×

Minifundet !

Minifundet !

· 100 · 30685

 • Postime: 5502
 • Gjinia: Femer
Elegance
#25 ne: 08-05-2007, 01:08:14
një radhe tjetër do i shoh edhe ato,por tani do shoh vetëm kembet gjith ditën :D

Kujdes se ketej nga ne eshte akoma nate. LOL Kujdes se ato endrrat e dites jane me rrezik. :D
wiliams
#26 ne: 08-05-2007, 01:15:42
Kujdes se këtej nga ne është akoma nate. LOL Kujdes se ato endrrat e ditës janë me rrezik. :D
te keqen e kembeve o Eleganca,lum si ai qe i ka afer ato kembe :perqafim
Capkenja
#27 ne: 08-05-2007, 01:39:50
Nga te gjithe minifundet e shkurter qe kam me i bukuri eshte ai qe me ka bere dhurate Rebelja Mistrece..eshte theki fare...apo sdo nje gisht lart dhe hopa dalin breket ne shesh te burrave !

Do ti bej dhe une foto ndonje dite dhe do ta postoj.Eshte xhins dhe modeli ekstra fare...
wiliams
#28 ne: 08-05-2007, 01:43:59
Nga te gjithë minifundet e shkurter qe kam me i bukuri është ai qe më ka bërë dhurate Rebelja Mistrece..është theki fare...apo sdo një gisht lart dhe hopa dalin breket ne shesh te burrave !

Do ti bëj dhe unë foto ndonjë ditë dhe do ta postoj.Është xhins dhe modeli ekstra fare...
hheee te keqen beje sa me shpejt,xhan te kam..po shiko beje 1 foto  me minifund sic eshte(2 gisht te jete sic the,mos genje)dhe 1 foto tjetr hiqe fare se dua te shoh se cfar modeli dhe ngjyre i ke ato :D
Capkenja
#29 ne: 08-05-2007, 01:47:11
hheee te keqen beje sa me shpejt,xhan te kam..po shiko beje 1 foto  me minifund siç është(2 gisht te jetë siç the,mos genje)dhe 1 foto tjetr hiqe fare se dua te shoh se cfar modeli dhe ngjyrë i ke ato :D
Mire mire shiko endrra me sy hapur ti ate pune bej... LOL LOL
wiliams
#30 ne: 08-05-2007, 01:49:14
Mirë mirë shiko endrra me sy hapur ti atë pune bëj... LOL LOL
pse nuk do e mbash llafin. hmmmmm:.?..mos u bej genjeshtare tani :D
Capkenja
#31 ne: 08-05-2007, 02:07:58
pse nuk do e mbash llafin. hmmmmm:.?..mos u bëj genjeshtare tani :D
Jo mo llafin do e mbaj...vetem se do bej vetem foton e dyte ate ku ta heq fare qe te tregoj modelin e te brendshmeve !
wiliams
#32 ne: 08-05-2007, 10:26:53
Jo mo llafin do e mbaj...vetëm se do bëj vetëm foton e dytë atë ku ta heq fare qe te tregoj modelin e te brendshmeve !
une kam nje mendim me te avancuar Capkene..me mire hiq edhe ato te brendshmet,dhe dergo me foto ato te perbrendshmet. :-[ ;)..po nisi me kujdes se po i merr njeri rruges ato fotot e te piu e zeza :D

 • Postime: 5502
 • Gjinia: Femer
Elegance
#33 ne: 09-05-2007, 14:44:05
unë kam një mendim me te avancuar Capkene..me mirë hiç edhe ato te brendshmet,dhe dërgo me foto ato te perbrendshmet. :-[ ;)..po nisi me kujdes se po i merr njeri rrugës ato fotot e te piu e zeza :D

C'behet ketej more aman?! Ahh s'dashke pak ti williams jo. :d :P S'te mjaftuan minifundet dhe kembet e zonjushave ty. Dashke t'i shikosh me te brendshme e pa te brendshme fare?! LOL

 • Postime: 7995
 • Gjinia: Femer
Lisa
#34 ne: 09-05-2007, 22:33:11
Fotot shume te kendshme Eleganca ...kembet vertet te bukura .....(pervec asaj fotos me geta te kuqe  :D megjithese foto duhet pare e tera se keshtu aha ) Gjithsesi mendoj se te gjitha fotot jane te se njejtes vajze pasi shikoj nje menyre te ngjashme ne mbajtjen e gishtave te kembes .....Nejse pak rendesi ka ketu po flasim per minifundet .....
Me pelqyen zgjedhjet e tua ....
Une personalisht nuk vesh shume shume minifunde edhe pse me shkojne shume ....nuk e di perse jam gjithmon e parehatshme me ato dreqka ...ndoshta ngaqe jam cik by*h levizur dhe dua te jem e lire ....
Por me pelqejne sidomos stilet qe kam pare .....
Une personalisht nese vesh minifunde aq te shkurtra si ne foto i kerkoj te mos jene aspak le te themi klasike ti vesh me geta apo ku di une ....i zgjedh shume te rrebelosura  .....preforoj xhinsin sidomos me te qepura e me te cara ...ngjyra te errta me nuanca te ndryshme .....sepse nuk para i perdor per te dale mbasditeve apo mbremjeve ...

 • Postime: 22966
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#35 ne: 10-05-2007, 01:56:04
Ne Shqiperi vura re se ka nje tendence shume te perhapur ku femrat veshin minifunde apo pantallone te shkurtra me geta te zeza, ndersa ketej ne perenndim s'e kam vene re ende nje tendence te tille, te pakten jo ne mase si ne vendin tone.
Jane shqiptaret ne pararoje te modes keshtu?!

 • Postime: 7312
 • Gjinia: Mashkull
SteriOtipi B
#36 ne: 10-05-2007, 02:49:08
Këtu ne Shqipëri te huajt pak a shumë habiten me tendencen e veshjeve qe shohin. :)

Sidomos me veshjet e karakterit provokues qe mbajne te rinjte, mjafton te kalosh ne Bllok (Tiranë) dhe do shohësh minifunde e lloj soj gjërash te tjera shumë moderne dhe me shije.

 • Postime: 5966
SmiLey
#37 ne: 10-05-2007, 05:02:06
Nice legs Elegance :) but not all the miniskirts though :P
sorry, por mua disa me duken teper te ngarkuara :-[ këtu i paskemi shijet ndryshe me sa shoh :D
për guston time (e theksoj) minifundet e ngushta kanë lezet te jenë te thjeshta e pak me tepër te sofistikuara... jo kaq te ngarkuara ne material cope, prerje, punimi apo dhe geta (?)
ah nëse janë xhins, atëherë tek xhinsi kanë lezet punimet e shumta, si lulet e precinat :) Gjithesesi, dhe unë jam si Lisa, ne mbrëmje s'para i vesh.. jam diku me e rezervuar, preferoj te vesh diçka me klasike dhe deri ne gju... ndërsa për një "day out" paradite apo për shopping kam qejf fundet e shkurtra (ama vetëm kur koha e mirë e lejon, se përndryshe tha s'ftohtit LOL)

 • Postime: 5966
SmiLey
#38 ne: 10-05-2007, 05:09:15
Ne Shqipëri vura re se ka një tendence shumë te perhapur ku femrat veshin minifunde apo pantallone te shkurtra me geta te zeza, ndërsa këtej ne perenndim s'e kam vënë re ende një tendence te tillë, te paktën jo ne masë si ne vendin tonë.
Janë shqiptarët ne pararoje te modës kështu?!

OPINGAT janë! LOL
Moda s'ka dal nga Tirona, e as Shqipëria... por nga qytete me histori te vazhdueshme & krijuese ne fashion, si Paris-Londer-Milano-New York-Tokyo... etj :)
Mjafton te shohësh Fashion TV, dhe te kenaqet syri nga moda e fundit qe shpalosin stilistet ne pasarelat e tyre :love: po jo si shqipet andej qe vetëm sajohen me mallin e vjetër stock qe iu vjen :P

 • Postime: 6811
 • Gjinia: Femer
erlehta
#39 ne: 10-05-2007, 05:28:32
Mua me pëlqejnë minifundet dhe kam shumë te tillë, por nuk i vesh shpesh.. Ne plazh po, nuk ka dite pa veshur nje te tille.

 • Postime: 6969
 • Gjinia: Femer
kengaime
#40 ne: 10-05-2007, 05:41:37
I pelqej minifundet, por si preferoj dhe aq shume, sepse se ndjej veten te lire e te qete ne to.Me shume i vesh ne ndonje mbremje te vecante si dhe det. Nuk i pelqej aq shume veshjet shume te ngarkuara, me shume pelqej thjeshtesine. Megjithate jetoj me moton " jeto dhe leri tjeret te jetojne "

 • Postime: 5966
SmiLey
#41 ne: 10-05-2007, 05:52:50
Megjithatë jetoj me moton " jeto dhe leri tjerët te jetojne "

ndersa une me ate... "jeto dhe leri te tjeret te kuriozojne/fantazojne" :P LOL

 • Postime: 1460
U.J.K.U
#42 ne: 10-05-2007, 06:00:25
Bo bo sa qejf i keni koment ju femrat :P

Lerini llafet po pervishjuni punes e na tregoni shpejt ca shale te bukura, por mos harroni te kene minifund siper eee :D

 • Postime: 5502
 • Gjinia: Femer
Elegance
#43 ne: 10-05-2007, 08:14:02
Fotot shumë te këndshme Eleganca ...kembet vërtetë te bukura .....(përveç asaj fotos me geta te kuqe  :D megjithëse foto duhet pare e tera se kështu aha ) Gjithsesi mendoj se të gjitha fotot janë te se njejtes vajzë pasi shikoj një mënyrë te ngjashme ne mbajtjen e gishtave te këmbës .....Nejse pak rëndësi ka këtu po flasim për minifundet .....
Me pelqyen zgjedhjet e tua ....
Unë personalisht nuk vesh shumë shumë minifunde edhe pse me shkojnë shumë ....nuk e di përse jam gjithmon e parehatshme me ato dreqka ...ndoshta ngaqë jam çik by*h levizur dhe dua te jem e lirë ....
Por me pëlqejnë sidomos stilet qe kam pare .....
Unë personalisht nëse vesh minifunde aq te shkurtra si ne foto i kerkoj të mos jenë aspak le të themi klasike ti vesh me geta apo ku di unë ....i zgjedh shumë te rrebelosura  .....preforoj xhinsin sidomos me te qepura e me te cara ...ngjyra te errta me nuanca të ndryshme .....sepse nuk para i perdor për te dalë mbasditeve apo mbremjeve ...

Po sigurisht qe foto jane te se njejtes vajze moj, sepse jane fotot e mia, kembet e mia. :d Oj kjo! :P Dhe sic e shef une i vesh mino-fundet, i vesh goxha, megjithate jo aq sac vesh fustanet, pantallonat capri. Pervec mini-fundeve, edhe fundet verefe i vesh se edhe keta me pelqejne shume. ;)

Tani edhe mua me pelqejne fundet (mini) te rrebelosura apo pak si punk, me copa-copa, ngjyra-ngjyra, te cara, te grisura, ndonje te arnuar, etj. sidomos nese jane xhins. ;) Kam nja dy te tilla xhins. Por sic e vure re stilin tim, preferoj me shume fundet elegante edhe pse mund te jene mini. Sa per foton me geta te kuqe: it takes guts to wear such a thing, trust me! :D I Kam veshur ato geta me nje fustan mini te zi, babydoll dress, nga ata qe kane dale shume ne Mode tani me menge te gjera si zile apo si kova. :)

 • Postime: 5502
 • Gjinia: Femer
Elegance
#44 ne: 10-05-2007, 08:21:43
Nice legs Elegance :) but not all the miniskirts though :P
sorry, por mua disa me duken tepër te ngarkuara :-[ këtu i paskemi shijet ndryshe me sa shoh :D
për guston time (e theksoj) minifundet e ngushta kanë lezet te jenë te thjeshta e pak me tepër te sofistikuara... jo kaq te ngarkuara ne material cope, prerje, punimi apo dhe geta (?)
ah nëse janë xhins, atëherë tek xhinsi kanë lezet punimet e shumta, si lulet e precinat :) Gjithesesi, dhe unë jam si Lisa, ne mbrëmje s'para i vesh.. jam diku me e rezervuar, preferoj te vesh diçka me klasike dhe deri ne gju... ndërsa për një "day out" paradite apo për shopping kam qejf fundet e shkurtra (ama vetëm kur koha e mirë e lejon, se përndryshe tha s'ftohtit LOL)


S'ka problem. "Shije, shije kjo dynja - shija shijes nuk i ngjan!" ;) Ka plot gjera te tjera (sidomos tek ato postimet qe vendos ti tek tema "Veshje" qe une edhe ti perputhemi ne mendim me stilet, modat, etj. Nejse, me vjen cudi ama sesi fundet e mia te duken kaq te ngarkuara. I vetem fund qe mund ta quaja sadopak (ndonje cike) te ngarkuar, eshte ai qe eshte komplet me gure te ndritshem dhe normal ate e kam veshur me rast special - Naten e Vitit te Ri. Funet e mia xhins, fundet ngjyre bezhe (khaki), madje edhe fundet roze jane shume te thjeshta si ne model/prerje, edhe si cope.

Sa per getat, nuk ka lezet te veshesh minifunde pa geta ne kohe Dimri mendoj une. Ka raste kur une vesh geta qe jane ngjyren e lekures (sikurse eshte keshtu ne nja dy foto, paska se s'duken ;)) por ama keto getat e erreta, apo me patterns te ndryshme, getat e trasha tipike te Dimrit, vetem ne Dimer mund te vishen qe te kene lezet, prandaj edhe une per mot te ftohte i kam veshur. Mua me pelqejne shume keto dhe me shkojne, keshtuqe pse jo! :)P.S. Te kam kthyer pergjigje tek tema e Veshjeve, sidomos per ato fundet qe ke vendosur, aty qe me pelqyen mjaft. ;)

 • Postime: 5966
SmiLey
#45 ne: 10-05-2007, 09:26:08
"Shije, shije kjo dynja - shija shijes nuk i ngjan!" ;)

Pikerisht! Une kam ime me qe me ka bere koken, qe ma njeh dhe stilin tim te te veshurit, e kur vjen puna me blen nganjehere sa gjera qe me vjen me plas nga inati LOL Ja pra keshtu e dashur, thjesht shpreha opinionin tim per ato minifunde te vendosura, se dhe ti per t'i pare neve i vendose pse jo :D
S'kam deshire te marr rolin e kritikes se artit per cdo minifund, ndaj po e le me kaq :)


p.s. Flm, ja po shkoj t'i hedh nje sy temes tjeter :)

 • Postime: 5966
SmiLey
#46 ne: 10-05-2007, 09:28:28
Bo bo sa qejf i keni koment ju femrat :P

Lerini llafet po pervishjuni punës e na tregoni shpejt ca shale te bukura, por mos harroni te kenë minifund sipër eee :D

hajde ti fjale-pak e pune-shumë :P shpejt pervishju ene ti punës me na tregu diçka tjetër joshese LOL

 • Postime: 22966
 • Gjinia: Mashkull
M A X
#47 ne: 10-05-2007, 16:11:05
OPINGAT janë! LOL
Moda s'ka dal nga Tirona, e as Shqipëria... por nga qytete me histori te vazhdueshme & krijuese ne fashion, si Paris-Londer-Milano-New York-Tokyo... etj :)
Mjafton te shohësh Fashion TV, dhe te kenaqet syri nga moda e fundit qe shpalosin stilistet ne pasarelat e tyre :love: po jo si shqipet andej qe vetëm sajohen me mallin e vjetër stock qe iu vjen :P

Per mua mode eshte ajo qe ndiqet ne mase nga njerezit e nje vendi te caktuar, pavarsisht se nga ku e ka origjinen ajo. Shkurt, me sa vura re une tek ne ka nje qasje me te madhe ndaj tendencave te fundit te modes (nga populli).

 • Postime: 5502
 • Gjinia: Femer
Elegance
#48 ne: 10-05-2007, 16:44:01
OPINGAT janë! LOL
Moda s'ka dal nga Tirona, e as Shqipëria... por nga qytete me histori te vazhdueshme & krijuese ne fashion, si Paris-Londer-Milano-New York-Tokyo... etj :)
Mjafton te shohësh Fashion TV, dhe te kenaqet syri nga moda e fundit qe shpalosin stilistet ne pasarelat e tyre :love: po jo si shqipet andej qe vetëm sajohen me mallin e vjetër stock qe iu vjen :P

Ke te drejte qe Moda s'ka dale nga Shqiperia apo nga Tirana vecanerisht, por nga ato qytete qe permende ti. Megjithate, me dukesh pak e ashper me kete postimin tend, se pavaresisht se ti vete nuk banon ne Shqiperi, i perket Rinise Shqiptare dhe qe te thuash qe Rinia Shqiptare s'ditka me duket pak paradoksale - mendimi im ky, mos e merr per keq. Gjithashtu nuk eshte e vertete qe sajohen me mallin e vjeter, stock. Te pakten ata e ato qe njoh une nuk veprojne aspak keshtu Jojo:. Vajzat qe njoh une dhe shoqet qe kam ne Tirane e ndjekin Moden - po flas Moden Evropiane, ate me tendenca Parisiane apo Italiane. :) Ato vishen gjithmone shume bukur e me gusto, ke qejf t'i shikosh.

Ketu te kenaqin syte pasarelat ne pergjithesi sic permende edhe ti Fashion TV, por le te themi ate qe eshte, gjysma e veshjeve neper to jane shume dramatike dhe komike, s'mund t'i veshesh jashte qofte edhe me ndonje sebep shume special. ;) Mua kohet e fundit kane filluar te me pelqejne shuuuuuuume Marc Jacobs, Nina Ricci (sidomos me ate main designer qe ka Oliverin - i preferuari i Reese Witherspoon), Michael Kors dhe Dona Karan. Dhe sigurisht gjithmone me ka pelqyer Channel, Tom Ford (sidomos me Gucci), Valentino, Versace, Badgley Mischka, Dolce & Gabanna (madje kam edhe nja dy fustane nga keta stilistet: D&G) dhe Elie Saab (kjo e fundit ben ca fustane mbremjesh kryeveper).

 • Postime: 5966
SmiLey
#49 ne: 10-05-2007, 17:02:02
Për mua mode është ajo qe ndiqet ne masë nga njerëzitë e një vendi te caktuar, pavarsisht se nga ku e ka origjinen ajo. Shkurt, me sa vura re unë tek ne ka një qasje me te madhe ndaj tendencave te fundit te modës (nga populli).

Une iu pergjigja kesaj pyetje... duke nenkuptuar qe JO, nuk jane ne pararoje te Modes, tendencat qe ti ke pare nuk sjellin rryme te re ne moden qe eshte por dhe do te jete (?)

Janë shqiptarët ne pararoje te modës kështu?!

dhe s'e kuptoj, njehere shprehesh se ato qe vure re s'i ke pare akoma te perhapen ne West... e tani shprehesh se kane tendence me te perafert ata drejt modes se fundit, me shume se vendet ku eshte djepi i modes... boh (?)