit 23-07-2010, 10:30:19
nga Berni
E kuqja çmend meshkujt, por edhe femrat

Nisur nga Berni

Postimi i fundit 18-11-2010, 21:19:41
nga Shej