×

Meshkujt pëlqejnë femrat veshur në të kuqe

Meshkujt pëlqejnë femrat veshur në të kuqe

· 3 · 713

  • Postime: 18283
  • Gjinia: Femer
ßåßy ღ
ne: 18-03-2011, 11:47:39


Fustani i zi është elegant, shik, por me sa duket, të bën të dukesh më e vjetër. Pra, nëse ju doni të joshni një mashkull … lëreni atë në dollap. Burrat, në fakt, çmendem për femrat veshur në të kuqe.

Ngjyra e flaktë shkakton një tërheqje, sepse është i lidhur me instinktin primar të seksit. Sipas një studimi nga Andrew Elliott dhe Daniela Nieste në University of Rochester (Nju Jork) një femër e veshur në të kuqe konsiderohet më tërheqëse nga meshkujt: ajo jo vetëm që ka shanset më të mira për të marrë një ftesë për një takim, por, me sa duket, meshkujt janë më të gatshëm për të shpenzuar dy herë më shumë për të. Rezultati është arritur me anë të disa testeve.

Shkencëtarët u kanë treguar qindra meshkujve disa foto të femrave, duke u kërkuar atyre të përshkruajnë emocionet që u ngjallin. Në disa foto konturet ishin në ngjyrë të kuqe, në disa të tjera sfondi ishte i kuq. Pavarësisht se në foto ishte e njëjta vajzë. Si përfundim, fotoja me kontur të kuq rezultoi më e pëlqyera. Rezultate të tilla u panë edhe kur u ndryshuan veshjet e femrave.

  • Postime: 2869
  • Gjinia: Femer
+ERELA+
#1 ne: 18-03-2011, 12:15:56
kjo vajza me ngjaka :D kam aferisht si ky dhe une nje fustan, eshte pa ate palen e hedhur siper si ai, por sexy dreqi :D

e jam dakort qe meshkujt vdesin fare LOL

  • Postime: 121
  • Gjinia: Femer
LamiA
#2 ne: 18-03-2011, 15:34:45
e pelqejne a jo un kte ngjyr e kam qejf :)
 

Meshkujt

Nisur nga Ωμέγα

Postimi i fundit 22-02-2006, 02:00:18
nga PurePoison
Iva Mera, Meshkujt tremben nga fama ime

Nisur nga Berni

Postimi i fundit 06-10-2009, 15:32:17
nga misterioz
Çfarë urrejnë meshkujt te veshjet e femrave?

Nisur nga Berni

Postimi i fundit 23-07-2010, 10:30:19
nga Berni
Si të dobësohen meshkujt vetëm për pesë ditë

Nisur nga Berni

Postimi i fundit 23-10-2010, 00:50:38
nga Berni
Veshjet femerore edhe aksesorët që meshkujt si kanë qejf?

Nisur nga +ERELA+

Postimi i fundit 24-12-2010, 12:56:52
nga +ERELA+